Ska Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 784 715 000 | 824 169 000 | 913 788 000 | 704 470 000 | 435 973 000 | 528 172 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 6 799 000 | 8 363 000 | 6 707 000 | 4 520 000 | 1 631 000 | 1 634 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 791 515 000 | 832 532 000 | 920 495 000 | 708 989 000 | 437 604 000 | 529 806 000 |
|
|
| Varekostnad | 487 184 000 | 523 366 000 | 614 973 000 | 371 486 000 | 215 912 000 | 283 430 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 170 069 000 | 161 442 000 | 151 039 000 | 149 443 000 | 134 397 000 | 163 473 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 087 000 | 9 230 000 | 6 178 000 | 5 482 000 | 5 781 000 | 5 245 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 196 000 | 285 000 | 440 000 | 442 000 | 405 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 98 123 000 | 95 166 000 | 107 080 000 | 135 680 000 | 67 004 000 | 77 354 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 766 463 000 | 789 400 000 | 879 555 000 | 662 531 000 | 423 536 000 | 529 907 000 |
|
|
| Driftsresultat | 25 052 000 | 43 132 000 | 40 940 000 | 46 458 000 | 14 068 000 | -101 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 931 000 | 3 402 000 | 861 000 | 360 000 | 787 000 | 1 804 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 836 000 | 28 592 000 | 27 894 000 | 23 118 000 | 1 103 000 | 7 244 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 510 000 | 34 986 000 | 28 755 000 | 25 438 000 | 1 890 000 | 11 110 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 352 000 | 7 012 000 | 5 603 000 | 3 068 000 | 3 127 000 | 4 157 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 400 000 | 1 784 000 | 0 | 0 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 697 000 | 20 838 000 | 15 148 000 | 14 722 000 | 22 126 000 | 5 238 000 |
|
|
| Netto finans | 1 813 000 | 14 148 000 | 13 607 000 | 10 716 000 | -20 236 000 | 5 872 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 26 866 000 | 57 281 000 | 54 548 000 | 57 174 000 | -6 168 000 | 5 772 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 285 000 | 7 141 000 | 8 313 000 | 10 987 000 | 642 000 | 906 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 21 581 000 | 50 140 000 | 46 235 000 | 46 187 000 | -6 809 000 | 4 866 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 19 545 000 | 50 140 000 | 46 235 000 | 46 187 000 | -7 708 000 | 3 673 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 845 000 | 2 341 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 1 030 000 | 1 711 000 | 0 | 0 | 2 639 000 | 1 367 000 |
|
|
| Goodwill | 1 115 000 | 1 750 000 | 1 118 000 | 1 446 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 146 000 | 3 461 000 | 1 118 000 | 1 446 000 | 4 485 000 | 3 708 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 49 034 000 | 49 578 000 | 49 453 000 | 51 460 000 | 52 553 000 | 50 725 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 42 497 000 | 43 212 000 | 29 007 000 | 23 740 000 | 17 292 000 | 19 850 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 591 000 | 1 054 000 | 1 217 000 | 1 046 000 | 1 134 000 | 985 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 92 121 000 | 93 843 000 | 79 677 000 | 76 246 000 | 70 978 000 | 71 560 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 40 434 000 | 37 402 000 | 12 781 000 | 12 319 000 | 8 894 000 | 1 281 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 12 920 000 | 9 218 000 | 10 990 000 | 43 991 000 | 1 863 000 | 1 696 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 470 000 | 153 000 | 0 | 50 000 | 447 000 | 641 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 56 825 000 | 46 773 000 | 23 771 000 | 56 360 000 | 11 204 000 | 3 619 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 151 092 000 | 144 078 000 | 104 565 000 | 134 052 000 | 86 667 000 | 78 887 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 124 732 000 | 99 978 000 | 103 742 000 | 112 445 000 | 71 765 000 | 87 393 000 |
|
|
| Sum varelager | 124 732 000 | 99 978 000 | 103 742 000 | 112 445 000 | 71 765 000 | 87 393 000 |
|
|
| Kundefordringer | 99 124 000 | 70 029 000 | 99 565 000 | 97 490 000 | 46 965 000 | 74 981 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 860 000 | 50 037 000 | 10 542 000 | 9 231 000 | 8 834 000 | 6 449 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 115 984 000 | 120 066 000 | 110 107 000 | 106 720 000 | 55 799 000 | 81 431 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 18 045 000 | 20 870 000 | 47 311 000 | 6 408 000 | 6 408 000 | 45 844 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 18 045 000 | 20 870 000 | 47 311 000 | 6 408 000 | 6 408 000 | 45 844 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 72 904 000 | 91 844 000 | 56 719 000 | 28 053 000 | 113 991 000 | 42 514 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 331 665 000 | 332 759 000 | 317 879 000 | 253 626 000 | 247 962 000 | 257 181 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 482 757 000 | 476 836 000 | 422 444 000 | 387 678 000 | 334 629 000 | 336 068 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 211 000 | 211 000 | 211 000 | 211 000 | 211 000 | 211 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 525 000 | 3 525 000 | 3 525 000 | 3 525 000 | 3 525 000 | 3 525 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 11 793 000 | 11 793 000 | 11 793 000 | 11 793 000 | 11 793 000 | 3 736 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 225 440 000 | 248 675 000 | 214 020 000 | 178 033 000 | 142 208 000 | 159 074 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 21 271 000 | 21 425 000 | 21 795 000 | 20 294 000 | 17 684 000 | 18 499 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 225 440 000 | 248 675 000 | 214 020 000 | 178 033 000 | 142 208 000 | 159 074 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 21 271 000 | 21 425 000 | 21 795 000 | 20 294 000 | 17 684 000 | 18 499 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 258 504 000 | 281 893 000 | 247 608 000 | 210 120 000 | 171 684 000 | 181 308 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 7 262 000 | 7 721 000 | 8 754 000 | 6 017 000 | 5 884 000 | 5 889 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 163 000 | 308 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 16 658 000 | 12 696 000 | 0 | 0 | 7 671 000 | 1 931 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 23 920 000 | 20 417 000 | 8 917 000 | 6 325 000 | 13 555 000 | 7 820 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 25 724 000 | 12 853 000 | 20 094 000 | 5 361 000 | 0 | 27 052 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 49 063 000 | 51 162 000 | 50 217 000 | 46 178 000 | 71 981 000 | 49 146 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 72 983 000 | 71 579 000 | 59 134 000 | 52 503 000 | 85 536 000 | 56 966 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 74 787 000 | 64 015 000 | 61 816 000 | 47 353 000 | 70 770 000 | 67 599 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 77 444 000 | 41 576 000 | 25 443 000 | 82 918 000 | 48 518 000 | 39 942 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 995 000 | 7 982 000 | 5 738 000 | 5 381 000 | 1 796 000 | 1 205 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 14 179 000 | 12 871 000 | 15 915 000 | 12 930 000 | 8 077 000 | 11 809 000 |
|
|
| Utbytte | 1 437 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 30 492 000 | 48 082 000 | 48 512 000 | 18 465 000 | 19 018 000 | 17 785 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 151 271 000 | 123 364 000 | 115 702 000 | 125 055 000 | 77 409 000 | 97 793 000 |
|
|
| Sum gjeld | 224 254 000 | 194 943 000 | 174 836 000 | 177 558 000 | 162 945 000 | 154 759 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 482 757 000 | 476 836 000 | 422 444 000 | 387 678 000 | 334 629 000 | 336 068 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,4% | 17,4% | 17,2% | 19,9% | 4,8% | |||
| Resultat av driften i % | 3,2% | 5,2% | 4,4% | 6,6% | 3,2% | 0,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,9 | 2,3 | 2,0 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,9% | 36,5% | 32,7% | 47,3% | 50,5% | 46,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,5% | 9,4% | 7,6% | 10,1% | 3,6% | 2,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,9% | 21,6% | 23,8% | 29,9% | -3,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,2% | 18,9% | 20,2% | 24,2% | -4,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,7 | 5,2 | 6,1 | 4,7 | 3,3 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,7 | 2,7 | 2,0 | 3,2 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,9 | 1,9 | 1,1 | 2,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 1,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,9 | 5,2 | 5,9 | 3,3 | 3,0 | 3,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 83,0 | 70,1 | 63,3 | 89,3 | 132,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 53,5% | 59,1% | 58,6% | 54,2% | 51,3% | 53,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,7% | 33,9% | 26,9% | 29,6% | 39,2% | 34,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,1% | 2,7% | 3,0% | 3,4% | 1,9% | 2,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,3% | 0,5% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 144,6% | 209,4% | 194,9% | 114,3% | 237,7% | 182,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,3% | 25,9% | 27,4% | 32,3% | 23,1% | 29,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 15,1% | 15,0% | 14,0% | 13,5% | 25,6% | 17,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 173 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
