Sjakkmatt Frisørsenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 943 000 | 5 897 000 | 5 533 000 | 4 991 000 | 5 106 000 | 6 172 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 63 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 943 000 | 5 897 000 | 5 533 000 | 4 991 000 | 5 169 000 | 6 172 000 |
|
|
| Varekostnad | 501 000 | 491 000 | 489 000 | 401 000 | 454 000 | 563 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 940 000 | 3 922 000 | 3 771 000 | 3 488 000 | 3 081 000 | 3 961 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 35 000 | 36 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 103 000 | 1 041 000 | 1 011 000 | 938 000 | 949 000 | 1 089 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 579 000 | 5 490 000 | 5 309 000 | 4 865 000 | 4 522 000 | 5 649 000 |
|
|
| Driftsresultat | 364 000 | 407 000 | 224 000 | 126 000 | 647 000 | 523 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 14 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 14 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -14 000 | -2 000 | -2 000 | -1 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 350 000 | 406 000 | 222 000 | 125 000 | 647 000 | 528 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 78 000 | 90 000 | 50 000 | 29 000 | 143 000 | 117 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 272 000 | 316 000 | 172 000 | 97 000 | 504 000 | 411 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 272 000 | 316 000 | 172 000 | 97 000 | 504 000 | 411 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 500 000 | 500 000 | 0 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -228 000 | -184 000 | 172 000 | 97 000 | 4 000 | 411 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 121 000 | 155 000 | 191 000 | 229 000 | 268 000 | 277 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 121 000 | 155 000 | 191 000 | 229 000 | 268 000 | 277 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 121 000 | 155 000 | 191 000 | 229 000 | 268 000 | 277 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 182 000 | 182 000 | 191 000 | 207 000 | 183 000 | 198 000 |
|
|
| Sum varelager | 182 000 | 182 000 | 191 000 | 207 000 | 183 000 | 198 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 000 | 3 000 | 11 000 | 5 000 | 16 000 | 6 000 |
|
|
| Andre fordringer | 90 000 | 54 000 | 108 000 | 153 000 | 138 000 | 85 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 112 000 | 112 000 | 112 000 | 112 000 | 112 000 | 101 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 204 000 | 170 000 | 230 000 | 270 000 | 266 000 | 191 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 992 000 | 1 739 000 | 1 850 000 | 1 513 000 | 1 705 000 | 1 431 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 377 000 | 2 090 000 | 2 271 000 | 1 989 000 | 2 154 000 | 1 820 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 498 000 | 2 246 000 | 2 462 000 | 2 219 000 | 2 422 000 | 2 098 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 743 000 | 971 000 | 1 156 000 | 983 000 | 887 000 | 883 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 743 000 | 971 000 | 1 156 000 | 983 000 | 887 000 | 883 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 843 000 | 1 071 000 | 1 256 000 | 1 083 000 | 987 000 | 983 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 6 000 | 7 000 | 9 000 | 10 000 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 000 | 7 000 | 9 000 | 10 000 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 6 000 | 7 000 | 9 000 | 10 000 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 126 000 | 68 000 | 107 000 | 96 000 | 60 000 | 64 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 80 000 | 91 000 | 51 000 | 29 000 | 142 000 | 114 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 528 000 | 539 000 | 476 000 | 449 000 | 416 000 | 522 000 |
|
|
| Utbytte | 500 000 | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 416 000 | 469 000 | 563 000 | 552 000 | 308 000 | 407 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 650 000 | 1 167 000 | 1 197 000 | 1 126 000 | 1 426 000 | 1 107 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 656 000 | 1 174 000 | 1 206 000 | 1 136 000 | 1 436 000 | 1 115 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 498 000 | 2 246 000 | 2 462 000 | 2 219 000 | 2 422 000 | 2 098 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,3% | 17,3% | 9,6% | 5,4% | 28,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,1% | 6,9% | 4,0% | 2,5% | 12,5% | 8,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,5 | 2,4 | 2,2 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,6% | 91,7% | 91,2% | 92,0% | 91,1% | 90,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,1% | 6,9% | 4,0% | 2,5% | 12,5% | 8,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,6% | 34,9% | 19,0% | 12,1% | 65,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,4% | 27,2% | 14,7% | 9,4% | 51,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,7 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,8 | 1,9 | 1,8 | 1,5 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,6 | 1,7 | 1,6 | 1,4 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,8 | 2,7 | 2,6 | 1,9 | 2,5 | 2,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 130,8 | 136,7 | 146,5 | 175,1 | 151,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,7% | 47,7% | 51,0% | 48,8% | 40,8% | 46,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,2% | 18,2% | 22,7% | 21,7% | 19,1% | 15,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 276,0% | 167,7% | 134,0% | 113,6% | 143,6% | 139,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 400,0% | 507,1% | 562,3% | 417,4% | 398,4% | 360,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,5 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,1% | 52,0% | 48,6% | 50,7% | 58,9% | 52,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,5% | 0,4% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 307 000 | 155 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
