Sivilarkitekt Mnal Einar Martin Lundstad AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 152 000 | 1 309 000 | 1 393 000 | 1 625 000 | 1 331 000 | 1 628 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 152 000 | 1 309 000 | 1 393 000 | 1 625 000 | 1 331 000 | 1 628 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 692 000 | 903 000 | 900 000 | 785 000 | 837 000 | 812 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 8 000 | 8 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 172 000 | 151 000 | 170 000 | 166 000 | 163 000 | 102 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 871 000 | 1 062 000 | 1 078 000 | 952 000 | 1 000 000 | 914 000 |
|
|
| Driftsresultat | 281 000 | 247 000 | 315 000 | 673 000 | 331 000 | 714 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 5 000 | 1 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 36 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 209 000 | 76 000 | 1 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 25 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 209 000 | 76 000 | -24 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 489 000 | 323 000 | 291 000 | 673 000 | 332 000 | 715 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 62 000 | 55 000 | 70 000 | 148 000 | 73 000 | 148 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 427 000 | 268 000 | 222 000 | 525 000 | 259 000 | 567 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 427 000 | 268 000 | 222 000 | 525 000 | 259 000 | 567 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 427 000 | 268 000 | 222 000 | 525 000 | -494 000 | 567 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 7 000 | 15 000 | 23 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 7 000 | 15 000 | 23 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 7 000 | 15 000 | 23 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 176 000 | 85 000 | 139 000 | 135 000 | 87 000 | 76 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 000 | 47 000 | 52 000 | 51 000 | 42 000 | 38 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 186 000 | 132 000 | 190 000 | 186 000 | 129 000 | 113 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 1 151 000 | 547 000 | 475 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 151 000 | 547 000 | 475 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 448 000 | 679 000 | 554 000 | 844 000 | 537 000 | 893 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 785 000 | 1 357 000 | 1 219 000 | 1 030 000 | 666 000 | 1 007 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 785 000 | 1 364 000 | 1 235 000 | 1 053 000 | 666 000 | 1 007 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 500 000 | 1 074 000 | 806 000 | 584 000 | 59 000 | 553 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 500 000 | 1 074 000 | 806 000 | 584 000 | 59 000 | 553 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 530 000 | 1 104 000 | 836 000 | 614 000 | 89 000 | 583 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 4 000 | 1 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 64 000 | 54 000 | 70 000 | 147 000 | 73 000 | 148 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 115 000 | 106 000 | 126 000 | 92 000 | 100 000 | 120 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 75 000 | 99 000 | 198 000 | 198 000 | 203 000 | 153 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 254 000 | 259 000 | 398 000 | 438 000 | 576 000 | 423 000 |
|
|
| Sum gjeld | 254 000 | 261 000 | 399 000 | 439 000 | 576 000 | 423 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 785 000 | 1 364 000 | 1 235 000 | 1 053 000 | 666 000 | 1 007 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,1% | 24,9% | 27,6% | 78,3% | 39,8% | |||
| Resultat av driften i % | 24,4% | 18,9% | 22,6% | 41,4% | 24,9% | 43,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 1,0 | 1,2 | 1,9 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 42,5% | 24,7% | 22,7% | 41,4% | 25,0% | 43,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 37,1% | 33,3% | 40,1% | 191,5% | 98,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 32,4% | 27,6% | 30,6% | 149,4% | 77,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,4 | 1,5 | 2,1 | 1,6 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,0 | 5,2 | 3,1 | 2,4 | 1,2 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,0 | 5,2 | 3,1 | 2,4 | 1,2 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 2,6 | 1,4 | 1,9 | 0,9 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 85,7% | 80,9% | 67,7% | 58,3% | 13,4% | 57,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 132,8% | 84,3% | 60,0% | 37,8% | 6,7% | 35,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 130,5% | 399,0% | 439,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,7 | 6,5 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,2% | 19,0% | 32,2% | 41,6% | 86,5% | 42,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 690 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
