Siva - Selskapet for Industrivekst SF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 449 943 000 | 491 710 000 | 487 345 000 | 281 092 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 116 111 000 | 516 724 000 | 32 122 000 | 33 439 000 | 33 783 000 | 30 913 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 116 111 000 | 516 724 000 | 482 065 000 | 525 149 000 | 521 128 000 | 312 005 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 81 884 000 | 80 852 000 | 71 685 000 | 66 651 000 | 59 441 000 | 53 525 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 443 000 | 349 000 | 429 000 | 359 000 | 303 000 | 262 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 33 784 000 | 435 495 000 | 409 062 000 | 459 266 000 | 455 170 000 | 257 723 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 116 111 000 | 516 696 000 | 481 176 000 | 526 276 000 | 514 914 000 | 311 510 000 |
|
|
| Driftsresultat | 0 | 28 000 | 889 000 | -1 127 000 | 6 214 000 | 495 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 113 594 000 | 19 700 000 | 18 487 000 | 19 000 000 | 38 100 000 | 21 800 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 24 466 000 | 13 421 000 | 6 183 000 | 2 206 000 | 3 055 000 | 6 370 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 17 104 000 | 244 000 | 14 000 | 61 000 | 1 988 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 144 104 000 | 55 426 000 | 26 866 000 | 22 008 000 | 53 056 000 | 30 158 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 18 487 000 | 18 977 000 | 21 792 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | -690 000 | 3 000 000 | -2 753 000 | 600 000 | 2 497 000 | 1 264 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 455 000 | 22 767 000 | 16 014 000 | 19 709 000 | 33 587 000 | 27 589 000 |
|
|
| Netto finans | 124 649 000 | 32 659 000 | 10 852 000 | 2 299 000 | 19 469 000 | 2 569 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 124 649 000 | 32 687 000 | 11 741 000 | 1 172 000 | 25 683 000 | 3 064 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 1 540 000 | 0 | -1 033 000 | 1 033 000 | 35 185 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 124 649 000 | 31 147 000 | 11 741 000 | 2 205 000 | 24 650 000 | -32 121 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 124 649 000 | 31 147 000 | 11 741 000 | 2 205 000 | 24 650 000 | -32 121 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 16 300 000 | 0 | 0 | 16 300 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 124 650 000 | 14 849 000 | 11 741 000 | 2 205 000 | 8 350 000 | -32 122 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 5 483 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 483 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 482 000 | 681 000 | 714 000 | 1 100 000 | 1 152 000 | 1 080 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 482 000 | 681 000 | 714 000 | 1 100 000 | 1 152 000 | 1 080 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 2 545 667 000 | 2 545 667 000 | 1 445 667 000 | 1 445 667 000 | 1 445 667 000 | 1 445 667 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 94 554 000 | 95 732 000 | 95 732 000 | 91 543 000 | 89 380 000 | 84 390 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 39 305 000 | 38 769 000 | 38 769 000 | 38 455 000 | 39 410 000 | 46 944 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 3 000 | 25 000 | 1 350 000 | 70 000 | 750 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 679 526 000 | 2 680 171 000 | 1 580 193 000 | 1 577 015 000 | 1 574 527 000 | 1 577 751 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 688 491 000 | 2 680 852 000 | 1 580 907 000 | 1 578 115 000 | 1 575 679 000 | 1 578 831 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 42 000 | 0 | 1 198 000 | 3 215 000 | 834 000 | 422 000 |
|
|
| Andre fordringer | 64 029 000 | 15 018 000 | 2 890 000 | 1 149 000 | 4 021 000 | 9 248 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 113 946 000 | 41 924 000 | 20 201 000 | 20 500 000 | 39 200 000 | 21 800 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 178 017 000 | 56 942 000 | 24 289 000 | 24 864 000 | 44 055 000 | 31 470 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 119 827 000 | 113 783 000 | 108 582 000 | 106 630 000 | 105 842 000 | 54 863 000 |
|
|
| Sum investeringer | 119 827 000 | 113 783 000 | 108 582 000 | 106 630 000 | 105 842 000 | 54 863 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 258 138 000 | 1 330 007 000 | 252 750 000 | 235 453 000 | 249 838 000 | 332 837 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 555 982 000 | 1 500 732 000 | 385 621 000 | 366 947 000 | 399 735 000 | 419 170 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 244 473 000 | 4 181 584 000 | 1 966 528 000 | 1 945 062 000 | 1 975 414 000 | 1 998 001 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 885 511 000 | 785 511 000 | 785 511 000 | 785 511 000 | 785 511 000 | 785 511 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 885 511 000 | 1 885 511 000 | 785 511 000 | 785 511 000 | 785 511 000 | 929 949 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 306 231 000 | 181 581 000 | 166 735 000 | 154 994 000 | 152 789 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 306 231 000 | 181 581 000 | 166 735 000 | 154 994 000 | 152 789 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 191 742 000 | 2 067 092 000 | 952 246 000 | 940 505 000 | 938 300 000 | 929 949 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 7 818 000 | 11 436 000 | 17 628 000 | 19 527 000 | 19 150 000 | 16 042 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 7 818 000 | 11 436 000 | 17 628 000 | 19 527 000 | 19 150 000 | 16 042 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 700 000 000 | 700 000 000 | 700 000 000 | 700 000 000 | 702 672 000 | 704 122 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 707 818 000 | 711 436 000 | 717 628 000 | 719 527 000 | 721 822 000 | 720 164 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 257 000 | 13 241 000 | 42 000 | 1 765 000 | 4 751 000 | 9 733 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 1 540 000 | 0 | 0 | 1 033 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 168 000 | 5 376 000 | 4 564 000 | 5 616 000 | 4 738 000 | 4 448 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 16 300 000 | 0 | 0 | 16 300 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 65 267 000 | 1 105 393 000 | 1 526 000 | 0 | 0 | 1 954 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 271 222 000 | 261 206 000 | 290 522 000 | 277 649 000 | 288 472 000 | 331 753 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 344 914 000 | 1 403 056 000 | 296 654 000 | 285 030 000 | 315 294 000 | 347 888 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 052 732 000 | 2 114 492 000 | 1 014 282 000 | 1 004 557 000 | 1 037 116 000 | 1 068 052 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 244 474 000 | 4 181 584 000 | 1 966 528 000 | 1 945 062 000 | 1 975 416 000 | 1 998 001 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,9% | 1,8% | 1,4% | 1,1% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | 0,0% | 0,0% | 0,2% | -0,2% | 1,2% | 0,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 124,1% | 10,7% | 5,8% | 4,0% | 11,4% | 9,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,9% | 2,2% | 1,2% | 0,1% | 2,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,9% | 2,1% | 1,2% | 0,2% | 2,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 6,4 | 6,7 | 7,9 | 8,8 | 5,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 67,6% | 49,4% | 48,4% | 48,4% | 47,5% | 46,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1887,6% | 400,0% | 197,5% | 179,1% | 180,1% | 298,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 3,0% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,6% | 33,6% | 15,1% | 14,7% | 16,0% | 17,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,8% | 17,0% | 36,5% | 37,0% | 36,5% | 36,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
