Siva Fjellregionen Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 943 000 | 18 353 000 | 17 238 000 | 17 300 000 | 16 685 000 | 16 271 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 13 271 000 | 7 791 000 | 18 375 000 | 6 307 000 | 5 091 000 | 5 144 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 33 214 000 | 26 144 000 | 35 613 000 | 23 607 000 | 21 776 000 | 21 415 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 99 000 | 117 000 | 81 000 | 84 000 | 4 000 | 104 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 181 000 | 5 811 000 | 5 710 000 | 6 035 000 | 6 176 000 | 5 717 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 3 245 000 | 1 000 000 | 2 700 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 23 023 000 | 20 454 000 | 26 953 000 | 19 820 000 | 15 652 000 | 15 108 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 31 548 000 | 27 382 000 | 35 444 000 | 27 939 000 | 21 832 000 | 20 929 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 666 000 | -1 238 000 | 169 000 | -4 332 000 | -56 000 | 486 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 159 000 | 360 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 9 000 | 0 | 172 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 000 | 22 000 | 1 000 | 31 000 | 0 | 100 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 11 000 | 22 000 | 10 000 | 31 000 | 331 000 | 460 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 270 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 577 000 | 5 325 000 | 3 686 000 | 2 177 000 | 2 964 000 | 3 369 000 |
|
|
| Netto finans | -5 566 000 | -5 303 000 | -3 676 000 | -2 146 000 | -2 633 000 | -2 909 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 900 000 | -6 541 000 | -3 507 000 | -6 478 000 | -2 689 000 | -2 423 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -99 000 | 7 118 000 | -2 410 000 | -974 000 | -177 000 | -247 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 801 000 | -13 659 000 | -1 097 000 | -5 504 000 | -2 512 000 | -2 176 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 878 000 | -13 785 000 | -1 264 000 | -5 760 000 | -2 387 000 | -2 110 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | -872 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | -224 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 6 337 000 | 3 546 000 | 2 074 000 | 1 581 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 6 337 000 | 3 546 000 | 2 074 000 | 1 581 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 112 651 000 | 127 233 000 | 132 663 000 | 143 422 000 | 151 006 000 | 152 324 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 13 000 | 24 000 | 0 | 101 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 112 652 000 | 127 246 000 | 132 687 000 | 143 422 000 | 151 107 000 | 152 324 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 112 652 000 | 127 246 000 | 139 024 000 | 146 968 000 | 153 181 000 | 153 905 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 540 000 | 188 000 | 2 954 000 | 1 672 000 | 0 | 173 000 |
|
|
| Andre fordringer | 660 000 | 802 000 | 103 000 | 67 000 | 482 000 | 427 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 14 555 000 | 8 204 000 | 12 970 000 | 12 903 000 | 18 708 000 | 25 754 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 15 755 000 | 9 194 000 | 16 027 000 | 14 642 000 | 19 190 000 | 26 354 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 245 000 | 274 000 | 248 000 | 249 000 | 207 000 | 173 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 000 000 | 9 468 000 | 16 275 000 | 14 891 000 | 19 397 000 | 26 527 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 128 652 000 | 136 714 000 | 155 299 000 | 161 859 000 | 172 578 000 | 180 432 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 7 284 000 | 7 284 000 | 7 284 000 | 7 284 000 | 7 284 000 | 7 284 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 29 696 000 | 63 839 000 | 63 839 000 | 63 839 000 | 63 839 000 | 63 839 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 36 980 000 | 44 497 000 | 71 123 000 | 71 123 000 | 71 123 000 | 71 123 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | -12 842 000 | -11 578 000 | -6 074 000 | -3 820 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 196 000 | 3 120 000 | 2 994 000 | 2 826 000 | 2 570 000 | 2 511 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | -12 842 000 | -11 578 000 | -6 074 000 | -3 820 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 196 000 | 3 120 000 | 2 994 000 | 2 826 000 | 2 570 000 | 2 511 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 40 176 000 | 47 617 000 | 61 274 000 | 62 371 000 | 67 619 000 | 69 814 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 682 000 | 780 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 682 000 | 780 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 81 925 000 | 87 575 000 | 93 225 000 | 98 875 000 | 104 525 000 | 110 175 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 82 607 000 | 88 355 000 | 93 225 000 | 98 875 000 | 104 525 000 | 110 175 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 81 925 000 | 87 575 000 | 93 225 000 | 98 875 000 | 104 525 000 | 110 175 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 310 000 | 516 000 | 43 000 | 30 000 | 55 000 | 62 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 170 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 948 000 | 189 000 | 587 000 | 444 000 | 225 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 348 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 262 000 | 36 000 | 0 | 139 000 | 154 000 | 381 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 868 000 | 741 000 | 800 000 | 613 000 | 434 000 | 443 000 |
|
|
| Sum gjeld | 88 475 000 | 89 096 000 | 94 025 000 | 99 488 000 | 104 959 000 | 110 618 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 128 652 000 | 136 714 000 | 155 299 000 | 161 859 000 | 172 578 000 | 180 432 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,3% | -0,8% | 0,1% | -2,6% | 0,2% | |||
| Resultat av driften i % | 5,0% | -4,7% | 0,5% | -18,4% | -0,3% | 2,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,0% | -4,7% | 0,5% | -18,2% | 1,3% | 4,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,9% | -12,0% | -5,7% | -10,0% | -3,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,8% | -25,3% | -2,0% | -8,9% | -3,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 335,5 | 223,5 | 439,7 | 281,0 | 5444,0 | 205,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 12,8 | 20,3 | 24,3 | 44,7 | 59,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,7 | 12,8 | 20,3 | 24,3 | 44,7 | 59,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,2% | 34,8% | 39,5% | 38,5% | 39,2% | 38,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 121,0% | 182,1% | 172,1% | 264,2% | 310,5% | 326,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,9 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,6% | 0,5% | 0,5% | 0,4% | 0,3% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 64,2% | 64,6% | 60,0% | 61,1% | 60,6% | 61,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
