Sirdalsslottet Driftsselskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 643 000 | 14 230 000 | 15 651 000 | 3 866 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 25 000 | 35 000 | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 668 000 | 14 264 000 | 15 751 000 | 3 866 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 4 506 000 | 5 286 000 | 5 319 000 | 1 419 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 569 000 | 6 198 000 | 7 113 000 | 2 607 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 268 000 | 229 000 | 250 000 | 60 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 182 000 | 3 810 000 | 4 918 000 | 4 121 000 | 230 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 525 000 | 15 523 000 | 17 600 000 | 8 207 000 | 240 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | -857 000 | -1 259 000 | -1 849 000 | -4 341 000 | -240 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 27 000 | 76 000 | 94 000 | 16 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 27 000 | 76 000 | 94 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | -27 000 | -76 000 | -94 000 | -21 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -859 000 | -1 286 000 | -1 925 000 | -4 435 000 | -261 000 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | -55 000 | -760 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -859 000 | -1 286 000 | -1 870 000 | -3 675 000 | -261 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -859 000 | -1 286 000 | -1 870 000 | -3 675 000 | -261 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | -2 694 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -859 000 | -1 286 000 | -1 870 000 | -981 000 | -261 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 062 000 | 1 283 000 | 1 494 000 | 1 483 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 062 000 | 1 283 000 | 1 494 000 | 1 483 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 4 028 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 028 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 090 000 | 1 283 000 | 1 494 000 | 1 483 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 263 000 | 840 000 | 745 000 | 751 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 1 263 000 | 840 000 | 745 000 | 751 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 108 000 | 57 000 | 69 000 | 56 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 208 000 | 325 000 | 202 000 | 162 000 | 333 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 4 583 000 | 4 883 000 | 3 454 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 316 000 | 4 965 000 | 5 154 000 | 3 672 000 | 333 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 873 000 | 1 436 000 | 1 405 000 | 2 386 000 | 1 728 000 | 60 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 453 000 | 7 242 000 | 7 304 000 | 6 808 000 | 2 060 000 | 60 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 543 000 | 8 525 000 | 8 798 000 | 8 292 000 | 2 060 000 | 60 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 33 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 115 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 129 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | -3 023 000 | -1 738 000 | -1 242 000 | -261 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | -3 023 000 | -1 738 000 | -1 242 000 | -261 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 129 000 | -3 011 000 | -1 726 000 | -1 230 000 | -249 000 | 12 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 5 788 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 788 000 | 8 888 000 | 7 798 000 | 7 586 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 788 000 | 8 888 000 | 7 798 000 | 7 586 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 768 000 | 1 556 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 468 000 | 569 000 | 541 000 | 795 000 | 254 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 670 000 | 557 000 | 455 000 | 426 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 487 000 | 1 522 000 | 1 730 000 | 715 000 | 55 000 | 48 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 625 000 | 2 648 000 | 2 726 000 | 1 936 000 | 309 000 | 48 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 413 000 | 11 536 000 | 10 524 000 | 9 522 000 | 2 309 000 | 48 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 543 000 | 8 525 000 | 8 798 000 | 8 292 000 | 2 060 000 | 60 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,0% | -14,5% | -21,6% | -83,9% | -22,6% | |||
| Resultat av driften i % | -5,8% | -8,8% | -11,7% | -112,3% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,6 | 1,8 | 0,7 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,2% | 62,9% | 66,0% | 63,3% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -5,8% | -8,8% | -11,7% | -112,3% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 59,6% | 54,3% | 130,2% | 599,7% | 220,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 59,6% | 54,3% | 126,5% | 497,0% | 220,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,3 | 2,2 | 1,5 | 0,0 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 2,7 | 2,7 | 3,5 | 6,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 2,4 | 2,4 | 3,1 | 6,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 1,2 | 5,6 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,6 | 6,3 | 7,1 | 1,9 | ||||
| Lagertid i antall dager | 84,0 | 54,0 | 50,6 | 95,3 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,5% | -35,3% | -19,6% | -14,8% | -12,1% | 20,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,9% | -21,1% | -11,0% | -31,8% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,3% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 65,5% | 546,9% | 614,5% | 648,9% | ||||
| Gjeldsgrad | 65,2 | -3,8 | -6,1 | -7,7 | -9,3 | 4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,7% | 31,1% | 31,0% | 23,3% | 15,0% | 80,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 67,8% | 104,3% | 88,6% | 91,5% | 97,1% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
