Sinsen Fus Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 11 863 000 | 19 791 000 | 20 937 000 | 20 324 000 | 20 632 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 4 000 | 1 237 000 | 6 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 11 867 000 | 21 029 000 | 20 943 000 | 20 327 000 | 20 632 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 000 | 10 378 000 | 15 887 000 | 15 356 000 | 16 570 000 | 15 352 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 74 000 | 2 953 000 | 4 460 000 | 4 326 000 | 3 720 000 | 4 059 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 82 000 | 13 331 000 | 20 347 000 | 19 682 000 | 20 290 000 | 19 411 000 |
|
|
| Driftsresultat | -82 000 | -1 464 000 | 682 000 | 1 261 000 | 37 000 | 1 221 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 26 000 | 125 000 | 168 000 | 21 000 | 35 000 | 87 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 000 | 125 000 | 168 000 | 21 000 | 35 000 | 87 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 1 000 | 12 000 |
|
|
| Netto finans | 26 000 | 125 000 | 168 000 | 16 000 | 34 000 | 75 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -57 000 | -1 339 000 | 851 000 | 1 278 000 | 71 000 | 1 296 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 160 000 | 187 000 | 281 000 | 16 000 | 285 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -57 000 | -1 500 000 | 664 000 | 997 000 | 56 000 | 1 011 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -57 000 | -1 500 000 | 664 000 | 997 000 | 56 000 | 1 011 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 664 000 | 998 000 | 0 | 1 047 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -57 000 | -1 500 000 | 0 | -1 000 | 56 000 | -36 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 160 000 | 150 000 | 138 000 | 126 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 160 000 | 150 000 | 138 000 | 126 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 160 000 | 150 000 | 138 000 | 126 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 22 000 | 18 000 | 67 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 841 000 | 556 000 | 516 000 | 264 000 | 12 951 000 | 14 731 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 381 000 | 1 562 000 | 5 454 000 | 4 309 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 243 000 | 2 136 000 | 6 037 000 | 4 574 000 | 12 951 000 | 14 731 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 53 000 | 52 000 | 585 000 | 599 000 | 502 000 | 582 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 296 000 | 2 188 000 | 6 622 000 | 5 173 000 | 13 453 000 | 15 313 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 296 000 | 2 188 000 | 6 783 000 | 5 323 000 | 13 591 000 | 15 439 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 013 000 | 9 013 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 9 213 000 | 9 213 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 556 000 | -1 500 000 | 0 | 0 | 966 000 | 911 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 556 000 | -1 500 000 | 0 | 0 | 966 000 | 911 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 356 000 | -1 300 000 | 200 000 | 200 000 | 10 179 000 | 10 123 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 1 851 000 | 1 707 000 | 729 000 | 680 000 | 627 000 | 573 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 851 000 | 1 707 000 | 729 000 | 680 000 | 627 000 | 573 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 1 851 000 | 1 707 000 | 729 000 | 680 000 | 627 000 | 573 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 62 000 | 6 000 | 392 000 | 222 000 | 231 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 27 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 000 | 0 | 1 082 000 | 1 142 000 | 1 094 000 | 1 177 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 795 000 | 800 000 | 1 374 000 | 1 331 000 | 0 | 1 864 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 918 000 | 3 391 000 | 1 578 000 | 1 442 000 | 1 471 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 801 000 | 1 780 000 | 5 853 000 | 4 443 000 | 2 785 000 | 4 743 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 652 000 | 3 487 000 | 6 582 000 | 5 123 000 | 3 412 000 | 5 316 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 296 000 | 2 188 000 | 6 783 000 | 5 323 000 | 13 591 000 | 15 439 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,3% | -29,9% | 14,1% | 13,6% | 0,5% | |||
| Resultat av driften i % | -12,3% | 3,2% | 6,0% | 0,2% | 5,9% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 2,6 | 3,5 | 2,2 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | -11,3% | 4,0% | 6,1% | 0,4% | 6,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,3% | 243,5% | 425,5% | 24,6% | 0,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,3% | 272,7% | 332,0% | 19,2% | 0,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,0 | 1,1 | 1,3 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 4,8 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 4,8 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -104,6% | -59,4% | 2,9% | 3,8% | 74,9% | 65,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -11,0% | 1,0% | 1,0% | 50,1% | 49,1% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 2,0% | 9,0% | 7,5% | 5,4% | 9,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,0 | -2,7 | 32,9 | 25,6 | 0,3 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 61,8% | 81,4% | 86,3% | 83,5% | 20,5% | 30,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 142,8% | 78,0% | 10,7% | 12,8% | 4,6% | 3,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 280 000 | 768 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
