Sinneslia Vann- og Avløpslag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 120 000 | 955 000 | 797 000 | 768 000 | 532 000 | 1 123 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 120 000 | 955 000 | 797 000 | 768 000 | 532 000 | 1 123 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 194 000 | 194 000 | 194 000 | 194 000 | 194 000 | 194 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 892 000 | 821 000 | 929 000 | 837 000 | 1 128 000 | 977 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 086 000 | 1 015 000 | 1 123 000 | 1 031 000 | 1 322 000 | 1 187 000 |
|
|
| Driftsresultat | 34 000 | -60 000 | -326 000 | -263 000 | -790 000 | -64 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 57 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 61 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 14 000 | 7 000 | 10 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 14 000 | 16 000 | 10 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | -14 000 | -14 000 | -8 000 | -8 000 | 61 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 30 000 | -75 000 | -340 000 | -270 000 | -798 000 | -3 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 000 | 2 000 | 3 000 | 3 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 27 000 | -76 000 | -343 000 | -273 000 | -800 000 | -6 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 27 000 | -76 000 | -343 000 | -273 000 | -800 000 | -6 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 27 000 | -76 000 | -343 000 | -273 000 | -800 000 | -6 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 125 000 | 138 000 | 152 000 | 165 000 | 178 000 | 192 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 125 000 | 138 000 | 152 000 | 165 000 | 178 000 | 192 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 2 530 000 | 2 691 000 | 2 851 000 | 3 012 000 | 3 173 000 | 3 333 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 20 000 | 41 000 | 61 000 | 81 000 | 101 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 530 000 | 2 711 000 | 2 892 000 | 3 073 000 | 3 254 000 | 3 434 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 655 000 | 2 849 000 | 3 044 000 | 3 238 000 | 3 462 000 | 3 656 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 91 000 | 0 | 10 000 | 210 000 | 47 000 | 21 000 |
|
|
| Andre fordringer | 134 000 | 130 000 | 139 000 | 113 000 | 100 000 | 129 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 175 000 | 625 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 225 000 | 130 000 | 149 000 | 323 000 | 322 000 | 775 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 33 000 | 0 | 46 000 | 19 000 | 373 000 | 87 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 258 000 | 130 000 | 194 000 | 342 000 | 696 000 | 862 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 913 000 | 2 980 000 | 3 238 000 | 3 580 000 | 4 158 000 | 4 518 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 575 000 | 4 575 000 | 4 575 000 | 4 575 000 | 4 575 000 | 4 650 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -3 437 000 | -3 534 000 | -3 456 000 | -3 114 000 | -2 868 000 | -1 869 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 437 000 | -3 534 000 | -3 456 000 | -3 114 000 | -2 868 000 | -1 869 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 138 000 | 1 041 000 | 1 119 000 | 1 461 000 | 1 707 000 | 2 781 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 575 000 | 1 645 000 | 1 645 000 | 1 783 000 | 1 645 000 | 1 645 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 575 000 | 1 645 000 | 1 645 000 | 1 783 000 | 1 645 000 | 1 645 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 123 000 | 153 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 138 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 45 000 | 21 000 | 166 000 | 186 000 | 168 000 | 73 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 141 000 | 146 000 | 152 000 | 147 000 | 136 000 | 16 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 200 000 | 293 000 | 474 000 | 336 000 | 806 000 | 92 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 775 000 | 1 938 000 | 2 119 000 | 2 119 000 | 2 451 000 | 1 737 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 913 000 | 2 980 000 | 3 238 000 | 3 580 000 | 4 158 000 | 4 518 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,2% | -2,0% | -9,5% | -6,7% | -18,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,0% | -6,3% | -40,9% | -34,2% | -148,5% | -5,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 98,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,0% | -6,3% | -40,7% | -34,0% | -148,1% | -0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,8% | -6,9% | -26,4% | -17,0% | -35,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,5% | -7,0% | -26,6% | -17,2% | -35,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 0,4 | 0,4 | 1,0 | 0,9 | 9,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 0,4 | 0,4 | 1,0 | 0,9 | 9,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,5 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,1% | 34,9% | 34,6% | 40,8% | 41,1% | 61,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 101,6% | 109,0% | 140,4% | 190,2% | 320,9% | 247,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,5% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,9 | 1,9 | 1,5 | 1,4 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,9% | 9,8% | 14,6% | 9,4% | 19,4% | 2,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 54,1% | 55,2% | 50,8% | 49,8% | 39,6% | 36,4% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
