Sindre Tveråmo Trafikkskole AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 490 000 | 237 000 | 1 308 000 | 1 302 000 | 1 407 000 | 1 345 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 110 000 | 0 | 3 000 | 16 000 | 43 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 600 000 | 237 000 | 1 311 000 | 1 318 000 | 1 450 000 | 1 345 000 |
|
|
| Varekostnad | 78 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 339 000 | 235 000 | 695 000 | 1 104 000 | 931 000 | 638 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 75 000 | 0 | 90 000 | 56 000 | 74 000 | 78 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 799 000 | 194 000 | 473 000 | 279 000 | 461 000 | 551 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 291 000 | 435 000 | 1 258 000 | 1 439 000 | 1 466 000 | 1 267 000 |
|
|
| Driftsresultat | 309 000 | -198 000 | 53 000 | -121 000 | -16 000 | 78 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 142 000 | 60 000 | 39 000 | 0 | 13 000 | 14 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 142 000 | 60 000 | 39 000 | 0 | 13 000 | 14 000 |
|
|
| Netto finans | -142 000 | -63 000 | -39 000 | 0 | -13 000 | -14 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 167 000 | -261 000 | 14 000 | -121 000 | -30 000 | 64 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 26 000 | 3 000 | -27 000 | -7 000 | 14 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 167 000 | -287 000 | 11 000 | -94 000 | -23 000 | 50 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 167 000 | -287 000 | 11 000 | -94 000 | -23 000 | 50 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 167 000 | -287 000 | 11 000 | -295 000 | -23 000 | 50 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 26 000 | 29 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 26 000 | 29 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 522 000 | 597 000 | 597 000 | 98 000 | 154 000 | 356 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 522 000 | 597 000 | 597 000 | 98 000 | 154 000 | 356 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | -185 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | -185 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 337 000 | 612 000 | 638 000 | 142 000 | 172 000 | 371 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 223 000 | 0 | 110 000 | 28 000 | 0 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 223 000 | 0 | 110 000 | 28 000 | 0 | 6 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 158 000 | 14 000 | 233 000 | 158 000 | 450 000 | 359 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 381 000 | 14 000 | 343 000 | 186 000 | 450 000 | 366 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 718 000 | 626 000 | 981 000 | 328 000 | 621 000 | 737 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -205 000 | -362 000 | -76 000 | -87 000 | 208 000 | 231 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -205 000 | -362 000 | -76 000 | -87 000 | 208 000 | 231 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -55 000 | -212 000 | 74 000 | 63 000 | 358 000 | 381 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 595 000 | 722 000 | 751 000 | 0 | 0 | 113 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 595 000 | 722 000 | 751 000 | 0 | 0 | 122 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 595 000 | 722 000 | 89 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 000 | -21 000 | 19 000 | 3 000 | 14 000 | 3 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 62 000 | 25 000 | 73 000 | 158 000 | 149 000 | 132 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 95 000 | 112 000 | 64 000 | 104 000 | 96 000 | 84 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 178 000 | 116 000 | 156 000 | 265 000 | 264 000 | 233 000 |
|
|
| Sum gjeld | 773 000 | 838 000 | 907 000 | 265 000 | 264 000 | 355 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 718 000 | 626 000 | 981 000 | 328 000 | 621 000 | 737 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 46,0% | -25,0% | 8,1% | -25,5% | -2,5% | |||
| Resultat av driften i % | 19,3% | -83,5% | 4,0% | -9,2% | -1,1% | 5,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 0,3 | 2,0 | 2,8 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 94,8% | 97,5% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 19,3% | -84,8% | 4,0% | -9,2% | -1,1% | 5,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -125,1% | 378,3% | 20,4% | -57,5% | -8,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -125,1% | 415,9% | 16,1% | -44,7% | -6,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,7 | 1,0 | 1,9 | 1,2 | 1,6 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 0,1 | 2,2 | 0,7 | 1,7 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 0,1 | 2,2 | 0,7 | 1,7 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,1 | 1,5 | 0,6 | 1,7 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -7,7% | -33,9% | 7,5% | 19,2% | 57,6% | 51,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -3,4% | -89,5% | 5,6% | 4,8% | 24,7% | 28,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 0,0% | 0,0% | 2,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 1,2% | 0,8% | 2,3% | 0,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -14,1 | -4,0 | 12,3 | 4,2 | 0,7 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,8% | 18,5% | 15,9% | 80,8% | 42,5% | 31,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 82,9% | 115,3% | 76,6% | 0,0% | 0,0% | 16,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 845 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
