Silikal Nordvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 50 388 000 | 49 838 000 | 29 832 000 | 26 034 000 | 15 300 000 | 14 910 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 600 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 50 988 000 | 49 838 000 | 29 832 000 | 26 034 000 | 15 300 000 | 14 910 000 |
|
|
| Varekostnad | 13 969 000 | 17 723 000 | 10 468 000 | 9 130 000 | 4 490 000 | 4 010 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 19 681 000 | 17 654 000 | 13 329 000 | 11 819 000 | 7 912 000 | 7 607 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 499 000 | 380 000 | 329 000 | 259 000 | 224 000 | 287 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 674 000 | 10 541 000 | 9 234 000 | 7 549 000 | 3 593 000 | 6 031 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 48 823 000 | 46 298 000 | 33 360 000 | 28 757 000 | 16 219 000 | 17 935 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 165 000 | 3 540 000 | -3 528 000 | -2 723 000 | -919 000 | -3 025 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 32 000 | 10 000 | 10 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 54 000 | 213 000 | 105 000 | 107 000 | 43 000 | 18 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 86 000 | 223 000 | 115 000 | 108 000 | 43 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 264 000 | 182 000 | 101 000 | 68 000 | 55 000 | 35 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 435 000 | 533 000 | 264 000 | 120 000 | 213 000 | 35 000 |
|
|
| Netto finans | -349 000 | -310 000 | -149 000 | -12 000 | -170 000 | -17 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 816 000 | 3 229 000 | -3 676 000 | -2 734 000 | -1 090 000 | -3 041 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 816 000 | 3 229 000 | -3 676 000 | -2 734 000 | -1 090 000 | -3 041 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 816 000 | 3 229 000 | -3 676 000 | -2 734 000 | -1 090 000 | -3 041 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 816 000 | 3 229 000 | -3 676 000 | -2 734 000 | -1 090 000 | -3 041 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 117 000 | 236 000 | 310 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 170 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 695 000 | 622 000 | 560 000 | 808 000 | 828 000 | 1 089 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 002 000 | 858 000 | 870 000 | 808 000 | 828 000 | 1 089 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 2 130 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 29 000 | 48 000 | 66 000 | 85 000 | 86 000 | 147 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 159 000 | 48 000 | 66 000 | 85 000 | 86 000 | 147 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 161 000 | 906 000 | 936 000 | 893 000 | 914 000 | 1 237 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 635 000 | 3 854 000 | 2 538 000 | 2 207 000 | 2 072 000 | 1 639 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 635 000 | 3 854 000 | 2 538 000 | 2 207 000 | 2 072 000 | 1 639 000 |
|
|
| Kundefordringer | 8 002 000 | 7 149 000 | 3 425 000 | 3 943 000 | 3 658 000 | 4 374 000 |
|
|
| Andre fordringer | 622 000 | 557 000 | 437 000 | 361 000 | 82 000 | 35 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 129 000 | 129 000 | 0 | 0 | 8 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 753 000 | 7 835 000 | 3 862 000 | 4 305 000 | 11 740 000 | 12 409 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 844 000 | 395 000 | 38 000 | 27 000 | 1 085 000 | 392 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 15 232 000 | 12 084 000 | 6 438 000 | 6 538 000 | 14 897 000 | 14 441 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 393 000 | 12 990 000 | 7 375 000 | 7 431 000 | 15 811 000 | 15 678 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 869 000 | 3 869 000 | 3 850 000 | 3 850 000 | 3 850 000 | 3 850 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 869 000 | 3 869 000 | 3 850 000 | 3 850 000 | 3 850 000 | 3 850 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 566 000 | -250 000 | -7 461 000 | -3 785 000 | -1 051 000 | 39 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 566 000 | -250 000 | -7 461 000 | -3 785 000 | -1 051 000 | 39 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 435 000 | 3 619 000 | -3 611 000 | 65 000 | 2 799 000 | 3 889 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 215 000 | 3 096 000 | 1 015 000 | 8 540 000 | 7 662 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 719 000 | 2 196 000 | 3 280 000 | 1 201 000 | 8 791 000 | 7 984 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 719 000 | 2 196 000 | 3 280 000 | 1 201 000 | 8 791 000 | 7 984 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 719 000 | 1 981 000 | 184 000 | 186 000 | 251 000 | 322 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 262 000 | 2 227 000 | 3 583 000 | 3 160 000 | 1 443 000 | 1 812 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 4 016 000 | 3 164 000 | 2 657 000 | 1 554 000 | 1 288 000 | 852 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 215 000 | 215 000 | 215 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 960 000 | 1 784 000 | 1 464 000 | 1 236 000 | 1 276 000 | 926 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 238 000 | 7 175 000 | 7 704 000 | 6 165 000 | 4 222 000 | 3 805 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 957 000 | 9 371 000 | 10 984 000 | 7 366 000 | 13 013 000 | 11 789 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 393 000 | 12 990 000 | 7 375 000 | 7 431 000 | 15 811 000 | 15 678 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,3% | 36,9% | -46,1% | -22,5% | -5,6% | |||
| Resultat av driften i % | 4,2% | 7,1% | -11,8% | -10,5% | -6,0% | -20,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 4,9 | 4,0 | 2,2 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 72,3% | 64,4% | 64,9% | 64,9% | 70,7% | 73,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,4% | 7,6% | -11,4% | -10,0% | -5,7% | -20,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 40,1% | 80725,0% | 207,3% | -190,9% | -32,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 40,1% | 80725,0% | 207,3% | -190,9% | -32,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 2,8 | 2,2 | 2,2 | 1,9 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,7 | 0,8 | 1,1 | 3,5 | 3,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 0,5 | 0,7 | 3,0 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 4,6 | 4,1 | 4,1 | 2,2 | 2,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 109,4 | 64,9 | 81,6 | 84,4 | 148,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,5% | 27,9% | -49,0% | 0,9% | 17,7% | 24,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,7% | 7,3% | -12,1% | 0,2% | 18,3% | 26,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,5% | 4,3% | 3,4% | 6,1% | 1,5% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | -2,8% | 0,7% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 129,3% | 127,4% | -49,9% | 16,9% | 515,3% | 648,9% | ||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 2,6 | -3,0 | 113,3 | 4,6 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,2% | 55,2% | 104,5% | 83,0% | 26,7% | 24,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 20,2% | 16,9% | 44,5% | 16,2% | 55,6% | 50,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 378 000 | 165 000 | 138 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
