Silent Gliss Nordic NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 657 000 | 7 024 000 | 7 521 000 | 9 724 000 | 12 315 000 | 9 274 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 664 000 | 7 024 000 | 7 521 000 | 9 724 000 | 12 315 000 | 9 274 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 549 000 | 2 709 000 | 2 943 000 | 3 706 000 | 4 636 000 | 3 902 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 130 000 | 3 049 000 | 3 100 000 | 3 088 000 | 3 111 000 | 2 683 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 2 000 | 8 000 | 10 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 413 000 | 2 478 000 | 2 767 000 | 2 969 000 | 3 049 000 | 2 898 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 092 000 | 8 238 000 | 8 818 000 | 9 773 000 | 10 804 000 | 9 491 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 428 000 | -1 214 000 | -1 297 000 | -49 000 | 1 511 000 | -217 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 3 000 | 13 000 | 109 000 | 95 000 | 12 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 000 | 3 000 | 13 000 | 109 000 | 95 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 53 000 | 68 000 | 209 000 | 138 000 | 41 000 | 227 000 |
|
|
| Netto finans | -48 000 | -65 000 | -196 000 | -29 000 | 54 000 | -215 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 475 000 | -1 280 000 | -1 492 000 | -78 000 | 1 565 000 | -432 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -1 475 000 | -1 280 000 | -1 492 000 | -78 000 | 1 565 000 | -432 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 475 000 | -1 280 000 | -1 492 000 | -78 000 | 1 565 000 | -432 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 475 000 | -1 280 000 | -1 492 000 | -78 000 | 1 565 000 | -432 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 2 000 | 11 000 | 21 000 | 6 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 2 000 | 11 000 | 21 000 | 6 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 17 000 | 17 000 | 19 000 | 27 000 | 38 000 | 23 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 562 000 | 319 000 | 526 000 | 726 000 | 594 000 | 419 000 |
|
|
| Andre fordringer | 99 000 | 101 000 | 89 000 | 81 000 | 1 511 000 | 52 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 660 000 | 421 000 | 615 000 | 807 000 | 2 105 000 | 470 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 979 000 | 488 000 | 577 000 | 747 000 | 383 000 | 355 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 639 000 | 909 000 | 1 192 000 | 1 554 000 | 2 488 000 | 825 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 656 000 | 926 000 | 1 211 000 | 1 582 000 | 2 526 000 | 848 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 475 000 | -1 280 000 | -1 492 000 | -78 000 | 1 565 000 | -432 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 475 000 | -1 280 000 | -1 492 000 | -78 000 | 1 565 000 | -432 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 475 000 | -1 280 000 | -1 492 000 | -78 000 | 1 565 000 | -432 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 93 000 | 169 000 | 186 000 | 254 000 | 186 000 | 120 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 494 000 | 321 000 | 388 000 | 508 000 | 471 000 | 293 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 182 000 | 1 423 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 363 000 | 292 000 | 2 129 000 | 897 000 | 304 000 | 866 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 132 000 | 2 205 000 | 2 703 000 | 1 659 000 | 961 000 | 1 279 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 132 000 | 2 205 000 | 2 703 000 | 1 659 000 | 961 000 | 1 279 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 656 000 | 926 000 | 1 211 000 | 1 582 000 | 2 526 000 | 848 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -110,1% | -113,4% | -91,9% | 2,9% | 95,2% | |||
| Resultat av driften i % | -21,4% | -17,3% | -17,2% | -0,5% | 12,3% | -2,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,2 | 6,6 | 5,4 | 4,7 | 7,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,7% | 61,4% | 60,9% | 61,9% | 62,4% | 57,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -21,4% | -17,2% | -17,1% | 0,6% | 13,0% | -2,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 107,1% | 92,4% | 190,1% | -10,5% | 276,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 107,1% | 92,4% | 190,1% | -10,5% | 276,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 2,3 | 2,4 | 3,1 | 4,0 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,9 | 2,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,9 | 2,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -89,1% | -138,2% | -123,2% | -4,9% | 62,0% | -50,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -22,1% | -18,2% | -19,8% | -0,8% | 12,7% | -4,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | -0,3% | 0,0% | -0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -1,7 | -1,8 | -21,3 | 0,6 | -3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 189,1% | 238,1% | 223,2% | 104,9% | 38,0% | 150,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
