Sigval Bergesen Dys Familielegat Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 71 072 000 | 34 378 000 | 32 365 000 | 22 662 000 | 18 264 000 | 31 568 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 71 072 000 | 34 378 000 | 32 365 000 | 22 662 000 | 18 264 000 | 31 568 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 160 000 | 4 502 000 | 4 991 000 | 3 887 000 | 3 185 000 | 3 237 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 901 000 | 822 000 | 822 000 | 730 000 | 727 000 | 685 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 990 000 | 1 005 000 | 999 000 | 802 000 | 775 000 | 1 013 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 051 000 | 6 329 000 | 6 812 000 | 5 419 000 | 4 687 000 | 4 935 000 |
|
|
| Driftsresultat | 64 021 000 | 28 049 000 | 25 553 000 | 17 243 000 | 13 577 000 | 26 633 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat før skattekostnad | 64 021 000 | 28 049 000 | 25 553 000 | 17 243 000 | 13 577 000 | 26 633 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 223 000 | 1 221 000 | 943 000 | 450 000 | 468 000 | 522 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 62 798 000 | 26 828 000 | 24 609 000 | 16 793 000 | 13 109 000 | 26 111 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 62 798 000 | 26 828 000 | 24 609 000 | 16 793 000 | 13 109 000 | 26 111 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 62 798 000 | 26 828 000 | 24 609 000 | 16 793 000 | 13 109 000 | 26 111 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 178 000 | 178 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 178 000 | 178 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 264 344 000 | 234 688 000 | 209 556 000 | 185 093 000 | 166 901 000 | 204 983 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 270 230 000 | 237 448 000 | 235 503 000 | 236 661 000 | 238 495 000 | 187 799 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 534 574 000 | 472 137 000 | 445 060 000 | 421 754 000 | 405 396 000 | 392 782 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 589 000 | 3 624 000 | 3 864 000 | 1 937 000 | 2 598 000 | 998 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 539 341 000 | 475 938 000 | 448 923 000 | 423 690 000 | 407 994 000 | 393 780 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 539 341 000 | 475 938 000 | 448 923 000 | 423 690 000 | 407 994 000 | 393 780 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 000 | 100 000 000 | 100 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 536 491 000 | 473 693 000 | 446 865 000 | 422 255 000 | 405 462 000 | 392 354 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 536 491 000 | 473 693 000 | 446 865 000 | 422 255 000 | 405 462 000 | 392 354 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 13 000 | 42 000 | 8 000 | 2 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 223 000 | 1 221 000 | 943 000 | 450 000 | 468 000 | 522 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 406 000 | 382 000 | 369 000 | 329 000 | 331 000 | 330 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 208 000 | 601 000 | 739 000 | 654 000 | 1 727 000 | 568 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 850 000 | 2 246 000 | 2 059 000 | 1 435 000 | 2 532 000 | 1 426 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 850 000 | 2 246 000 | 2 059 000 | 1 435 000 | 2 532 000 | 1 426 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 539 341 000 | 475 938 000 | 448 923 000 | 423 690 000 | 407 994 000 | 393 780 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,6% | 6,1% | 5,9% | 4,1% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | 90,1% | 81,6% | 79,0% | 76,1% | 74,3% | 84,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 90,1% | 81,6% | 79,0% | 76,1% | 74,3% | 84,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,7% | 6,1% | 5,9% | 4,2% | 3,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,4% | 5,8% | 5,7% | 4,1% | 3,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,8 | 7,6 | 6,5 | 5,8 | 5,7 | 9,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 189,2 | 211,9 | 218,0 | 295,3 | 161,1 | 276,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 189,2 | 211,9 | 218,0 | 295,3 | 161,1 | 276,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 1,6 | 1,9 | 1,3 | 1,0 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 99,5% | 99,5% | 99,5% | 99,7% | 99,4% | 99,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 754,9% | 1377,9% | 1380,7% | 1863,3% | 2220,0% | 1242,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,3% | 0,6% | 0,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
