Signaturklinikken Strømmen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 249 000 | 12 090 000 | 13 796 000 | 12 306 000 | 10 182 000 | 7 560 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 546 000 | 938 000 | 30 000 | -34 000 | 53 000 | 20 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 795 000 | 13 028 000 | 13 826 000 | 12 272 000 | 10 235 000 | 7 580 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 690 000 | 5 510 000 | 5 530 000 | 4 223 000 | 3 721 000 | 2 489 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 716 000 | 5 520 000 | 5 402 000 | 4 525 000 | 3 586 000 | 2 613 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 23 000 | 103 000 | 147 000 | 147 000 | 139 000 | 139 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 227 000 | 2 222 000 | 2 107 000 | 1 900 000 | 1 741 000 | 1 720 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 656 000 | 13 355 000 | 13 186 000 | 10 795 000 | 9 187 000 | 6 961 000 |
|
|
| Driftsresultat | 139 000 | -327 000 | 640 000 | 1 477 000 | 1 048 000 | 619 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 146 000 | 124 000 | 139 000 | 87 000 | 68 000 | 32 000 |
|
|
| Netto finans | -140 000 | -124 000 | -139 000 | -87 000 | -67 000 | -32 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 0 | -451 000 | 501 000 | 1 390 000 | 980 000 | 587 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 133 000 | 326 000 | 216 000 | 129 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 0 | -451 000 | 368 000 | 1 064 000 | 764 000 | 458 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 0 | -451 000 | 368 000 | 1 064 000 | 764 000 | 458 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 200 000 | -800 000 | 500 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -451 000 | 168 000 | -264 000 | 264 000 | 458 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 23 000 | 100 000 | 248 000 | 395 000 | 509 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 23 000 | 100 000 | 248 000 | 395 000 | 509 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 23 000 | 100 000 | 248 000 | 404 000 | 509 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 988 000 | 1 555 000 | 2 069 000 | 2 234 000 | 1 310 000 | 1 112 000 |
|
|
| Sum varelager | 988 000 | 1 555 000 | 2 069 000 | 2 234 000 | 1 310 000 | 1 112 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 000 | 35 000 | 26 000 | 22 000 | 32 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 808 000 | 351 000 | 367 000 | 480 000 | 262 000 | 268 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 810 000 | 386 000 | 392 000 | 503 000 | 294 000 | 280 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 846 000 | 1 363 000 | 1 556 000 | 1 560 000 | 1 324 000 | 1 238 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 644 000 | 3 304 000 | 4 017 000 | 4 296 000 | 2 928 000 | 2 630 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 644 000 | 3 327 000 | 4 118 000 | 4 544 000 | 3 332 000 | 3 139 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 76 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 106 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 701 000 | 701 000 | 1 153 000 | 985 000 | 721 000 | 458 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 701 000 | 701 000 | 1 153 000 | 985 000 | 721 000 | 458 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 807 000 | 807 000 | 1 258 000 | 1 091 000 | 827 000 | 563 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 7 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 442 000 | 442 000 | 309 000 | 277 000 | 99 000 | 337 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 133 000 | 317 000 | 228 000 | 147 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 638 000 | 644 000 | 721 000 | 486 000 | 549 000 | 286 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 751 000 | 1 434 000 | 1 693 000 | 2 374 000 | 1 629 000 | 1 802 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 838 000 | 2 520 000 | 2 859 000 | 3 454 000 | 2 505 000 | 2 572 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 838 000 | 2 520 000 | 2 859 000 | 3 454 000 | 2 505 000 | 2 575 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 644 000 | 3 327 000 | 4 118 000 | 4 544 000 | 3 332 000 | 3 139 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,2% | -8,8% | 14,8% | 37,5% | 32,4% | |||
| Resultat av driften i % | 1,1% | -2,5% | 4,6% | 12,0% | 10,2% | 8,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 3,5 | 3,2 | 3,1 | 3,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 53,5% | 54,4% | 59,9% | 65,7% | 63,5% | 67,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,1% | -2,5% | 4,6% | 12,0% | 10,2% | 8,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,0% | -43,7% | 42,7% | 144,9% | 141,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,0% | -43,7% | 31,3% | 110,9% | 109,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,4 | 2,6 | 2,7 | 2,9 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,8 | 3,5 | 2,7 | 1,9 | 2,8 | 2,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 80,4 | 118,4 | 140,1 | 151,1 | 117,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 22,1% | 24,3% | 30,5% | 24,0% | 24,8% | 17,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,3% | 6,2% | 9,1% | 8,9% | 8,1% | 7,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 858,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,5% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 81,7% | 50,4% | 56,0% | 37,7% | 32,3% | 5,1% | ||
| Gjeldsgrad | 3,5 | 3,1 | 2,3 | 3,2 | 3,0 | 4,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 77,9% | 75,7% | 69,4% | 76,0% | 75,2% | 81,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 283 000 | 70 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
