Signatur Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 80 000 | 0 | 0 | 75 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 99 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 179 000 | 0 | 0 | 75 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | -12 000 | 0 | 0 | 116 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 30 000 | 11 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 319 000 | 156 000 | 54 000 | 98 000 | 798 000 | 22 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 337 000 | 167 000 | 58 000 | 218 000 | 798 000 | 22 000 |
|
|
| Driftsresultat | -158 000 | -167 000 | -58 000 | -143 000 | -798 000 | -22 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 41 000 | 45 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 136 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 8 820 000 | 7 472 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 41 000 | 45 000 | 8 956 000 | 7 472 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 336 000 | 150 000 | 150 000 | 206 000 | 130 000 | 305 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 8 367 000 | 0 | 0 | 0 | 1 320 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 703 000 | 5 819 000 | 150 000 | 207 000 | 1 450 000 | 305 000 |
|
|
| Netto finans | -8 703 000 | -5 778 000 | -105 000 | 8 749 000 | 6 022 000 | -305 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -8 861 000 | -5 944 000 | -163 000 | 8 607 000 | 5 224 000 | -326 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 426 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -8 861 000 | -5 944 000 | -163 000 | 8 607 000 | 4 798 000 | -326 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -8 861 000 | -5 944 000 | -163 000 | 8 607 000 | 4 798 000 | -326 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -8 861 000 | -5 944 000 | -163 000 | 8 607 000 | 4 798 000 | -326 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 4 000 | 8 000 | 12 000 | 16 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 000 | 8 000 | 12 000 | 16 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 99 000 | 125 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 99 000 | 125 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 70 000 | 40 000 | 40 000 | 60 000 | 65 000 | 1 401 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 4 214 000 | 1 026 000 | 0 | 0 | 59 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 1 366 000 | 7 035 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 70 000 | 5 620 000 | 8 101 000 | 60 000 | 65 000 | 1 460 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 173 000 | 5 754 000 | 8 113 000 | 76 000 | 65 000 | 1 460 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 7 000 | 1 107 000 | 511 000 | 7 500 000 | 5 154 000 | 753 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 000 | 1 107 000 | 511 000 | 7 500 000 | 5 154 000 | 753 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 12 000 | 18 000 | 3 562 000 | 5 679 000 | 3 680 000 | 27 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 20 000 | 1 125 000 | 4 073 000 | 13 179 000 | 8 834 000 | 780 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 193 000 | 6 878 000 | 12 186 000 | 13 254 000 | 8 899 000 | 2 240 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -4 394 000 | 4 467 000 | 10 411 000 | 10 574 000 | 1 968 000 | -2 830 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -4 394 000 | 4 467 000 | 10 411 000 | 10 574 000 | 1 968 000 | -2 830 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -4 364 000 | 4 497 000 | 10 441 000 | 10 604 000 | 1 998 000 | -2 800 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 2 022 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 831 000 | 892 000 | 427 000 | 1 427 000 | 0 | 4 284 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 831 000 | 892 000 | 427 000 | 1 427 000 | 0 | 4 284 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 022 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 000 | 27 000 | 5 000 | 7 000 | 8 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 426 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 17 000 | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 682 000 | 1 463 000 | 1 313 000 | 1 208 000 | 6 467 000 | 757 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 726 000 | 1 490 000 | 1 318 000 | 1 223 000 | 6 901 000 | 757 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 557 000 | 2 382 000 | 1 745 000 | 2 650 000 | 6 901 000 | 5 041 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 193 000 | 6 878 000 | 12 186 000 | 13 254 000 | 8 899 000 | 2 240 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,5% | -1,3% | -0,1% | 79,6% | 119,8% | |||
| Resultat av driften i % | -88,3% | -190,7% | ||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | -88,3% | 11750,7% | ||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -13324,8% | -79,6% | -1,5% | 136,6% | -1302,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -13324,8% | -79,6% | -1,5% | 136,6% | -1196,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | -14,9 | 0,6 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,8 | 3,1 | 10,8 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,8 | 3,1 | 10,8 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 2,7 | 4,6 | 0,5 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -2261,1% | 65,4% | 85,7% | 80,0% | 22,5% | -125,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -2438,0% | 14138,7% | ||||||
| Rentedekningsgrad i % | 5,5% | 2,7% | 4,1% | 1,9% | 0,0% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 1,1% | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,2 | 3,5 | -1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1930,6% | 21,7% | 10,8% | 9,2% | 77,5% | 33,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 430,6% | 13,0% | 3,5% | 10,8% | 0,0% | 191,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
