Siemens Energy Turbomachinery AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 467 537 000 | 438 753 000 | 428 921 000 | 734 040 000 | 1 184 812 000 | 1 458 115 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 23 087 000 | 0 | 34 609 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 490 624 000 | 438 753 000 | 463 530 000 | 734 040 000 | 1 184 812 000 | 1 458 115 000 |
|
|
| Varekostnad | 219 321 000 | 255 563 000 | 153 679 000 | 393 035 000 | 924 418 000 | 1 147 547 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 150 255 000 | 136 854 000 | 176 110 000 | 244 296 000 | 230 241 000 | 201 612 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 567 000 | 6 287 000 | 5 481 000 | 6 771 000 | 28 104 000 | 2 225 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 229 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 60 499 000 | 44 199 000 | 54 018 000 | 84 908 000 | 166 748 000 | 210 485 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 438 642 000 | 442 903 000 | 389 288 000 | 729 010 000 | 1 354 740 000 | 1 561 869 000 |
|
|
| Driftsresultat | 51 982 000 | -4 150 000 | 74 242 000 | 5 030 000 | -169 928 000 | -103 754 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 6 689 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 337 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 45 175 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 52 201 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 765 000 | 0 | 613 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 56 523 000 | -11 205 000 | 613 000 | 11 683 000 | 12 051 000 | 2 825 000 |
|
|
| Netto finans | -4 322 000 | 11 205 000 | -613 000 | -11 683 000 | -12 051 000 | -2 825 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 47 659 000 | 7 054 000 | 73 628 000 | -6 653 000 | -181 979 000 | -106 579 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 510 000 | 1 582 000 | 22 079 000 | -138 774 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 37 148 000 | 5 472 000 | 51 550 000 | 132 121 000 | -181 979 000 | -106 579 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 37 148 000 | 5 472 000 | 51 550 000 | 132 121 000 | -181 979 000 | -106 579 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 104 162 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 122 458 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 84 033 000 | 97 408 000 | 0 | 138 774 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 84 033 000 | 97 408 000 | 122 458 000 | 138 774 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 587 000 | 15 628 000 | 0 | 12 125 000 | 24 147 000 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 7 394 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 7 896 000 | 26 598 000 | 7 587 000 | 5 082 000 | 10 637 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 21 981 000 | 23 524 000 | 26 598 000 | 19 713 000 | 29 230 000 | 10 637 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 106 014 000 | 120 932 000 | 149 056 000 | 158 487 000 | 32 230 000 | 13 637 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 233 113 000 | 199 182 000 | 145 706 000 | 98 951 000 | 151 923 000 | 244 567 000 |
|
|
| Sum varelager | 233 113 000 | 199 182 000 | 145 706 000 | 98 951 000 | 151 923 000 | 244 567 000 |
|
|
| Kundefordringer | 69 495 000 | 69 749 000 | 138 039 000 | 96 551 000 | 107 987 000 | 135 694 000 |
|
|
| Andre fordringer | 86 444 000 | 93 967 000 | 253 376 000 | 43 169 000 | 276 739 000 | 215 904 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 209 321 000 | 139 439 000 | 0 | 435 988 000 | 200 219 000 | 182 756 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 365 260 000 | 303 155 000 | 391 416 000 | 575 708 000 | 584 945 000 | 534 354 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 901 000 | 6 447 000 | 6 927 000 | 28 303 000 | 101 047 000 | 4 362 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 606 274 000 | 508 784 000 | 544 049 000 | 702 962 000 | 837 915 000 | 783 283 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 712 288 000 | 629 716 000 | 693 105 000 | 861 449 000 | 870 145 000 | 796 920 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 61 200 000 | 61 200 000 | 61 200 000 | 61 200 000 | 61 200 000 | 60 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 121 400 000 | 121 400 000 | 121 400 000 | 121 400 000 | 121 400 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 323 255 000 | 323 255 000 | 301 187 000 | 301 188 000 | 295 451 000 | 60 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 141 000 | -10 165 000 | 3 228 000 | 2 825 000 | 2 868 000 | 41 645 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 141 000 | -10 165 000 | 3 228 000 | 2 825 000 | 2 868 000 | 41 645 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 323 396 000 | 313 089 000 | 304 416 000 | 304 013 000 | 298 320 000 | 101 645 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 920 000 | 897 000 | 876 000 | 941 000 | 1 002 000 | 1 078 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 5 354 000 | 6 076 000 | 7 376 000 | 5 771 000 | 15 048 000 | 2 200 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 274 000 | 6 973 000 | 8 252 000 | 6 712 000 | 16 050 000 | 3 278 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 6 274 000 | 6 973 000 | 8 252 000 | 6 712 000 | 16 050 000 | 3 278 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 38 397 000 | 37 257 000 | 48 091 000 | 32 448 000 | 94 209 000 | 117 920 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 7 391 000 | 12 053 000 | 7 522 000 | 16 187 000 | 12 261 000 | 9 531 000 |
|
|
| Utbytte | 37 000 000 | 80 000 000 | 51 550 000 | 250 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 10 962 000 | 493 000 | 61 710 000 | 29 559 000 | 162 626 000 | 117 293 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 288 868 000 | 179 851 000 | 211 564 000 | 222 530 000 | 286 679 000 | 447 253 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 382 618 000 | 309 654 000 | 380 437 000 | 550 724 000 | 555 775 000 | 691 997 000 |
|
|
| Sum gjeld | 388 892 000 | 316 627 000 | 388 689 000 | 557 436 000 | 571 825 000 | 695 275 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 712 288 000 | 629 716 000 | 693 105 000 | 861 449 000 | 870 145 000 | 796 920 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,5% | -0,6% | 9,6% | 0,6% | -20,4% | |||
| Resultat av driften i % | 10,6% | -0,9% | 16,0% | 0,7% | -14,3% | -7,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 53,1% | 41,8% | 64,2% | 46,5% | 22,0% | 21,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 21,2% | -0,9% | 16,0% | 0,7% | -14,3% | -7,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,0% | 2,3% | 24,2% | -2,2% | -91,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,7% | 1,8% | 16,9% | 43,9% | -91,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 3,2 | 2,6 | 3,0 | 5,1 | 7,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,9 | 1,3 | 1,1 | 4,0 | 6,1 | 4,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 354,8 | 242,9 | 286,6 | 114,9 | 77,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,4% | 49,7% | 43,9% | 35,3% | 34,3% | 12,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 65,9% | 71,4% | 65,7% | 41,4% | 25,2% | 7,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 62,0% | 45,4% | 47,1% | 83,1% | 35,6% | 212,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 95,9% | 100,0% | 112,3% | 153,9% | 185,7% | 37,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,0 | 1,3 | 1,8 | 1,9 | 6,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 53,7% | 49,2% | 54,9% | 63,9% | 63,9% | 86,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 1,1% | 1,2% | 0,8% | 1,8% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 914 000 | 1 839 000 | 2 636 000 | 3 678 000 | 1 854 000 | 1 630 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
