Siba Norge, Filial Av Siba AB Sverige NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 34 000 | 73 000 | 52 000 | 96 000 | 443 000 | 81 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 34 000 | 73 000 | 52 000 | 96 000 | 443 000 | 81 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 398 000 | 284 000 | 411 000 | 466 000 | -73 000 | 762 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 398 000 | 284 000 | 411 000 | 466 000 | -41 000 | 808 000 |
|
|
| Driftsresultat | -364 000 | -211 000 | -359 000 | -370 000 | 484 000 | -727 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 28 301 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 403 000 | 383 000 | 139 000 | 479 000 | 166 000 | 79 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 247 000 | 0 | 11 675 000 | 11 742 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 403 000 | 383 000 | 386 000 | 28 781 000 | 11 842 000 | 11 821 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 5 000 | 220 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 5 000 | 220 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | 403 000 | 383 000 | 381 000 | 28 561 000 | 11 842 000 | 11 813 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 39 000 | 172 000 | 21 000 | 28 190 000 | 12 327 000 | 11 085 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -8 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 47 000 | 128 000 | 21 000 | 28 190 000 | 12 327 000 | 11 085 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 47 000 | 128 000 | 21 000 | 28 190 000 | 12 327 000 | 11 085 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 39 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 8 000 | 128 000 | 21 000 | 28 190 000 | 12 327 000 | 11 085 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 50 000 | 49 000 | 47 000 | 50 000 | 1 947 000 | 1 833 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 000 | 49 000 | 47 000 | 50 000 | 1 947 000 | 1 833 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 50 000 | 49 000 | 47 000 | 50 000 | 1 947 000 | 1 833 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 81 000 | 108 000 | 138 000 | 145 000 | 169 000 | 1 651 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 263 000 | 241 000 | 28 686 000 | 11 389 000 | 11 359 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 81 000 | 372 000 | 380 000 | 28 831 000 | 11 559 000 | 13 010 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 467 000 | 9 941 000 | 9 326 000 | 8 784 000 | 20 247 000 | 10 456 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 548 000 | 10 314 000 | 9 707 000 | 37 616 000 | 31 806 000 | 23 467 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 599 000 | 10 363 000 | 9 754 000 | 37 666 000 | 33 753 000 | 25 300 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 508 000 | 498 000 | 475 000 | 500 000 | 511 000 | 465 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 508 000 | 498 000 | 475 000 | 500 000 | 511 000 | 465 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 969 000 | 9 755 000 | 9 204 000 | 37 024 000 | 17 707 000 | 20 307 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 969 000 | 9 755 000 | 9 204 000 | 37 024 000 | 17 707 000 | 20 307 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 478 000 | 10 253 000 | 9 679 000 | 37 525 000 | 18 218 000 | 20 773 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 481 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 481 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 481 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 16 000 | 6 000 | 0 | 1 000 | 16 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 35 000 | 43 000 | 0 | 6 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 39 000 | 0 | 0 | 0 | 15 442 000 | 476 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 44 000 | 49 000 | 68 000 | 135 000 | 85 000 | 552 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 121 000 | 110 000 | 75 000 | 141 000 | 15 535 000 | 1 045 000 |
|
|
| Sum gjeld | 121 000 | 110 000 | 75 000 | 141 000 | 15 535 000 | 4 526 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 599 000 | 10 363 000 | 9 754 000 | 37 666 000 | 33 753 000 | 25 300 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,4% | 1,7% | 0,1% | 79,6% | 41,7% | |||
| Resultat av driften i % | -1070,6% | -289,0% | -690,4% | -385,4% | 109,3% | -897,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 114,7% | 235,6% | 51,9% | 29594,8% | 2782,4% | 13696,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,4% | 1,7% | 0,1% | 101,1% | 63,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,5% | 1,3% | 0,1% | 101,1% | 63,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,8 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 87,2 | 93,8 | 129,4 | 266,8 | 2,0 | 22,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 87,2 | 93,8 | 129,4 | 266,8 | 2,0 | 22,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 86,5 | 90,4 | 124,3 | 62,3 | 1,3 | 10,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,9% | 98,9% | 99,2% | 99,6% | 54,0% | 82,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 30817,6% | 14045,2% | 18613,5% | 39088,5% | 4112,4% | 25645,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,9 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 1,1% | 0,8% | 0,4% | 46,0% | 4,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 13,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
