Shape & Fitness Club AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 883 000 | 4 381 000 | 3 405 000 | 2 580 000 | 1 692 000 | 1 569 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 000 | 29 000 | 0 | 179 000 | 141 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 885 000 | 4 410 000 | 3 405 000 | 2 758 000 | 1 833 000 | 1 569 000 |
|
|
| Varekostnad | 398 000 | 345 000 | 296 000 | 254 000 | 102 000 | 86 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 625 000 | 1 167 000 | 577 000 | 197 000 | 117 000 | 227 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 129 000 | 114 000 | 207 000 | 148 000 | 158 000 | 162 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 073 000 | 2 197 000 | 1 902 000 | 1 714 000 | 1 375 000 | 1 347 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 225 000 | 3 823 000 | 2 982 000 | 2 313 000 | 1 752 000 | 1 822 000 |
|
|
| Driftsresultat | 660 000 | 587 000 | 423 000 | 445 000 | 81 000 | -253 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 10 000 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | 0 | 1 000 | 0 | -2 000 | -10 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 658 000 | 586 000 | 424 000 | 444 000 | 79 000 | -263 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 108 000 | 129 000 | 93 000 | 169 000 | 17 000 | -58 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 549 000 | 457 000 | 331 000 | 275 000 | 61 000 | -205 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 549 000 | 457 000 | 331 000 | 275 000 | 61 000 | -205 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 549 000 | 457 000 | 331 000 | 275 000 | 61 000 | -205 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 215 000 | 232 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 215 000 | 232 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 471 000 | 399 000 | 304 000 | 395 000 | 317 000 | 455 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 471 000 | 399 000 | 304 000 | 395 000 | 317 000 | 455 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 471 000 | 399 000 | 304 000 | 441 000 | 532 000 | 687 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 124 000 | 157 000 | 97 000 | 59 000 | 35 000 | 18 000 |
|
|
| Sum varelager | 124 000 | 157 000 | 97 000 | 59 000 | 35 000 | 18 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 56 000 | 100 000 | 107 000 | 8 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 56 000 | 100 000 | 107 000 | 8 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 066 000 | 1 485 000 | 888 000 | 578 000 | 251 000 | 13 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 246 000 | 1 742 000 | 1 092 000 | 645 000 | 296 000 | 32 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 717 000 | 2 140 000 | 1 396 000 | 1 085 000 | 827 000 | 719 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 852 000 | 302 000 | -155 000 | -486 000 | -761 000 | -822 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 852 000 | 302 000 | -155 000 | -486 000 | -761 000 | -822 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 552 000 | 1 002 000 | 545 000 | 214 000 | -61 000 | -122 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 39 000 | 66 000 | 36 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 39 000 | 66 000 | 36 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 639 000 | 639 000 | 639 000 | 499 000 | 538 000 | 550 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 678 000 | 705 000 | 675 000 | 499 000 | 538 000 | 550 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 90 000 | 139 000 | 48 000 | 154 000 | 33 000 | 15 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 135 000 | 99 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 137 000 | 107 000 | 66 000 | 21 000 | 13 000 | 12 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 125 000 | 88 000 | 51 000 | 197 000 | 304 000 | 265 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 487 000 | 433 000 | 176 000 | 372 000 | 350 000 | 292 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 165 000 | 1 138 000 | 851 000 | 871 000 | 888 000 | 842 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 717 000 | 2 140 000 | 1 396 000 | 1 085 000 | 827 000 | 719 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,2% | 33,1% | 34,2% | 46,4% | 10,5% | |||
| Resultat av driften i % | 13,5% | 13,3% | 12,4% | 16,1% | 4,4% | -16,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,5 | 2,7 | 2,9 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,8% | 92,1% | 91,3% | 90,2% | 94,0% | 94,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,5% | 13,3% | 12,5% | 16,1% | 4,4% | -16,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 51,5% | 75,8% | 111,7% | 580,4% | -86,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 43,0% | 59,1% | 87,2% | 359,5% | -66,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 3,8 | 5,9 | 14,0 | 15,7 | 6,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,6 | 4,0 | 6,2 | 1,7 | 0,8 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,4 | 3,7 | 5,7 | 1,6 | 0,7 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,2 | 3,4 | 5,0 | 1,6 | 0,7 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,2 | 2,2 | 3,1 | 4,3 | 2,9 | 4,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 127,1 | 132,5 | 94,9 | 66,6 | 93,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,1% | 46,8% | 39,0% | 19,7% | -7,4% | -17,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 31,8% | 22,7% | 16,0% | 7,8% | -3,3% | -7,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,6% | 1,3% | 1,8% | 1,7% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,6% | 1,1% | 1,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1418,5% | 833,1% | 944,3% | 461,0% | -157,1% | -1438,9% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,1 | 1,6 | 4,1 | -14,6 | -6,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,9% | 20,2% | 12,6% | 34,3% | 42,3% | 40,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,0% | 32,9% | 48,4% | 46,0% | 65,1% | 76,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 152 000 | 102 000 | 133 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
