Sh Media - Stolt Håndverker AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 614 000 | 446 000 | 1 603 000 | 1 656 000 | 2 039 000 | 2 106 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 27 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 614 000 | 446 000 | 1 603 000 | 1 656 000 | 2 066 000 | 2 106 000 |
|
|
| Varekostnad | 226 000 | 244 000 | 505 000 | 331 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 24 000 | 8 000 | 306 000 | 791 000 | 706 000 | 1 428 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 84 000 | 84 000 | 84 000 | 86 000 | 79 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 131 000 | 135 000 | 545 000 | 1 197 000 | 1 119 000 | 820 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 465 000 | 471 000 | 1 440 000 | 2 405 000 | 1 904 000 | 2 268 000 |
|
|
| Driftsresultat | 149 000 | -25 000 | 163 000 | -749 000 | 162 000 | -162 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 27 000 | 33 000 | 52 000 | 27 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 000 | 33 000 | 53 000 | 29 000 | 33 000 | 32 000 |
|
|
| Netto finans | -26 000 | -32 000 | -52 000 | -28 000 | -32 000 | -30 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 122 000 | -56 000 | 111 000 | -777 000 | 131 000 | -192 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 122 000 | -56 000 | 111 000 | -777 000 | 131 000 | -192 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 122 000 | -56 000 | 111 000 | -777 000 | 131 000 | -192 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 122 000 | -56 000 | 111 000 | -777 000 | 131 000 | -192 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 73 000 | 146 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 18 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 73 000 | 146 000 | 0 | 12 000 | 18 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 21 000 | 32 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 273 000 | 292 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 21 000 | 32 000 | 43 000 | 273 000 | 292 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 21 000 | 105 000 | 189 000 | 273 000 | 304 000 | 18 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 31 000 | 26 000 | 9 000 | 33 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 000 | 0 | 11 000 | 6 000 | 31 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 000 | 31 000 | 37 000 | 15 000 | 64 000 | 18 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | -106 000 | -140 000 | 17 000 | 12 000 | 17 000 | -104 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | -96 000 | -109 000 | 53 000 | 27 000 | 80 000 | -86 000 |
|
|
| Sum eiendeler | -75 000 | -4 000 | 242 000 | 300 000 | 384 000 | -68 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 032 000 | -1 154 000 | -1 097 000 | -1 209 000 | -432 000 | -562 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 032 000 | -1 154 000 | -1 097 000 | -1 209 000 | -432 000 | -562 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -992 000 | -1 114 000 | -1 057 000 | -1 169 000 | -392 000 | -522 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 151 000 | 232 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 158 000 | 290 000 | 459 000 | 424 000 | 44 000 | 127 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 158 000 | 290 000 | 459 000 | 424 000 | 44 000 | 127 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 158 000 | 290 000 | 459 000 | 575 000 | 276 000 | 127 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 363 000 | 220 000 | 189 000 | 178 000 | 75 000 | 43 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 000 | 44 000 | 3 000 | 149 000 | 221 000 | 141 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 393 000 | 556 000 | 649 000 | 567 000 | 204 000 | 144 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 759 000 | 820 000 | 841 000 | 1 045 000 | 732 000 | 328 000 |
|
|
| Sum gjeld | 917 000 | 1 110 000 | 1 300 000 | 1 469 000 | 776 000 | 455 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | -75 000 | -4 000 | 242 000 | 300 000 | 384 000 | -68 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -377,2% | -19,3% | 60,5% | -218,7% | 103,8% | |||
| Resultat av driften i % | 24,3% | -5,6% | 10,2% | -45,2% | 7,8% | -7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | -15,5 | 3,7 | 5,9 | 4,8 | 13,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 63,2% | 45,3% | 68,5% | 80,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 24,4% | -5,4% | 10,2% | -45,2% | 7,9% | -7,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,6% | 5,2% | -10,0% | 99,6% | -28,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,6% | 5,2% | -10,0% | 99,6% | -28,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 25,6 | 55,8 | 5,2 | 2,1 | 2,9 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | -0,1 | -0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | -0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | -0,1 | -0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | -0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | -0,1 | -0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | -0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1322,7% | 27850,0% | -436,8% | -389,7% | -102,1% | 767,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -161,6% | -249,8% | -65,9% | -70,6% | -19,0% | -24,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,8% | 3,8% | 2,8% | 3,5% | 17,6% | 3,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | -0,1% | -0,3% | -0,4% | -0,9% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -0,9 | -1,0 | -1,2 | -1,3 | -2,0 | -0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | -1012,0% | -20500,0% | 347,5% | 348,3% | 190,6% | -482,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | -210,7% | -7250,0% | 189,7% | 141,3% | 11,5% | -186,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 456 000 | 642 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
