Sh Consult Limited NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 218 000 | 2 276 000 | 2 344 000 | 3 584 000 | 2 979 000 | 4 128 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 218 000 | 2 276 000 | 2 344 000 | 3 584 000 | 2 979 000 | 4 128 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 000 | 18 000 | 30 000 | 1 367 000 | 81 000 | 143 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 443 000 | 445 000 | 398 000 | 365 000 | 355 000 | 342 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 463 000 | 524 000 | 399 000 | 634 000 | 919 000 | 2 276 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 957 000 | 987 000 | 827 000 | 2 366 000 | 1 355 000 | 2 761 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 261 000 | 1 289 000 | 1 517 000 | 1 218 000 | 1 624 000 | 1 367 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 15 000 | 9 000 | 4 000 | 0 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 15 000 | 9 000 | 4 000 | 0 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 14 000 | 9 000 | 4 000 | 0 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 275 000 | 1 298 000 | 1 521 000 | 1 218 000 | 1 626 000 | 1 380 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 281 000 | 286 000 | 335 000 | 271 000 | 358 000 | 306 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 993 000 | 1 012 000 | 1 187 000 | 947 000 | 1 268 000 | 1 074 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 993 000 | 1 012 000 | 1 187 000 | 947 000 | 1 268 000 | 1 074 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 1 002 000 | 1 186 000 | 936 000 | 1 268 000 | 1 084 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 993 000 | 11 000 | 1 000 | 11 000 | 1 000 | -11 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 164 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 164 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 263 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 | 99 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 283 000 | 91 000 | 140 000 | 94 000 | 739 000 | 75 000 |
|
|
| Andre fordringer | 890 000 | 863 000 | 1 283 000 | 1 344 000 | 1 287 000 | 1 091 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 173 000 | 953 000 | 1 423 000 | 1 438 000 | 2 027 000 | 1 165 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 205 000 | 1 219 000 | 2 809 000 | 1 641 000 | 440 000 | 1 252 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 378 000 | 2 172 000 | 4 232 000 | 3 078 000 | 2 467 000 | 2 417 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 641 000 | 2 271 000 | 4 331 000 | 3 177 000 | 2 566 000 | 2 516 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 982 000 | -11 000 | -22 000 | -23 000 | -34 000 | -35 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 982 000 | -11 000 | -22 000 | -23 000 | -34 000 | -35 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 982 000 | -11 000 | -22 000 | -23 000 | -34 000 | -35 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 456 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 456 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 456 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 361 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 281 000 | 0 | 0 | 7 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 227 000 | 117 000 | 106 000 | 85 000 | 139 000 | 102 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 1 287 000 | 1 520 000 | 1 200 000 | 1 625 000 | 1 390 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 151 000 | 878 000 | 2 727 000 | 1 908 000 | 474 000 | 601 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 659 000 | 2 282 000 | 4 353 000 | 3 200 000 | 2 599 000 | 2 094 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 659 000 | 2 282 000 | 4 353 000 | 3 200 000 | 2 599 000 | 2 550 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 641 000 | 2 271 000 | 4 331 000 | 3 177 000 | 2 566 000 | 2 516 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 43,2% | 39,3% | 40,5% | 42,4% | 64,0% | |||
| Resultat av driften i % | 56,9% | 56,6% | 64,7% | 34,0% | 54,5% | 33,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 1,2 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,5% | 99,2% | 98,7% | 61,9% | 97,3% | 96,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 57,5% | 57,0% | 64,9% | 34,0% | 54,6% | 33,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 262,6% | -7866,7% | -6760,0% | -4273,7% | -4713,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 204,5% | -6133,3% | -5275,6% | -3322,8% | -3675,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,0 | 5,1 | 5,9 | 9,8 | 8,4 | 12,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,0% | -0,5% | -0,5% | -0,7% | -1,3% | -1,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 44,3% | -0,5% | -0,9% | -0,6% | -1,1% | -0,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | -9,0% | -4,5% | -4,3% | -2,9% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,7 | -207,5 | -197,9 | -139,1 | -76,4 | -72,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 73,0% | 100,5% | 100,5% | 100,7% | 101,3% | 83,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 18,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 293 000 | 429 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
