Sevira Invest 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 179 000 | 185 000 | 174 000 | 184 000 | 161 000 | 173 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 179 000 | 185 000 | 174 000 | 184 000 | 161 000 | 173 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 123 000 | 177 000 | 63 000 | 66 000 | 54 000 | 83 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 123 000 | 177 000 | 63 000 | 66 000 | 54 000 | 83 000 |
|
|
| Driftsresultat | 56 000 | 8 000 | 111 000 | 118 000 | 107 000 | 90 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 122 000 | 575 000 | 599 000 | 619 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 224 000 | 539 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 224 000 | 539 000 | 1 122 000 | 575 000 | 599 000 | 619 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 562 000 | 236 000 | 622 000 | 427 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 9 000 | 1 562 000 | 236 000 | 622 000 | 427 000 |
|
|
| Netto finans | 5 224 000 | 530 000 | -440 000 | 339 000 | -23 000 | 192 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 280 000 | 539 000 | -329 000 | 457 000 | 84 000 | 282 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 93 000 | 120 000 | -72 000 | 100 000 | 18 000 | 62 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 187 000 | 419 000 | -257 000 | 356 000 | 66 000 | 220 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 187 000 | 419 000 | -257 000 | 356 000 | 66 000 | 220 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 24 000 000 | 17 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 217 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -18 813 000 | -17 081 000 | -257 000 | 356 000 | 66 000 | 3 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 15 978 000 | 15 578 000 | 15 578 000 | 15 578 000 | 15 578 000 | 15 578 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 15 978 000 | 15 578 000 | 15 578 000 | 15 578 000 | 15 578 000 | 15 578 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 919 000 | 9 919 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 14 000 000 | 14 699 000 | 15 373 000 | 16 024 000 | 16 653 000 | 17 261 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 919 000 | 24 618 000 | 15 373 000 | 16 024 000 | 16 653 000 | 17 261 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 39 897 000 | 40 195 000 | 30 951 000 | 31 602 000 | 32 231 000 | 32 841 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 19 000 | 6 000 | 12 000 | 6 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 3 254 000 | 17 753 000 | 23 669 000 | 8 205 000 | 11 000 | 10 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 273 000 | 17 759 000 | 23 681 000 | 8 211 000 | 18 000 | 10 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 394 000 | 447 000 | 419 000 | 172 000 | 729 000 | 689 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 668 000 | 18 207 000 | 24 100 000 | 8 384 000 | 747 000 | 699 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 43 565 000 | 58 402 000 | 55 051 000 | 39 986 000 | 32 978 000 | 33 540 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 179 000 | 179 000 | 12 847 000 | 11 000 000 | 11 000 000 | 11 000 000 |
|
|
| Overkursfond | 7 972 000 | 7 972 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 8 181 000 | 8 181 000 | 12 877 000 | 11 030 000 | 11 030 000 | 11 030 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 285 000 | 42 098 000 | 245 000 | 501 000 | 501 000 | 436 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 285 000 | 42 098 000 | 245 000 | 501 000 | 501 000 | 436 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 31 466 000 | 50 279 000 | 13 121 000 | 11 531 000 | 11 531 000 | 11 466 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 6 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 93 000 | 120 000 | 448 000 | 0 | 16 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 000 000 | 8 000 000 | 41 482 000 | 28 454 000 | 21 431 000 | 22 074 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 12 099 000 | 8 122 000 | 41 930 000 | 28 454 000 | 21 447 000 | 22 074 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 099 000 | 8 122 000 | 41 930 000 | 28 454 000 | 21 447 000 | 22 074 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 43 565 000 | 58 402 000 | 55 051 000 | 39 986 000 | 32 978 000 | 33 540 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,4% | 1,0% | 2,6% | 1,9% | 2,1% | |||
| Resultat av driften i % | 31,3% | 4,3% | 63,8% | 64,1% | 66,5% | 52,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 2949,7% | 295,7% | 708,6% | 376,6% | 438,5% | 409,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,9% | 1,7% | -2,7% | 4,0% | 0,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,7% | 1,3% | -2,1% | 3,1% | 0,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 2,2 | 0,6 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 2,2 | 0,6 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 72,2% | 86,1% | 23,8% | 28,8% | 35,0% | 34,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17578,8% | 27177,8% | 7540,8% | 6266,8% | 7162,1% | 6627,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 0,8% | 2,4% | 2,7% | 2,8% | 2,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,2 | 3,2 | 2,5 | 1,9 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,8% | 13,9% | 76,2% | 71,2% | 65,0% | 65,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
