Selvaag Pluss International Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 98 000 | 83 000 | 88 000 | 93 000 | 57 000 | 77 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 98 000 | 83 000 | 88 000 | 93 000 | 57 000 | 77 000 |
|
|
| Driftsresultat | -98 000 | -83 000 | -88 000 | -93 000 | -57 000 | -77 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 76 042 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 10 552 000 | 7 353 000 | 3 482 000 | 1 043 000 | 190 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 21 000 | 152 000 | 82 000 | 1 000 | 6 000 | 63 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 409 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 573 000 | 7 505 000 | 3 973 000 | 77 086 000 | 196 000 | 63 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 556 000 | 6 749 000 | 5 540 000 | 1 055 000 | 1 218 000 | 3 268 000 |
|
|
| Netto finans | 3 017 000 | 756 000 | -1 567 000 | 76 031 000 | -1 022 000 | -3 205 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 918 000 | 673 000 | -1 654 000 | 75 939 000 | -1 079 000 | -3 281 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 642 000 | 563 000 | 516 000 | 479 000 | -237 000 | -721 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 276 000 | 110 000 | -2 170 000 | 75 460 000 | -842 000 | -2 560 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 276 000 | 110 000 | -2 170 000 | 75 460 000 | -842 000 | -2 560 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 276 000 | 1 997 000 | 1 830 000 | 1 698 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -1 887 000 | -4 000 000 | 73 761 000 | -842 000 | -2 560 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 529 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 529 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 14 695 000 | 14 695 000 | 34 687 000 | 63 678 000 | 63 678 000 | 67 900 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 161 395 000 | 151 203 000 | 118 891 000 | 103 287 000 | 23 164 000 | 14 695 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 4 369 000 | 4 369 000 | 4 369 000 | 4 369 000 | 4 369 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 176 090 000 | 170 267 000 | 157 947 000 | 171 334 000 | 91 211 000 | 86 963 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 176 090 000 | 170 267 000 | 157 947 000 | 171 334 000 | 91 211 000 | 87 492 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 079 000 | 3 279 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 079 000 | 3 279 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 237 000 | 2 794 000 | 13 881 000 | 2 786 000 | 4 836 000 | 5 665 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 237 000 | 2 794 000 | 13 881 000 | 2 786 000 | 5 915 000 | 8 945 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 176 327 000 | 173 061 000 | 171 827 000 | 174 119 000 | 97 126 000 | 96 437 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 29 800 000 | 29 800 000 | 29 800 000 | 29 800 000 | 29 800 000 | 29 800 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 30 100 000 | 30 100 000 | 30 100 000 | 30 100 000 | 30 100 000 | 30 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 94 455 000 | 94 455 000 | 96 342 000 | 100 342 000 | 26 581 000 | 26 581 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 94 455 000 | 94 455 000 | 96 342 000 | 100 342 000 | 26 581 000 | 26 581 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 124 555 000 | 124 555 000 | 126 442 000 | 130 442 000 | 56 681 000 | 56 681 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 48 854 000 | 45 667 000 | 43 040 000 | 41 500 000 | 40 445 000 | 39 227 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 48 854 000 | 45 667 000 | 43 040 000 | 41 500 000 | 40 445 000 | 39 227 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 48 854 000 | 45 667 000 | 43 040 000 | 41 500 000 | 40 445 000 | 39 227 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 529 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 918 000 | 2 560 000 | 2 346 000 | 2 177 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 279 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 918 000 | 2 839 000 | 2 346 000 | 2 177 000 | 0 | 529 000 |
|
|
| Sum gjeld | 51 772 000 | 48 506 000 | 45 386 000 | 43 677 000 | 40 445 000 | 39 756 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 176 327 000 | 173 061 000 | 171 827 000 | 174 119 000 | 97 126 000 | 96 437 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,0% | 4,3% | 2,2% | 56,8% | 0,1% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,3% | 0,5% | -1,3% | 81,2% | -1,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,8% | 0,1% | -1,7% | 80,7% | -1,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 1,0 | 5,9 | 1,3 | 16,9 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 1,0 | 5,9 | 1,3 | 16,9 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 1,0 | 5,9 | 1,3 | 10,7 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,6% | 72,0% | 73,6% | 74,9% | 58,4% | 58,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,7 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,7% | 1,6% | 1,4% | 1,3% | 0,0% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,7% | 26,4% | 25,0% | 23,8% | 41,6% | 40,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
