Sector Asset Management AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 115 508 000 | 117 454 000 | 80 447 000 | 84 662 000 | 69 677 000 | 89 359 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 115 508 000 | 117 454 000 | 80 447 000 | 84 662 000 | 69 677 000 | 89 359 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 56 081 000 | 55 054 000 | 43 501 000 | 50 657 000 | 52 699 000 | 55 333 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 058 000 | 1 072 000 | 1 416 000 | 1 469 000 | 1 569 000 | 1 270 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 26 814 000 | 28 879 000 | 27 051 000 | 23 135 000 | 23 035 000 | 24 209 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 83 953 000 | 85 005 000 | 71 968 000 | 75 261 000 | 77 303 000 | 80 835 000 |
|
|
| Driftsresultat | 31 555 000 | 32 449 000 | 8 479 000 | 9 401 000 | -7 626 000 | 8 524 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 800 000 | 8 643 000 | 9 851 000 | -13 853 000 | -14 028 000 | -11 068 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 230 000 | 2 641 000 | 1 071 000 | 89 000 | 515 000 | 1 165 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 19 448 000 | 14 515 000 | 17 678 000 | 32 296 000 | 27 022 000 | 36 928 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 23 576 000 | 25 799 000 | 28 601 000 | 18 540 000 | 13 509 000 | 27 357 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 9 000 | 15 000 | 27 000 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 9 218 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 896 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 987 000 | 1 292 000 | 1 822 000 | 1 572 000 | 3 978 000 | 4 178 000 |
|
|
| Netto finans | 12 589 000 | 24 507 000 | 26 779 000 | 16 968 000 | 9 531 000 | 23 179 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 44 144 000 | 56 956 000 | 35 259 000 | 26 370 000 | 1 904 000 | 31 702 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 11 941 000 | 11 907 000 | 4 607 000 | 4 011 000 | 1 231 000 | 7 052 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 32 203 000 | 45 049 000 | 30 651 000 | 22 359 000 | 673 000 | 24 650 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 9 555 000 | 22 706 000 | 21 886 000 | 14 797 000 | -1 621 000 | 16 827 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 45 000 | 113 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 590 000 | 322 000 | 297 000 | 207 000 | 189 000 | 199 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 590 000 | 322 000 | 297 000 | 218 000 | 234 000 | 312 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 240 000 | 2 069 000 | 2 995 000 | 4 294 000 | 5 161 000 | 4 353 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 240 000 | 2 069 000 | 2 995 000 | 4 294 000 | 5 161 000 | 4 353 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 935 000 | 7 933 000 | 35 252 000 | 40 051 000 | 14 585 000 | 45 960 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 27 794 000 | 33 323 000 | 6 267 000 | 6 267 000 | 12 190 000 | 12 396 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 656 000 | 640 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 35 728 000 | 41 257 000 | 41 519 000 | 46 317 000 | 30 431 000 | 58 996 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 37 559 000 | 43 648 000 | 44 810 000 | 50 829 000 | 35 826 000 | 63 660 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 079 000 | 466 000 | 135 000 | 174 000 | 1 684 000 | 966 000 |
|
|
| Andre fordringer | 54 122 000 | 55 126 000 | 25 045 000 | 27 512 000 | 33 438 000 | 37 980 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 61 202 000 | 55 591 000 | 25 180 000 | 27 686 000 | 35 122 000 | 38 946 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 7 898 000 | 236 000 | 32 000 | 31 000 | 349 000 | 1 347 000 |
|
|
| Sum investeringer | 7 898 000 | 236 000 | 32 000 | 31 000 | 349 000 | 1 347 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 69 901 000 | 79 296 000 | 100 172 000 | 101 734 000 | 111 382 000 | 113 020 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 139 000 000 | 135 123 000 | 125 384 000 | 129 452 000 | 146 854 000 | 153 313 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 176 559 000 | 178 771 000 | 170 195 000 | 180 281 000 | 182 679 000 | 216 973 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 |
|
|
| Egne aksjer | -226 000 | -166 000 | -144 000 | -103 000 | -103 000 | -29 000 |
|
|
| Overkursfond | 12 553 000 | 12 553 000 | 12 553 000 | 12 553 000 | 12 553 000 | 12 553 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 80 136 000 | 80 196 000 | 80 218 000 | 80 259 000 | 80 259 000 | 80 333 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 29 656 000 | 28 218 000 | 33 071 000 | 36 042 000 | 6 804 000 | 72 812 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 818 000 | 3 809 000 | 3 797 000 | 5 926 000 | 5 864 000 | 6 430 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 29 656 000 | 28 218 000 | 33 071 000 | 36 042 000 | 6 804 000 | 72 812 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 818 000 | 3 809 000 | 3 797 000 | 5 926 000 | 5 864 000 | 6 430 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 113 609 000 | 112 223 000 | 117 087 000 | 122 228 000 | 92 928 000 | 159 575 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 85 000 | 0 | 0 | 17 000 | 78 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 14 764 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 85 000 | 0 | 14 764 000 | 17 000 | 78 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 85 000 | 0 | 14 764 000 | 17 000 | 78 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 677 000 | 668 000 | 491 000 | 476 000 | 547 000 | 4 103 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 12 294 000 | 11 847 000 | 4 697 000 | 4 048 000 | 1 309 000 | 6 897 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 789 000 | 4 699 000 | 3 860 000 | 4 008 000 | 3 454 000 | 5 019 000 |
|
|
| Utbytte | 22 641 000 | 22 331 000 | 10 894 000 | 7 500 000 | 54 322 000 | 22 726 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 22 549 000 | 26 919 000 | 33 166 000 | 27 257 000 | 30 102 000 | 18 575 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 62 950 000 | 66 464 000 | 53 108 000 | 43 289 000 | 89 734 000 | 57 320 000 |
|
|
| Sum gjeld | 62 950 000 | 66 549 000 | 53 108 000 | 58 053 000 | 89 751 000 | 57 398 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 176 559 000 | 178 771 000 | 170 195 000 | 180 281 000 | 182 679 000 | 216 973 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,0% | 33,4% | 21,2% | 15,4% | 2,9% | |||
| Resultat av driften i % | 27,3% | 27,6% | 10,5% | 11,1% | -10,9% | 9,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 47,7% | 49,6% | 46,1% | 33,0% | 8,4% | 40,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 39,1% | 49,7% | 29,5% | 24,5% | 1,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,5% | 19,8% | 18,3% | 13,8% | -1,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 2,1 | 1,8 | 1,7 | 1,3 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,0 | 2,4 | 3,0 | 1,6 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,0 | 2,4 | 3,0 | 1,6 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,2 | 1,9 | 2,4 | 1,2 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,3% | 62,8% | 68,8% | 67,8% | 50,9% | 73,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 98,4% | 95,5% | 145,5% | 144,4% | 133,4% | 178,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 782,9% | 0,0% | 3,9% | 1000,0% | 735,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 1,0 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,7% | 37,2% | 31,2% | 24,0% | 49,1% | 26,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 8,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 574 000 | 1 459 000 | 0 | 1 133 000 | 1 149 000 | 1 452 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
