Sector Alarm Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 908 779 000 | 3 515 732 000 | 3 046 779 000 | 2 849 618 000 | 2 704 074 000 | 2 448 571 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 332 000 | 3 493 000 | 2 472 000 | 1 161 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 911 111 000 | 3 519 225 000 | 3 049 251 000 | 2 850 779 000 | 2 704 074 000 | 2 448 571 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 946 216 000 | 1 777 457 000 | 1 482 651 000 | 1 214 478 000 | 1 084 682 000 | 977 105 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 798 954 000 | 732 420 000 | 525 593 000 | 767 075 000 | 379 149 000 | 345 015 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 634 469 000 | 867 907 000 | 822 577 000 | 572 411 000 | 504 971 000 | 957 704 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 379 639 000 | 3 377 784 000 | 2 830 821 000 | 2 553 964 000 | 1 968 802 000 | 2 279 824 000 |
|
|
| Driftsresultat | 531 472 000 | 141 441 000 | 218 430 000 | 296 815 000 | 735 272 000 | 168 747 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 127 088 000 | 226 006 000 | 119 470 000 | 107 560 000 | 142 876 000 | 43 636 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 127 088 000 | 226 006 000 | 119 470 000 | 107 560 000 | 142 876 000 | 43 636 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 060 811 000 | 1 109 637 000 | 761 743 000 | 13 064 000 | 757 660 000 | 320 812 000 |
|
|
| Netto finans | -933 723 000 | -883 631 000 | -642 273 000 | 94 496 000 | -614 784 000 | -277 176 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -402 251 000 | -742 190 000 | -423 843 000 | 391 311 000 | 120 488 000 | -108 429 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 45 856 000 | 176 658 000 | -46 720 000 | 126 430 000 | 13 881 000 | 86 180 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -448 107 000 | -918 848 000 | -377 123 000 | 264 881 000 | 106 607 000 | -194 609 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -448 107 000 | -918 848 000 | -377 123 000 | 264 881 000 | 106 607 000 | 319 372 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -274 960 000 | -819 074 000 | -154 814 000 | 74 443 000 | 316 953 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 3 388 836 000 | 3 110 167 000 | 2 992 387 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 225 938 000 | 163 922 000 | 223 502 000 | 117 866 000 | 121 361 000 | 12 836 000 |
|
|
| Goodwill | 1 373 309 000 | 1 327 050 000 | 1 249 053 000 | 3 976 947 000 | 4 137 006 000 | 3 781 159 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 988 083 000 | 4 601 139 000 | 4 464 942 000 | 4 094 813 000 | 4 258 367 000 | 3 793 995 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 898 690 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 221 795 000 | 1 879 592 000 | 1 393 829 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 681 240 000 | 628 169 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 221 795 000 | 1 879 592 000 | 1 393 829 000 | 898 690 000 | 681 240 000 | 628 169 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 15 297 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 297 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 225 175 000 | 6 480 731 000 | 5 858 771 000 | 4 993 503 000 | 4 939 607 000 | 4 422 164 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 264 593 000 | 258 480 000 | 239 439 000 | 206 585 000 | 196 533 000 | 232 785 000 |
|
|
| Andre fordringer | 111 607 000 | 94 612 000 | 141 568 000 | 106 083 000 | 94 162 000 | 84 454 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 376 200 000 | 353 092 000 | 381 007 000 | 312 668 000 | 290 695 000 | 317 239 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 142 000 | 132 000 | 59 000 | 56 000 | 59 000 | 64 000 |
|
|
| Sum investeringer | 142 000 | 132 000 | 59 000 | 56 000 | 59 000 | 64 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 38 026 000 | 14 048 000 | 125 378 000 | 307 686 000 | 610 256 000 | 270 298 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 414 368 000 | 367 272 000 | 506 444 000 | 620 410 000 | 901 010 000 | 587 601 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 639 543 000 | 6 848 003 000 | 6 365 215 000 | 5 613 913 000 | 5 840 617 000 | 5 009 765 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 863 000 | 2 918 000 | 1 605 000 | 1 605 000 | 1 605 000 | 1 605 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 001 587 000 | 1 148 555 000 | 589 872 000 | 589 872 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 006 450 000 | 1 151 473 000 | 591 477 000 | 591 477 000 | 1 605 000 | 1 605 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -3 551 512 000 | -3 276 741 000 | -2 457 615 000 | -2 302 919 000 | -1 786 267 000 | -2 106 098 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 551 512 000 | -3 276 741 000 | -2 457 615 000 | -2 302 919 000 | -1 786 267 000 | -2 106 098 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 545 062 000 | -2 125 268 000 | -1 866 138 000 | -1 711 442 000 | -1 784 662 000 | -2 104 493 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 70 271 000 | 98 748 000 | 68 534 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 369 881 000 | 354 869 000 | 314 820 000 | 300 899 000 | 283 271 000 | 272 633 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 18 307 000 | 12 578 000 | 10 482 000 | 4 491 000 | 906 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 369 881 000 | 373 176 000 | 327 398 000 | 381 652 000 | 386 510 000 | 342 073 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 277 000 | 9 184 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 449 421 000 | 7 549 458 000 | 7 069 476 000 | 6 125 755 000 | 6 397 773 000 | 6 025 590 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 819 302 000 | 7 922 634 000 | 7 396 874 000 | 6 507 407 000 | 6 784 283 000 | 6 367 663 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 074 310 000 | 7 101 564 000 | 6 572 643 000 | 5 827 442 000 | 6 110 795 000 | 5 746 479 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 706 405 000 | 547 590 000 | 472 904 000 | 434 233 000 | 421 658 000 | 353 128 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 54 932 000 | 29 219 000 | 0 | 60 702 000 | 101 722 000 | 82 591 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 603 967 000 | 473 828 000 | 361 574 000 | 323 013 000 | 315 339 000 | 301 693 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 365 304 000 | 1 050 637 000 | 834 478 000 | 817 948 000 | 840 996 000 | 746 596 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 184 606 000 | 8 973 271 000 | 8 231 352 000 | 7 325 355 000 | 7 625 279 000 | 7 114 259 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 639 544 000 | 6 848 003 000 | 6 365 214 000 | 5 613 913 000 | 5 840 617 000 | 5 009 766 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,1% | 5,6% | 5,6% | 7,1% | 16,2% | |||
| Resultat av driften i % | 13,6% | 4,0% | 7,2% | 10,4% | 27,2% | 6,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,8% | 10,4% | 11,1% | 14,2% | 32,5% | 8,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,9% | 37,2% | 23,7% | -22,4% | -6,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,4% | 46,0% | 21,1% | -15,2% | -5,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,0 | 2,1 | 2,3 | 2,5 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,4 | 0,7 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | -20,2% | -31,0% | -29,3% | -30,5% | -30,6% | -42,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -39,5% | -60,4% | -61,2% | -60,0% | -66,0% | -85,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -5,9 | -4,2 | -4,4 | -4,3 | -4,3 | -3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,9% | 15,3% | 13,1% | 14,6% | 14,4% | 14,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 102,4% | 115,7% | 116,2% | 115,9% | 116,2% | 127,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 2 643 000 | 2 958 000 | 2 788 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
