Sealine Fishing AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 037 000 | 1 795 000 | 934 000 | 3 000 | 954 000 | 822 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 18 000 | 10 000 | -19 000 | 451 000 | 434 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 055 000 | 1 804 000 | 915 000 | 454 000 | 1 389 000 | 822 000 |
|
|
| Varekostnad | 95 000 | 143 000 | 51 000 | 2 000 | 41 000 | 121 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 545 000 | 183 000 | 72 000 | 134 000 | 898 000 | 194 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 218 000 | 204 000 | 182 000 | 48 000 | 76 000 | 68 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 062 000 | 758 000 | 672 000 | 392 000 | 439 000 | 438 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 920 000 | 1 288 000 | 977 000 | 576 000 | 1 454 000 | 821 000 |
|
|
| Driftsresultat | 135 000 | 516 000 | -62 000 | -122 000 | -65 000 | 1 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 35 000 | 36 000 | 34 000 | 0 | 36 000 | 41 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 35 000 | 36 000 | 34 000 | 0 | 36 000 | 41 000 |
|
|
| Netto finans | -35 000 | -36 000 | -34 000 | 0 | -36 000 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 100 000 | 480 000 | -96 000 | -122 000 | -101 000 | -42 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 35 000 | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 66 000 | 439 000 | -96 000 | -122 000 | -101 000 | -42 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 66 000 | 439 000 | -96 000 | -122 000 | -101 000 | -42 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 4 000 | 0 | 0 | -210 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 61 000 | 438 000 | -96 000 | 88 000 | -101 000 | -42 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 783 000 | 897 000 | 1 010 000 | 1 013 000 | 0 | 546 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 419 000 | 413 000 | 279 000 | 103 000 | 69 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 201 000 | 1 310 000 | 1 290 000 | 1 116 000 | 69 000 | 546 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 201 000 | 1 310 000 | 1 290 000 | 1 116 000 | 69 000 | 546 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 29 000 | 134 000 | 142 000 | 435 000 | 514 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 58 000 | 37 000 | 23 000 | 221 000 | 58 000 | 40 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 61 000 | 67 000 | 161 000 | 367 000 | 493 000 | 554 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 51 000 | 7 000 | 11 000 | 72 000 | 536 000 | 5 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 112 000 | 73 000 | 172 000 | 439 000 | 1 029 000 | 559 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 314 000 | 1 383 000 | 1 462 000 | 1 555 000 | 1 098 000 | 1 105 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 193 000 | 131 000 | -307 000 | -212 000 | -300 000 | -199 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 193 000 | 131 000 | -307 000 | -212 000 | -300 000 | -199 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 358 000 | 296 000 | -142 000 | -47 000 | -135 000 | -34 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 75 000 | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 75 000 | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 328 000 | 391 000 | 453 000 | 0 | 0 | 617 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 403 000 | 432 000 | 453 000 | 0 | 0 | 617 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 250 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 328 000 | 391 000 | 453 000 | 0 | 0 | 367 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 100 000 | 43 000 | 21 000 | 79 000 | 11 000 | 7 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 41 000 | 0 | 15 000 | 0 | 469 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 372 000 | 598 000 | 1 041 000 | 1 410 000 | 652 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 40 000 | 14 000 | 74 000 | 113 000 | 100 000 | 515 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 553 000 | 655 000 | 1 151 000 | 1 602 000 | 1 232 000 | 522 000 |
|
|
| Sum gjeld | 956 000 | 1 087 000 | 1 604 000 | 1 602 000 | 1 232 000 | 1 139 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 314 000 | 1 383 000 | 1 462 000 | 1 555 000 | 1 098 000 | 1 105 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,0% | 36,3% | -4,1% | -9,2% | -5,9% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | 28,6% | -6,8% | -26,9% | -4,7% | 0,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,3 | 0,6 | 0,3 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 95,3% | 92,0% | 94,5% | 33,3% | 95,7% | 85,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,6% | 28,6% | -6,8% | -26,9% | -4,7% | -0,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,6% | 623,4% | 101,6% | 134,1% | 119,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,2% | 570,1% | 101,6% | 134,1% | 119,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 9,9 | 12,7 | 3,4 | 1,5 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,2% | 21,4% | -9,7% | -3,0% | -12,3% | -3,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,4% | 16,4% | -15,5% | -10,4% | -9,7% | -4,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,4% | 2,5% | 3,5% | 0,0% | 0,0% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,6% | 1,8% | 4,1% | -23,7% | -0,5% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 3,7 | -11,3 | -34,1 | -9,1 | -33,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,1% | 47,4% | 78,7% | 103,0% | 112,2% | 47,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 30,7% | 31,2% | 31,0% | 0,0% | 0,0% | 55,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 50 000 | 134 000 | 815 000 | 57 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
