Schjongslunden Næring AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 023 000 | 4 811 000 | 4 497 000 | 3 863 000 | 3 954 000 | 4 187 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 5 023 000 | 4 811 000 | 4 497 000 | 3 863 000 | 3 954 000 | 4 187 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 062 000 | 1 061 000 | 1 061 000 | 1 061 000 | 1 061 000 | 1 061 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 436 000 | 485 000 | 447 000 | 364 000 | 596 000 | 313 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 498 000 | 1 546 000 | 1 508 000 | 1 425 000 | 1 657 000 | 1 374 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 525 000 | 3 265 000 | 2 989 000 | 2 438 000 | 2 297 000 | 2 813 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 41 000 | 22 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 41 000 | 22 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 599 000 | 2 499 000 | 1 469 000 | 1 011 000 | 1 787 000 | 1 528 000 |
|
|
| Netto finans | -2 558 000 | -2 477 000 | -1 466 000 | -1 010 000 | -1 786 000 | -1 527 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 966 000 | 787 000 | 1 523 000 | 1 428 000 | 510 000 | 1 287 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 213 000 | 173 000 | 335 000 | 314 000 | 112 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 754 000 | 614 000 | 1 188 000 | 1 114 000 | 398 000 | 1 287 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 754 000 | 614 000 | 1 188 000 | 1 114 000 | 398 000 | 1 287 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 586 000 | 414 000 | 919 000 | 769 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 168 000 | 200 000 | 269 000 | 345 000 | 398 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 47 412 000 | 48 066 000 | 49 126 000 | 50 187 000 | 51 248 000 | 52 309 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 47 412 000 | 48 066 000 | 49 126 000 | 50 187 000 | 51 248 000 | 52 309 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 47 412 000 | 48 066 000 | 49 126 000 | 50 187 000 | 51 248 000 | 52 309 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 8 000 | 174 000 | 162 000 | 244 000 | 135 000 | 289 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 39 000 | 3 000 | 39 000 | 55 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 000 | 213 000 | 165 000 | 283 000 | 230 000 | 289 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 675 000 | 1 945 000 | 2 429 000 | 1 347 000 | 2 500 000 | 872 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 683 000 | 2 159 000 | 2 594 000 | 1 630 000 | 2 730 000 | 1 161 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 48 096 000 | 50 224 000 | 51 720 000 | 51 817 000 | 53 978 000 | 53 471 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 986 000 | 2 986 000 | 2 986 000 | 2 986 000 | 2 986 000 | 2 955 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 196 000 | 4 029 000 | 3 829 000 | 3 560 000 | 3 215 000 | 3 582 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 196 000 | 4 029 000 | 3 829 000 | 3 560 000 | 3 215 000 | 3 582 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 183 000 | 7 015 000 | 6 815 000 | 6 546 000 | 6 201 000 | 6 537 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 450 000 | 1 402 000 | 1 346 000 | 1 270 000 | 1 173 000 | 905 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 450 000 | 1 402 000 | 1 346 000 | 1 270 000 | 1 173 000 | 905 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 38 411 000 | 40 981 000 | 42 304 000 | 42 849 000 | 46 379 000 | 45 973 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 38 411 000 | 40 981 000 | 42 304 000 | 42 849 000 | 46 379 000 | 45 973 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 39 861 000 | 42 383 000 | 43 650 000 | 44 119 000 | 47 552 000 | 46 878 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 243 000 | 287 000 | 68 000 | 160 000 | 78 000 | 36 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 751 000 | 531 000 | 1 178 000 | 985 000 | 0 | 13 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 55 000 | 8 000 | 9 000 | 6 000 | 148 000 | 7 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 052 000 | 826 000 | 1 255 000 | 1 151 000 | 226 000 | 56 000 |
|
|
| Sum gjeld | 40 913 000 | 43 209 000 | 44 905 000 | 45 270 000 | 47 778 000 | 46 934 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 48 096 000 | 50 224 000 | 51 720 000 | 51 817 000 | 53 978 000 | 53 471 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,3% | 6,4% | 5,8% | 4,6% | 4,3% | |||
| Resultat av driften i % | 70,2% | 67,9% | 66,5% | 63,1% | 58,1% | 67,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 71,0% | 68,3% | 66,5% | 63,1% | 58,1% | 67,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,6% | 11,4% | 22,8% | 22,4% | 8,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,6% | 8,9% | 17,8% | 17,5% | 6,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 2,6 | 2,1 | 1,4 | 12,1 | 20,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 2,6 | 2,1 | 1,4 | 12,1 | 20,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 2,4 | 1,9 | 1,2 | 11,1 | 15,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,9% | 14,0% | 13,2% | 12,6% | 11,5% | 12,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 143,0% | 145,8% | 151,5% | 169,5% | 156,8% | 156,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,7 | 6,2 | 6,6 | 6,9 | 7,7 | 7,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,2% | 1,6% | 2,4% | 2,2% | 0,4% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 82,9% | 84,4% | 84,4% | 85,1% | 88,1% | 87,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
