Scanmarinegroup Of Norway AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 739 000 | 11 922 000 | 9 984 000 | 5 811 000 | 8 839 000 | 26 993 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 739 000 | 11 922 000 | 9 984 000 | 5 811 000 | 8 839 000 | 26 993 000 |
|
|
| Varekostnad | -9 000 | 4 519 000 | 2 815 000 | 2 309 000 | 3 650 000 | 10 816 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 775 000 | 5 187 000 | 4 954 000 | 4 841 000 | 6 582 000 | 13 586 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 502 000 | 1 925 000 | 785 000 | 167 000 | 858 000 | 1 624 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 268 000 | 11 631 000 | 8 555 000 | 7 317 000 | 11 090 000 | 26 026 000 |
|
|
| Driftsresultat | 471 000 | 291 000 | 1 429 000 | -1 506 000 | -2 251 000 | 967 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 38 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 57 000 | 132 000 | 29 000 | 73 000 | 71 000 | 28 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 95 000 | 143 000 | 29 000 | 73 000 | 71 000 | 28 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 113 000 | 22 000 | 320 000 | 0 | 93 000 | 411 000 |
|
|
| Netto finans | -18 000 | 121 000 | -291 000 | 73 000 | -22 000 | -383 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 453 000 | 412 000 | 1 138 000 | -1 433 000 | -2 273 000 | 583 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 128 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 453 000 | 412 000 | 1 138 000 | -1 433 000 | -2 287 000 | 455 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 453 000 | 412 000 | 1 138 000 | -1 433 000 | -2 287 000 | 455 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 453 000 | 412 000 | 1 138 000 | -1 433 000 | -2 287 000 | 455 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 492 000 | 1 413 000 | 508 000 | 74 000 | 546 000 | 411 000 |
|
|
| Andre fordringer | 32 000 | 64 000 | 155 000 | 37 000 | 26 000 | 23 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 306 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 829 000 | 1 476 000 | 664 000 | 110 000 | 571 000 | 434 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 211 000 | 1 016 000 | 534 000 | 585 000 | 485 000 | 2 508 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 040 000 | 2 493 000 | 1 197 000 | 695 000 | 1 056 000 | 2 943 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 040 000 | 2 493 000 | 1 197 000 | 695 000 | 1 056 000 | 2 956 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -9 000 | -462 000 | -874 000 | -2 012 000 | -579 000 | 1 708 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -9 000 | -462 000 | -874 000 | -2 012 000 | -579 000 | 1 708 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 91 000 | -362 000 | -774 000 | -1 912 000 | -479 000 | 1 808 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 60 000 | 128 000 | 245 000 | 61 000 | 675 000 | 2 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 105 000 | 6 000 | 4 000 | 26 000 | 41 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 889 000 | 2 621 000 | 1 720 000 | 2 542 000 | 834 000 | 1 105 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 949 000 | 2 854 000 | 1 971 000 | 2 607 000 | 1 535 000 | 1 148 000 |
|
|
| Sum gjeld | 949 000 | 2 854 000 | 1 971 000 | 2 607 000 | 1 535 000 | 1 148 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 040 000 | 2 493 000 | 1 197 000 | 695 000 | 1 056 000 | 2 956 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,0% | 23,5% | 154,1% | -163,7% | -108,7% | |||
| Resultat av driften i % | 17,2% | 2,4% | 14,3% | -25,9% | -25,5% | 3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 6,5 | 10,6 | 6,6 | 4,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,3% | 62,1% | 71,8% | 60,3% | 58,7% | 59,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,7% | 3,6% | 14,6% | -24,7% | -24,7% | 3,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -334,3% | -72,5% | -84,7% | 119,9% | -342,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -334,3% | -72,5% | -84,7% | 119,9% | -344,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 2,3 | 2,0 | 1,2 | 1,3 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,7 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,7 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,8% | -14,5% | -64,7% | -275,1% | -45,4% | 61,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,3% | -3,0% | -7,8% | -32,9% | -5,4% | 6,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 10,4 | -7,9 | -2,5 | -1,4 | -3,2 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 91,3% | 114,5% | 164,7% | 375,1% | 145,4% | 38,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
