Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 945 157 000 | 1 334 633 000 | 974 095 000 | 877 818 000 | 753 022 000 | 1 282 493 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 651 000 | 112 000 | 410 000 | 507 000 | 902 000 | 607 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 946 808 000 | 1 334 745 000 | 974 506 000 | 878 325 000 | 753 923 000 | 1 283 100 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 290 835 000 | 980 649 000 | 697 921 000 | 685 195 000 | 544 894 000 | 1 013 554 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 253 083 000 | 167 320 000 | 139 129 000 | 109 500 000 | 111 026 000 | 134 162 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 635 000 | 11 577 000 | 5 579 000 | 5 211 000 | 3 997 000 | 3 301 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 74 388 000 | 56 826 000 | 40 989 000 | 30 011 000 | 29 430 000 | 30 398 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 624 941 000 | 1 216 372 000 | 883 618 000 | 829 917 000 | 689 347 000 | 1 181 415 000 |
|
|
| Driftsresultat | 321 867 000 | 118 373 000 | 90 888 000 | 48 408 000 | 64 576 000 | 101 685 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 973 000 | 3 060 000 | 931 000 | 236 000 | 852 000 | 200 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 21 152 000 | 37 152 000 | 37 670 000 | 12 621 000 | 38 756 000 | 15 459 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 28 125 000 | 40 212 000 | 38 601 000 | 12 857 000 | 39 608 000 | 15 659 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 292 000 | 1 585 000 | 1 208 000 | 2 143 000 | 1 331 000 | 2 294 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 094 000 | 23 039 000 | 19 144 000 | 16 178 000 | 26 415 000 | 17 503 000 |
|
|
| Netto finans | 26 031 000 | 17 173 000 | 19 457 000 | -3 321 000 | 13 193 000 | -1 844 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 347 899 000 | 135 547 000 | 110 344 000 | 45 087 000 | 77 770 000 | 99 840 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 80 888 000 | 34 914 000 | 24 376 000 | 9 429 000 | 16 784 000 | 22 209 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 267 012 000 | 100 633 000 | 85 968 000 | 35 658 000 | 60 986 000 | 77 631 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 262 600 000 | 98 224 000 | 83 530 000 | 34 617 000 | 58 953 000 | 74 885 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 12 343 000 | 2 166 000 | 3 624 000 | 5 222 000 | 3 881 000 | 7 316 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 12 343 000 | 2 166 000 | 3 624 000 | 5 222 000 | 3 881 000 | 7 316 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 93 376 000 | 90 483 000 | 93 088 000 | 94 407 000 | 99 035 000 | 69 082 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 16 490 000 | 11 170 000 | 10 111 000 | 7 544 000 | 8 032 000 | 5 159 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 109 866 000 | 101 652 000 | 103 199 000 | 101 951 000 | 107 067 000 | 74 241 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 3 163 000 | 3 163 000 | 3 163 000 | 3 163 000 | 3 163 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 450 000 | 481 000 | 481 000 | 481 000 | 481 000 | 481 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 633 000 | 18 697 000 | 16 131 000 | 6 808 000 | 3 977 000 | 17 746 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 083 000 | 22 340 000 | 19 775 000 | 10 452 000 | 7 621 000 | 21 390 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 123 292 000 | 126 159 000 | 126 598 000 | 117 624 000 | 118 569 000 | 102 946 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 265 912 000 | 252 055 000 | 174 467 000 | 166 092 000 | 177 570 000 | 145 485 000 |
|
|
| Sum varelager | 265 912 000 | 252 055 000 | 174 467 000 | 166 092 000 | 177 570 000 | 145 485 000 |
|
|
| Kundefordringer | 452 646 000 | 295 612 000 | 190 389 000 | 225 791 000 | 143 534 000 | 220 845 000 |
|
|
| Andre fordringer | 56 392 000 | 18 774 000 | 10 326 000 | 4 722 000 | 11 516 000 | 4 581 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 509 039 000 | 314 387 000 | 200 715 000 | 230 513 000 | 155 050 000 | 225 425 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 390 919 000 | 149 746 000 | 104 686 000 | 37 646 000 | 50 855 000 | 89 685 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 165 869 000 | 716 188 000 | 479 868 000 | 434 251 000 | 383 475 000 | 460 595 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 289 161 000 | 842 347 000 | 606 466 000 | 551 876 000 | 502 044 000 | 563 541 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 288 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 988 000 | 14 988 000 | 14 988 000 | 14 988 000 | 14 988 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 15 288 000 | 15 288 000 | 15 288 000 | 15 288 000 | 15 288 000 | 288 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 401 874 000 | 366 668 000 | 339 091 000 | 300 786 000 | 292 111 000 | 275 380 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 14 873 000 | 10 462 000 | 8 052 000 | 8 907 000 | 7 867 000 | 5 834 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 401 874 000 | 366 668 000 | 339 091 000 | 300 786 000 | 292 111 000 | 275 380 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 14 873 000 | 10 462 000 | 8 052 000 | 8 907 000 | 7 867 000 | 5 834 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 432 035 000 | 392 417 000 | 362 431 000 | 324 981 000 | 315 266 000 | 281 503 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 5 000 | 663 000 | 1 566 000 | 6 788 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 724 000 | 9 831 000 | 13 944 000 | 14 159 000 | 16 522 000 | 17 547 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 724 000 | 9 831 000 | 13 944 000 | 14 159 000 | 16 522 000 | 17 547 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 5 000 | 663 000 | 1 566 000 | 6 788 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 322 525 000 | 217 229 000 | 94 581 000 | 91 247 000 | 77 915 000 | 84 015 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 90 477 000 | 29 912 000 | 19 757 000 | 10 575 000 | 13 445 000 | 19 902 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 48 265 000 | 62 355 000 | 38 031 000 | 26 564 000 | 23 083 000 | 23 691 000 |
|
|
| Utbytte | 250 000 000 | 75 000 000 | 50 000 000 | 25 000 000 | 40 000 000 | 30 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 135 134 000 | 55 603 000 | 27 717 000 | 58 686 000 | 14 247 000 | 100 096 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 846 401 000 | 440 099 000 | 230 091 000 | 212 735 000 | 170 256 000 | 264 492 000 |
|
|
| Sum gjeld | 857 125 000 | 449 930 000 | 244 035 000 | 226 894 000 | 186 778 000 | 282 039 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 289 161 000 | 842 347 000 | 606 466 000 | 551 876 000 | 502 044 000 | 563 541 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,8% | 21,9% | 22,4% | 11,6% | 19,6% | |||
| Resultat av driften i % | 10,9% | 8,9% | 9,3% | 5,5% | 8,6% | 7,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 1,8 | 1,7 | 1,7 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 22,2% | 26,5% | 28,4% | 21,9% | 27,6% | 21,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,9% | 11,9% | 13,3% | 7,0% | 13,8% | 9,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 84,4% | 35,9% | 32,1% | 14,1% | 26,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 63,7% | 26,0% | 24,3% | 10,8% | 19,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,6 | 8,0 | 7,0 | 8,0 | 6,8 | 9,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,6 | 2,1 | 2,0 | 2,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,3 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,6 | 3,9 | 4,0 | 4,1 | 3,1 | 7,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 40,7 | 78,3 | 87,8 | 90,3 | 106,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,5% | 46,6% | 59,8% | 58,9% | 62,8% | 50,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,7% | 29,4% | 37,2% | 37,0% | 41,8% | 21,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 79,9% | 45,8% | 17,5% | 16,0% | 11,3% | 16,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 120,1% | 109,5% | 143,2% | 133,4% | 120,1% | 134,8% | ||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,1 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 65,7% | 52,2% | 37,9% | 38,5% | 33,9% | 46,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,8% | 1,2% | 2,3% | 2,6% | 3,3% | 3,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 26 463 000 | 0 | 13 055 000 | 17 820 000 | 11 271 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
