Saturn Næringseiendom Hordaland AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 975 000 | 940 000 | 202 000 | 90 000 | 90 000 | 89 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 975 000 | 940 000 | 202 000 | 90 000 | 90 000 | 89 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 117 000 | 100 000 | 215 000 | 124 000 | 96 000 | 98 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 272 000 | 255 000 | 370 000 | 279 000 | 251 000 | 253 000 |
|
|
| Driftsresultat | 703 000 | 685 000 | -168 000 | -189 000 | -161 000 | -164 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 47 000 | 35 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 50 000 | 35 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 84 000 | 81 000 | 79 000 | 69 000 | 73 000 | 77 000 |
|
|
| Netto finans | -34 000 | -46 000 | -77 000 | -69 000 | -72 000 | -76 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 669 000 | 638 000 | -246 000 | -258 000 | -233 000 | -240 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 147 000 | 140 000 | -54 000 | -57 000 | -51 000 | -53 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 522 000 | 498 000 | -192 000 | -201 000 | -182 000 | -187 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 522 000 | 498 000 | -192 000 | -201 000 | -182 000 | -187 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 583 000 | 508 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -61 000 | -10 000 | -192 000 | -201 000 | -182 000 | -187 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 315 000 | 2 470 000 | 2 624 000 | 2 779 000 | 2 933 000 | 3 088 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 315 000 | 2 470 000 | 2 624 000 | 2 779 000 | 2 933 000 | 3 088 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 315 000 | 2 470 000 | 2 624 000 | 2 779 000 | 2 933 000 | 3 088 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 195 000 | 214 000 | 198 000 | 213 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 195 000 | 214 000 | 198 000 | 213 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 587 000 | 1 221 000 | 115 000 | 75 000 | 94 000 | 98 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 587 000 | 1 221 000 | 310 000 | 289 000 | 292 000 | 312 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 902 000 | 3 691 000 | 2 934 000 | 3 067 000 | 3 226 000 | 3 400 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 159 000 | 159 000 | 159 000 | 159 000 | 159 000 | 159 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 810 000 | 810 000 | 820 000 | 860 000 | 894 000 | 1 091 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | -169 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | -169 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 842 000 | 810 000 | 820 000 | 860 000 | 894 000 | 921 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 93 000 | 107 000 | 119 000 | 131 000 | 140 000 | 148 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 93 000 | 107 000 | 119 000 | 131 000 | 140 000 | 148 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 1 346 000 | 2 110 000 | 1 989 000 | 2 055 000 | 2 180 000 | 2 316 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 346 000 | 2 110 000 | 1 989 000 | 2 055 000 | 2 180 000 | 2 316 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 439 000 | 2 217 000 | 2 108 000 | 2 186 000 | 2 320 000 | 2 464 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 5 000 | 3 000 | 6 000 | 12 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 33 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 583 000 | 661 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 622 000 | 664 000 | 6 000 | 22 000 | 12 000 | 15 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 061 000 | 2 881 000 | 2 114 000 | 2 208 000 | 2 332 000 | 2 479 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 902 000 | 3 691 000 | 2 934 000 | 3 067 000 | 3 226 000 | 3 400 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,8% | 21,7% | -5,6% | -6,0% | -4,8% | |||
| Resultat av driften i % | 72,1% | 72,9% | -83,2% | -210,0% | -178,9% | -184,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 77,2% | 76,6% | -82,2% | -210,0% | -177,8% | -183,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 81,0% | 78,3% | -29,3% | -29,4% | -25,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 63,2% | 61,1% | -22,9% | -22,9% | -20,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,8 | 51,7 | 13,1 | 24,3 | 20,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,8 | 51,7 | 13,1 | 24,3 | 20,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,8 | 19,2 | 3,4 | 7,8 | 6,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,0% | 21,9% | 27,9% | 28,0% | 27,7% | 27,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 86,4% | 86,2% | 405,9% | 955,6% | 993,3% | 1034,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,3% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 3,6 | 2,6 | 2,6 | 2,6 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,4% | 18,0% | 0,2% | 0,7% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 49,6% | 60,1% | 71,8% | 71,3% | 71,9% | 72,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
