Sariba Consulting AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 60 968 000 | 56 420 000 | 48 351 000 | 43 475 000 | 37 689 000 | 37 162 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 60 968 000 | 56 420 000 | 48 351 000 | 43 475 000 | 37 689 000 | 37 162 000 |
|
|
| Varekostnad | 237 000 | 290 000 | 170 000 | 11 000 | 37 000 | 186 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 58 330 000 | 48 336 000 | 43 053 000 | 37 791 000 | 34 406 000 | 33 465 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 473 000 | 4 016 000 | 4 199 000 | 4 257 000 | 3 435 000 | 3 393 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 63 040 000 | 52 642 000 | 47 422 000 | 42 059 000 | 37 878 000 | 37 044 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 072 000 | 3 778 000 | 929 000 | 1 416 000 | -189 000 | 118 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 17 000 | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -13 000 | 3 000 | 0 | -2 000 | -1 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 085 000 | 3 782 000 | 929 000 | 1 414 000 | -190 000 | 120 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -455 000 | 833 000 | 207 000 | 312 000 | 0 | 29 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 630 000 | 2 949 000 | 722 000 | 1 102 000 | -190 000 | 91 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -42 000 | 0 |
|
|
| Årsresultat | -1 630 000 | 2 949 000 | 722 000 | 1 102 000 | -148 000 | 91 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 2 949 000 | 0 | 837 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 630 000 | 0 | 0 | 265 000 | 0 | 91 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 455 000 | 0 | 0 | 0 | 57 000 | 15 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 455 000 | 0 | 0 | 0 | 57 000 | 15 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 455 000 | 0 | 0 | 0 | 57 000 | 15 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 13 166 000 | 13 067 000 | 11 853 000 | 11 105 000 | 8 646 000 | 11 957 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 166 000 | 13 067 000 | 11 853 000 | 11 105 000 | 8 646 000 | 11 957 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 573 000 | 5 672 000 | 2 280 000 | 1 954 000 | 1 549 000 | 1 398 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 738 000 | 18 739 000 | 14 133 000 | 13 059 000 | 10 195 000 | 13 355 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 194 000 | 18 739 000 | 14 133 000 | 13 059 000 | 10 252 000 | 13 370 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 630 000 | 0 | 0 | 0 | -265 000 | -117 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 630 000 | 0 | 0 | 0 | -265 000 | -117 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 570 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 1 935 000 | 2 083 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 436 000 | 1 395 000 | 1 225 000 | 994 000 | 849 000 | 4 101 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 833 000 | 206 000 | 255 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 955 000 | 4 887 000 | 4 182 000 | 3 421 000 | 3 388 000 | 3 400 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 2 949 000 | 724 000 | 837 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 232 000 | 6 475 000 | 5 596 000 | 5 353 000 | 4 081 000 | 3 786 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 623 000 | 16 539 000 | 11 933 000 | 10 860 000 | 8 318 000 | 11 287 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 623 000 | 16 539 000 | 11 933 000 | 10 860 000 | 8 318 000 | 11 287 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 194 000 | 18 739 000 | 14 133 000 | 13 060 000 | 10 252 000 | 13 370 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -11,5% | 23,0% | 6,8% | 12,1% | -1,6% | |||
| Resultat av driften i % | -3,4% | 6,7% | 1,9% | 3,3% | -0,5% | 0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,4 | 3,4 | 3,6 | 3,7 | 3,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,6% | 99,5% | 99,6% | 100,0% | 99,9% | 99,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,4% | 6,7% | 1,9% | 3,3% | -0,5% | 0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -150,5% | 171,9% | 42,2% | 68,4% | -9,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -117,7% | 134,0% | 32,8% | 53,3% | -7,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,0 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,3% | 11,7% | 15,6% | 16,8% | 18,9% | 15,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,9% | 3,9% | 4,6% | 5,1% | 5,1% | 5,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 29,2 | 7,5 | 5,4 | 4,9 | 4,3 | 5,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 96,7% | 88,3% | 84,4% | 83,2% | 81,1% | 84,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
