Saren Energy Bio-El AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 77 258 000 | 124 800 000 | 130 652 000 | 48 054 000 | 38 621 000 | 43 210 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 343 000 | 241 000 | 278 000 | 26 272 000 | 18 935 000 | 18 711 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 81 601 000 | 125 041 000 | 130 930 000 | 74 326 000 | 57 555 000 | 61 920 000 |
|
|
| Varekostnad | 44 923 000 | 31 297 000 | 32 574 000 | 20 724 000 | 14 332 000 | 13 770 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 607 000 | 4 367 000 | 2 169 000 | 2 414 000 | 2 335 000 | 2 059 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 716 000 | 19 517 000 | 19 126 000 | 16 820 000 | 15 147 000 | 13 632 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -3 336 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 48 577 000 | 44 225 000 | 33 159 000 | 36 731 000 | 34 446 000 | 29 111 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 118 823 000 | 99 406 000 | 87 028 000 | 76 689 000 | 66 260 000 | 55 236 000 |
|
|
| Driftsresultat | -37 222 000 | 25 635 000 | 43 902 000 | -2 363 000 | -8 705 000 | 6 684 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 509 000 | 3 058 000 | 18 000 | 23 000 | 129 000 | 140 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 769 000 | 220 000 | 844 000 | 488 000 | 92 000 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 278 000 | 3 278 000 | 862 000 | 511 000 | 221 000 | 154 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 161 000 | 12 000 | 534 000 | 764 000 | 612 000 | 74 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 411 000 | 1 711 000 | 1 493 000 | 1 059 000 | 914 000 | 170 000 |
|
|
| Netto finans | 1 867 000 | 1 567 000 | -631 000 | -548 000 | -693 000 | -16 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -35 357 000 | 27 202 000 | 43 271 000 | -2 912 000 | -9 399 000 | 6 668 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -7 778 000 | 5 984 000 | 9 520 000 | -639 000 | -980 000 | 1 473 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -27 578 000 | 21 217 000 | 33 751 000 | -2 273 000 | -8 418 000 | 5 195 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -27 578 000 | 21 217 000 | 33 751 000 | -2 273 000 | -8 418 000 | 5 195 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 35 351 000 | 0 | 0 | 5 425 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -27 578 000 | 21 217 000 | -1 599 000 | -2 273 000 | -8 418 000 | -230 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 44 370 000 | 45 538 000 | 47 074 000 | 49 149 000 | 50 534 000 | 52 447 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 109 818 000 | 110 877 000 | 0 | 106 225 000 | 104 575 000 | 97 654 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 110 829 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 154 188 000 | 156 415 000 | 157 903 000 | 155 374 000 | 155 110 000 | 150 102 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 17 318 000 | 18 048 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 125 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 17 443 000 | 18 173 000 | 125 000 | 125 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 171 631 000 | 174 588 000 | 158 028 000 | 155 499 000 | 155 210 000 | 150 202 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 12 108 000 | 11 283 000 | 8 708 000 | 7 525 000 | 6 266 000 | 5 586 000 |
|
|
| Sum varelager | 12 108 000 | 11 283 000 | 8 708 000 | 7 525 000 | 6 266 000 | 5 586 000 |
|
|
| Kundefordringer | 26 861 000 | 33 204 000 | 46 000 000 | 16 825 000 | 8 178 000 | 9 280 000 |
|
|
| Andre fordringer | 735 000 | 949 000 | 85 000 | 2 215 000 | 160 000 | 1 408 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 11 259 000 | 36 835 000 | 15 000 000 | 450 000 | 450 000 | 1 579 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 855 000 | 70 988 000 | 61 085 000 | 19 490 000 | 8 787 000 | 12 266 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 129 000 | 5 619 000 | 16 397 000 | 3 006 000 | 19 571 000 | 30 639 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 51 092 000 | 87 890 000 | 86 189 000 | 30 020 000 | 34 624 000 | 48 492 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 222 722 000 | 262 477 000 | 244 218 000 | 185 520 000 | 189 834 000 | 198 694 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 074 000 | 3 074 000 | 3 074 000 | 3 074 000 | 3 074 000 | 3 074 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 42 974 000 | 42 974 000 | 42 974 000 | 14 224 000 | 14 224 000 | 13 873 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 51 224 000 | 46 048 000 | 46 048 000 | 17 298 000 | 17 298 000 | 16 948 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 83 078 000 | 110 656 000 | 113 866 000 | 115 465 000 | 117 738 000 | 126 156 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 83 078 000 | 110 656 000 | 113 866 000 | 115 465 000 | 117 738 000 | 126 156 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 134 302 000 | 156 704 000 | 159 914 000 | 132 764 000 | 135 036 000 | 143 104 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 7 978 000 | 14 296 000 | 15 202 000 | 15 777 000 | 16 416 000 | 17 298 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 7 978 000 | 14 296 000 | 15 202 000 | 15 777 000 | 16 416 000 | 17 298 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 64 073 000 | 38 932 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 64 073 000 | 38 932 000 | 0 | 19 500 000 | 21 000 000 | 22 500 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 72 051 000 | 53 228 000 | 15 202 000 | 35 277 000 | 37 416 000 | 39 798 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 19 500 000 | 21 000 000 | 22 500 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 942 000 | 13 604 000 | 16 446 000 | 11 631 000 | 7 963 000 | 6 965 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 124 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 231 000 | 4 378 000 | 5 070 000 | 2 826 000 | 1 185 000 | 867 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 31 317 000 | 45 321 000 | 0 | 6 955 000 | 6 955 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 197 000 | 3 245 000 | 2 141 000 | 3 022 000 | 1 279 000 | 1 005 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 370 000 | 52 544 000 | 69 102 000 | 17 479 000 | 17 382 000 | 15 792 000 |
|
|
| Sum gjeld | 88 421 000 | 105 772 000 | 84 304 000 | 52 756 000 | 54 798 000 | 55 590 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 222 722 000 | 262 477 000 | 244 218 000 | 185 520 000 | 189 834 000 | 198 694 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -13,6% | 11,4% | 20,8% | -1,0% | -4,4% | |||
| Resultat av driften i % | -45,6% | 20,5% | 33,5% | -3,2% | -15,1% | 10,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 41,9% | 74,9% | 75,1% | 56,9% | 62,9% | 68,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -40,4% | 23,1% | 34,2% | -2,5% | -14,7% | 11,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -24,3% | 17,2% | 29,6% | -2,2% | -6,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -19,0% | 13,4% | 23,1% | -1,7% | -6,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 22,6 | 28,6 | 60,4 | 30,8 | 24,6 | 30,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,1 | 1,7 | 1,2 | 1,7 | 2,0 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 1,5 | 1,1 | 1,3 | 1,6 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 1,1 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,7 | 2,8 | 3,7 | 2,8 | 2,3 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 93,7 | 115,0 | 89,7 | 119,8 | 148,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 60,3% | 59,7% | 65,5% | 71,6% | 71,1% | 72,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 164,6% | 125,3% | 122,1% | 178,6% | 234,6% | 231,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 2,0% | 5,6% | 1,5% | 1,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 286,8% | 313,3% | 196,2% | 166,7% | 275,2% | 585,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,3% | 20,0% | 28,3% | 9,4% | 9,2% | 7,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,4% | 20,3% | 6,2% | 19,0% | 19,7% | 20,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 414 000 | 1 349 000 | 1 556 000 | 0 | 1 379 000 | 909 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
