Sanz Frisør Sandvika AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 311 000 | 2 215 000 | 2 162 000 | 2 109 000 | 1 847 000 | 1 928 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 41 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 311 000 | 2 215 000 | 2 162 000 | 2 117 000 | 1 889 000 | 1 928 000 |
|
|
| Varekostnad | 202 000 | 232 000 | 224 000 | 259 000 | 172 000 | 244 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 491 000 | 1 522 000 | 1 258 000 | 1 183 000 | 997 000 | 1 054 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 4 000 | 31 000 | 55 000 | 51 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 667 000 | 663 000 | 694 000 | 648 000 | 590 000 | 633 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 360 000 | 2 417 000 | 2 180 000 | 2 121 000 | 1 814 000 | 1 982 000 |
|
|
| Driftsresultat | -49 000 | -202 000 | -18 000 | -4 000 | 75 000 | -54 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | -5 000 | -2 000 | 0 | 0 | -1 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -53 000 | -203 000 | -18 000 | -4 000 | 74 000 | -62 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -44 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -53 000 | -203 000 | -18 000 | -4 000 | 118 000 | -62 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -53 000 | -203 000 | -18 000 | -4 000 | 118 000 | -62 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | -156 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -53 000 | -203 000 | -18 000 | -4 000 | 274 000 | -62 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 36 000 | 91 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 36 000 | 91 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 36 000 | 91 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 50 000 | 62 000 | 62 000 | 63 000 | 73 000 | 46 000 |
|
|
| Sum varelager | 50 000 | 62 000 | 62 000 | 63 000 | 73 000 | 46 000 |
|
|
| Kundefordringer | 8 000 | 4 000 | 110 000 | 0 | 0 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 27 000 | 17 000 | 27 000 | 26 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 000 | 21 000 | 137 000 | 26 000 | 202 000 | 17 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 27 000 | 102 000 | 163 000 | 167 000 | 178 000 | 6 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 112 000 | 185 000 | 362 000 | 256 000 | 453 000 | 69 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 112 000 | 185 000 | 362 000 | 260 000 | 489 000 | 160 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -545 000 | -492 000 | -289 000 | -271 000 | -266 000 | -540 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -545 000 | -492 000 | -289 000 | -271 000 | -266 000 | -540 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -515 000 | -462 000 | -259 000 | -241 000 | -236 000 | -510 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 134 000 | 76 000 | 119 000 | 51 000 | 12 000 | 14 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 151 000 | 167 000 | 146 000 | 94 000 | 136 000 | 100 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 12 000 | 89 000 | 102 000 | 109 000 | 309 000 | 314 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 330 000 | 315 000 | 254 000 | 247 000 | 268 000 | 242 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 627 000 | 647 000 | 621 000 | 501 000 | 725 000 | 670 000 |
|
|
| Sum gjeld | 627 000 | 647 000 | 621 000 | 501 000 | 725 000 | 670 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 112 000 | 185 000 | 362 000 | 260 000 | 489 000 | 160 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -32,3% | -73,5% | -5,8% | -1,1% | 23,1% | |||
| Resultat av driften i % | -2,1% | -9,1% | -0,8% | -0,2% | 4,0% | -2,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 15,6 | 8,1 | 7,0 | 5,7 | 5,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,3% | 89,5% | 89,6% | 87,7% | 90,7% | 87,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,1% | -9,1% | -0,8% | -0,2% | 4,0% | -2,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,8% | 56,3% | 7,2% | 1,7% | -19,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,8% | 56,3% | 7,2% | 1,7% | -31,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,7 | 1,8 | 1,9 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,2 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,0 | 3,7 | 3,6 | 4,1 | 2,4 | 5,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 99,8 | 96,2 | 100,4 | 94,5 | 124,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -459,8% | -249,7% | -71,5% | -92,7% | -48,3% | -318,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -22,3% | -20,9% | -12,0% | -11,4% | -12,5% | -26,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | -0,2% | -0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1030,0% | -745,2% | -417,7% | -388,9% | -372,6% | -1306,5% | ||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,4 | -2,4 | -2,1 | -3,1 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 559,8% | 349,7% | 171,5% | 192,7% | 148,3% | 418,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
