Sandven Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 337 833 000 | 504 936 000 | 316 615 000 | 328 966 000 | 300 250 000 | 550 310 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 12 581 000 | 24 428 000 | 18 209 000 | 13 566 000 | 7 523 000 | 6 163 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 350 414 000 | 529 364 000 | 334 824 000 | 342 532 000 | 307 773 000 | 556 473 000 |
|
|
| Varekostnad | 291 988 000 | 461 248 000 | 286 908 000 | 299 554 000 | 267 312 000 | 496 276 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 34 717 000 | 29 868 000 | 22 338 000 | 20 602 000 | 16 646 000 | 20 138 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 405 000 | 5 149 000 | 4 029 000 | 3 300 000 | 3 393 000 | 2 914 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 22 780 000 | 26 420 000 | 15 999 000 | 12 592 000 | 13 013 000 | 14 897 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 357 890 000 | 522 685 000 | 329 274 000 | 336 048 000 | 300 364 000 | 534 225 000 |
|
|
| Driftsresultat | -7 476 000 | 6 679 000 | 5 550 000 | 6 484 000 | 7 409 000 | 22 248 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 553 000 | 170 000 | 84 000 | 3 000 | 34 000 | 24 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 348 000 | 83 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 901 000 | 253 000 | 86 000 | 5 000 | 36 000 | 25 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 722 000 | 5 576 000 | 2 446 000 | 2 704 000 | 1 272 000 | 3 058 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 448 000 | 8 298 000 | 2 923 000 | 2 813 000 | 1 376 000 | 3 149 000 |
|
|
| Netto finans | -6 547 000 | -8 045 000 | -2 837 000 | -2 808 000 | -1 340 000 | -3 124 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -14 023 000 | -1 366 000 | 2 713 000 | 3 676 000 | 6 069 000 | 19 124 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 863 000 | -46 000 | 853 000 | 1 033 000 | 1 598 000 | -606 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -11 160 000 | -1 320 000 | 1 860 000 | 2 643 000 | 4 471 000 | 19 730 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -11 160 000 | -1 320 000 | 1 860 000 | 2 643 000 | 4 471 000 | 19 730 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -1 320 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 472 000 | 600 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 2 334 000 | 0 | 0 | 211 000 | 1 243 000 | 2 842 000 |
|
|
| Goodwill | 9 563 000 | 10 534 000 | 11 505 000 | 12 475 000 | 13 446 000 | 14 417 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 12 369 000 | 11 134 000 | 11 505 000 | 12 686 000 | 14 689 000 | 17 259 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 52 535 000 | 41 477 000 | 22 054 000 | 21 017 000 | 14 544 000 | 13 524 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 52 535 000 | 41 477 000 | 22 054 000 | 21 017 000 | 14 544 000 | 13 524 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 000 | 25 000 | 28 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 000 | 25 000 | 28 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 64 929 000 | 52 636 000 | 33 587 000 | 33 728 000 | 29 258 000 | 30 808 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 79 813 000 | 76 224 000 | 73 393 000 | 45 883 000 | 79 909 000 | 50 446 000 |
|
|
| Sum varelager | 79 813 000 | 76 224 000 | 73 393 000 | 45 883 000 | 79 909 000 | 50 446 000 |
|
|
| Kundefordringer | 14 041 000 | 70 768 000 | 10 254 000 | 5 782 000 | 4 398 000 | 20 497 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 394 000 | 13 746 000 | 7 550 000 | 7 770 000 | 5 805 000 | 3 360 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 30 435 000 | 84 514 000 | 17 804 000 | 13 552 000 | 10 203 000 | 23 857 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 833 000 | 3 749 000 | 4 352 000 | 6 914 000 | 816 000 | 783 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 114 081 000 | 164 487 000 | 95 549 000 | 66 349 000 | 90 928 000 | 75 086 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 179 010 000 | 217 123 000 | 129 136 000 | 100 077 000 | 120 186 000 | 105 894 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 | 20 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -6 322 000 | 4 836 000 | 6 156 000 | 10 097 000 | 11 053 000 | 12 581 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -6 322 000 | 4 836 000 | 6 156 000 | 10 097 000 | 11 053 000 | 12 581 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 13 678 000 | 24 836 000 | 26 156 000 | 30 097 000 | 31 053 000 | 32 581 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 529 000 | 575 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 529 000 | 575 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 49 639 000 | 37 566 000 | 45 416 000 | 34 487 000 | 53 069 000 | 13 586 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 68 925 000 | 53 801 000 | 36 209 000 | 15 765 000 | 13 971 000 | 14 572 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 68 925 000 | 54 330 000 | 36 784 000 | 15 765 000 | 13 971 000 | 14 572 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 98 564 000 | 71 367 000 | 61 625 000 | 48 252 000 | 63 040 000 | 22 658 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 28 449 000 | 81 795 000 | 4 412 000 | 6 137 000 | 4 475 000 | 22 945 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 67 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 321 000 | 5 939 000 | 7 008 000 | 5 848 000 | 4 309 000 | 4 987 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 5 800 000 | 3 600 000 | 6 000 000 | 15 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 10 998 000 | 12 657 000 | 3 493 000 | 4 143 000 | 7 310 000 | 2 224 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 96 407 000 | 137 957 000 | 66 196 000 | 54 215 000 | 75 163 000 | 58 742 000 |
|
|
| Sum gjeld | 165 332 000 | 192 287 000 | 102 980 000 | 69 980 000 | 89 134 000 | 73 314 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 179 010 000 | 217 123 000 | 129 136 000 | 100 077 000 | 120 187 000 | 105 895 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,8% | 4,0% | 4,9% | 5,9% | 6,6% | |||
| Resultat av driften i % | -2,1% | 1,3% | 1,7% | 1,9% | 2,4% | 4,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 3,1 | 2,9 | 3,1 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 13,6% | 8,7% | 9,4% | 8,9% | 11,0% | 9,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,6% | 1,3% | 1,7% | 1,9% | 2,4% | 4,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -72,8% | -5,4% | 9,6% | 12,0% | 19,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -58,0% | -5,2% | 6,6% | 8,6% | 14,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,1 | 17,7 | 15,0 | 16,6 | 18,5 | 27,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 0,1 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,7 | 6,1 | 3,9 | 6,5 | 3,3 | 9,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 96,2 | 58,4 | 74,8 | 75,6 | 87,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,6% | 11,4% | 20,3% | 30,1% | 25,8% | 30,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,9% | 4,7% | 7,8% | 8,8% | 10,1% | 5,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,4% | 3,5% | 2,8% | 4,4% | 6,4% | 5,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,5% | 0,7% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 22,1% | 34,8% | 40,0% | 26,4% | 19,7% | 32,4% | ||
| Gjeldsgrad | 12,1 | 7,7 | 3,9 | 2,3 | 2,9 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 53,9% | 63,5% | 51,3% | 54,2% | 62,5% | 55,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 38,5% | 25,0% | 28,5% | 15,8% | 11,6% | 13,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 595 000 | 0 | 0 | 1 240 000 | 978 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
