Sandnes Uldvarefabrik AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 393 775 000 | 368 666 000 | 331 254 000 | 365 548 000 | 362 751 000 | 269 808 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 289 000 | 6 431 000 | 5 929 000 | 5 224 000 | 4 301 000 | 4 789 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 399 064 000 | 375 097 000 | 337 183 000 | 370 772 000 | 367 052 000 | 274 597 000 |
|
|
| Varekostnad | 149 253 000 | 150 560 000 | 124 887 000 | 157 353 000 | 164 440 000 | 129 218 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 8 475 000 | -4 532 000 | 5 052 000 | -15 264 000 | 2 549 000 | 3 331 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 83 985 000 | 78 352 000 | 73 506 000 | 77 132 000 | 66 619 000 | 57 366 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 12 799 000 | 12 842 000 | 13 708 000 | 9 095 000 | 6 705 000 | 6 442 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 75 033 000 | 69 086 000 | 66 721 000 | 58 770 000 | 51 642 000 | 49 629 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 329 545 000 | 306 308 000 | 283 874 000 | 287 086 000 | 291 955 000 | 245 986 000 |
|
|
| Driftsresultat | 69 519 000 | 68 789 000 | 53 309 000 | 83 686 000 | 75 097 000 | 28 611 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 103 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 457 000 | 433 000 | 143 000 | 1 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 64 000 | 7 000 | 17 000 | 233 000 | 48 000 | 558 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 521 000 | 440 000 | 160 000 | 234 000 | 81 000 | 661 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 613 000 | 2 511 000 | 1 858 000 | 1 606 000 | 1 666 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 949 000 | 3 405 000 | 2 578 000 | 2 616 000 | 2 731 000 | 2 556 000 |
|
|
| Netto finans | -2 428 000 | -2 965 000 | -2 418 000 | -2 382 000 | -2 650 000 | -1 895 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 67 091 000 | 65 824 000 | 50 891 000 | 81 304 000 | 72 447 000 | 26 716 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 15 244 000 | 15 373 000 | 12 282 000 | 18 352 000 | 16 045 000 | 5 902 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 51 847 000 | 50 451 000 | 38 609 000 | 62 952 000 | 56 402 000 | 20 814 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 51 798 000 | 50 402 000 | 38 561 000 | 57 899 000 | 50 733 000 | 18 724 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 27 842 000 | 31 967 000 | 36 092 000 | 40 217 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 27 842 000 | 31 967 000 | 36 092 000 | 40 217 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 97 647 000 | 98 492 000 | 99 337 000 | 100 184 000 | 101 031 000 | 101 877 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 51 263 000 | 43 690 000 | 49 383 000 | 52 949 000 | 34 827 000 | 31 604 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 148 910 000 | 142 182 000 | 148 720 000 | 153 133 000 | 135 858 000 | 133 481 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 176 752 000 | 174 149 000 | 184 812 000 | 193 350 000 | 135 858 000 | 133 481 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 78 553 000 | 87 266 000 | 73 965 000 | 91 611 000 | 62 236 000 | 64 661 000 |
|
|
| Sum varelager | 78 553 000 | 87 266 000 | 73 965 000 | 91 611 000 | 62 236 000 | 64 661 000 |
|
|
| Kundefordringer | 12 618 000 | 15 950 000 | 13 522 000 | 14 677 000 | 11 089 000 | 11 075 000 |
|
|
| Andre fordringer | 25 051 000 | 6 810 000 | 11 135 000 | 8 320 000 | 8 336 000 | 6 302 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 37 669 000 | 22 760 000 | 24 657 000 | 22 997 000 | 19 425 000 | 17 377 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 46 134 000 | 37 256 000 | 22 977 000 | 13 026 000 | 60 262 000 | 8 232 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 162 356 000 | 147 282 000 | 121 599 000 | 127 634 000 | 141 923 000 | 90 271 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 339 108 000 | 321 431 000 | 306 411 000 | 320 984 000 | 277 781 000 | 223 752 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 061 000 | 1 061 000 | 1 061 000 | 1 061 000 | 1 061 000 | 2 861 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 211 000 | 1 211 000 | 1 211 000 | 1 211 000 | 1 211 000 | 3 011 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 244 383 000 | 216 243 000 | 169 643 000 | 140 165 000 | 132 298 000 | 110 484 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 549 000 | 500 000 | 451 000 | 0 | 14 832 000 | 13 763 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 244 383 000 | 216 243 000 | 169 643 000 | 140 165 000 | 132 298 000 | 110 484 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 549 000 | 500 000 | 451 000 | 0 | 14 832 000 | 13 763 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 246 143 000 | 217 954 000 | 171 305 000 | 141 376 000 | 148 341 000 | 127 258 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 416 000 | 5 329 000 | 5 133 000 | 5 498 000 | 4 234 000 | 4 101 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 416 000 | 5 329 000 | 5 133 000 | 5 498 000 | 4 234 000 | 4 101 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 18 642 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 23 000 000 | 29 000 000 | 70 000 000 | 91 536 000 | 47 547 000 | 51 709 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 28 416 000 | 34 329 000 | 75 133 000 | 97 034 000 | 51 781 000 | 55 810 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 000 000 | 29 000 000 | 70 000 000 | 110 178 000 | 47 464 000 | 51 135 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 20 500 000 | 27 015 000 | 22 694 000 | 21 909 000 | 31 711 000 | 15 615 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 15 041 000 | 15 103 000 | 12 579 000 | 17 024 000 | 15 854 000 | 5 866 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 16 085 000 | 15 764 000 | 16 655 000 | 14 921 000 | 20 414 000 | 12 094 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 200 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 923 000 | 11 267 000 | 8 045 000 | 10 077 000 | 8 480 000 | 7 109 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 64 549 000 | 69 149 000 | 59 973 000 | 82 573 000 | 77 659 000 | 40 684 000 |
|
|
| Sum gjeld | 92 965 000 | 103 478 000 | 135 106 000 | 179 607 000 | 129 440 000 | 96 494 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 339 108 000 | 321 431 000 | 306 411 000 | 320 983 000 | 277 781 000 | 223 752 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,2% | 22,1% | 17,0% | 28,0% | 30,0% | |||
| Resultat av driften i % | 17,4% | 18,3% | 15,8% | 22,6% | 20,5% | 10,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,1% | 59,2% | 62,3% | 57,0% | 54,7% | 52,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,6% | 18,5% | 15,9% | 22,6% | 20,5% | 10,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,9% | 33,8% | 32,6% | 56,1% | 52,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,3% | 25,9% | 24,7% | 40,0% | 36,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,8 | 4,8 | 4,6 | 4,8 | 5,5 | 4,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,1 | 2,0 | 1,5 | 1,8 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 1,0 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,8 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,9 | 1,7 | 1,7 | 1,7 | 2,6 | 2,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 200,0 | 192,8 | 238,6 | 176,0 | 138,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 72,6% | 67,8% | 55,9% | 44,0% | 53,4% | 56,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 61,7% | 58,1% | 50,8% | 38,1% | 40,4% | 46,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,3% | 3,0% | 1,8% | 1,9% | 2,5% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 124,5% | 89,5% | 83,3% | 49,2% | 103,3% | 76,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,8 | 1,3 | 0,9 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,0% | 21,5% | 19,6% | 25,7% | 28,0% | 18,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,4% | 10,7% | 24,5% | 30,2% | 18,6% | 24,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 5 700 000 | 0 | 4 944 000 | 4 422 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
