Sanderstølen Hytteutvikling AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 641 000 | 70 261 000 | 192 456 000 | 101 437 000 | 66 145 000 | 35 123 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 21 641 000 | 70 261 000 | 192 456 000 | 101 437 000 | 66 145 000 | 35 123 000 |
|
|
| Varekostnad | 20 457 000 | 61 937 000 | 173 031 000 | 91 948 000 | 50 368 000 | 37 449 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | -4 235 000 | -574 000 | 6 741 000 | -7 640 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 200 000 | 0 | 60 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 122 000 | 188 000 | 537 000 | 252 000 | 787 000 | 863 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 20 579 000 | 62 325 000 | 169 333 000 | 91 686 000 | 57 916 000 | 30 692 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 062 000 | 7 936 000 | 23 123 000 | 9 751 000 | 8 229 000 | 4 431 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 24 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 000 | 24 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 40 000 | 1 000 | 1 000 | 30 000 | 350 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 158 000 | 150 000 | 183 000 | 194 000 | 312 000 | 350 000 |
|
|
| Netto finans | -132 000 | -126 000 | -180 000 | -194 000 | -311 000 | -348 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 931 000 | 7 810 000 | 22 943 000 | 9 557 000 | 7 918 000 | 4 082 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 233 000 | 1 760 000 | 5 056 000 | 2 103 000 | 1 742 000 | 891 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 698 000 | 6 050 000 | 17 887 000 | 7 455 000 | 6 176 000 | 3 192 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 698 000 | 6 050 000 | 17 887 000 | 7 455 000 | 6 176 000 | 3 192 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 6 000 000 | 18 000 000 | 7 500 000 | 6 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 898 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -200 000 | 50 000 | -113 000 | -45 000 | 176 000 | 191 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 133 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 133 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 000 | 80 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 000 | 80 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 133 000 | 0 | 0 | 60 000 | 80 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 098 000 | 4 895 000 | 9 251 000 | 5 016 000 | 7 414 000 | 16 117 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 098 000 | 4 895 000 | 9 251 000 | 5 016 000 | 7 414 000 | 16 117 000 |
|
|
| Kundefordringer | 13 000 | 53 000 | 10 000 | 7 918 000 | 7 561 000 | 2 886 000 |
|
|
| Andre fordringer | 150 000 | 3 090 000 | 2 438 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 163 000 | 3 143 000 | 2 448 000 | 7 918 000 | 7 561 000 | 2 886 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 141 000 | 269 000 | 12 456 000 | 338 000 | 184 000 | 217 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 402 000 | 8 307 000 | 24 156 000 | 13 272 000 | 15 158 000 | 19 220 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 402 000 | 8 440 000 | 24 156 000 | 13 272 000 | 15 218 000 | 19 300 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 44 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 000 | 223 000 | 173 000 | 286 000 | 331 000 | 155 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 000 | 223 000 | 173 000 | 286 000 | 331 000 | 155 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 117 000 | 317 000 | 267 000 | 381 000 | 426 000 | 250 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 173 000 | 284 000 | 125 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 173 000 | 284 000 | 125 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 700 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 700 000 | 0 | 0 | 173 000 | 284 000 | 125 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 455 000 | 55 000 | 659 000 | 945 000 | 925 000 | 159 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 1 760 000 | 5 230 000 | 2 214 000 | 1 583 000 | 765 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 6 000 000 | 18 000 000 | 7 500 000 | 6 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 130 000 | 308 000 | 0 | 2 060 000 | 6 001 000 | 15 001 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 585 000 | 8 123 000 | 23 889 000 | 12 719 000 | 14 509 000 | 18 925 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 285 000 | 8 123 000 | 23 889 000 | 12 892 000 | 14 793 000 | 19 050 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 402 000 | 8 440 000 | 24 156 000 | 13 272 000 | 15 218 000 | 19 300 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,0% | 48,8% | 123,6% | 68,5% | 47,7% | |||
| Resultat av driften i % | 4,9% | 11,3% | 12,0% | 9,6% | 12,4% | 12,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,4 | 4,3 | 10,3 | 7,1 | 3,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 5,5% | 11,8% | 10,1% | 9,4% | 23,9% | -6,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,0% | 11,3% | 12,0% | 9,6% | 12,4% | 12,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 429,0% | 2674,7% | 7081,2% | 2368,5% | 2342,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 321,7% | 2071,9% | 5520,7% | 1847,6% | 1827,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,0 | 12,7 | 18,7 | 18,3 | 6,8 | 2,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 79,1 | 41,1 | 14,8 | 24,3 | 84,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,7% | 3,8% | 1,1% | 2,9% | 2,8% | 1,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,5% | 0,5% | 0,1% | 0,4% | 0,6% | 0,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 0,0% | 0,0% | 74,5% | 52,1% | 152,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 68,7% | 3,8% | 2,9% | 11,0% | 8,8% | 1,8% | ||
| Gjeldsgrad | 36,6 | 25,6 | 89,5 | 33,8 | 34,7 | 76,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,0% | 96,2% | 98,9% | 95,8% | 95,3% | 98,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 61,3% | 0,0% | 0,0% | 1,3% | 1,9% | 0,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
