Sandefjord Sykkelsenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 943 000 | 4 881 000 | 6 365 000 | 8 614 000 | 12 329 000 | 8 685 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 943 000 | 4 881 000 | 6 365 000 | 8 614 000 | 12 329 000 | 8 685 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 056 000 | 4 212 000 | 4 954 000 | 6 046 000 | 9 075 000 | 5 969 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 236 000 | 1 180 000 | 1 273 000 | 1 509 000 | 1 713 000 | 1 311 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 993 000 | 1 099 000 | 875 000 | 982 000 | 1 145 000 | 1 067 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 285 000 | 6 491 000 | 7 102 000 | 8 537 000 | 11 933 000 | 8 347 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 342 000 | -1 610 000 | -737 000 | 77 000 | 396 000 | 338 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 6 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 6 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 91 000 | 68 000 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | -1 000 | 6 000 | 0 | -91 000 | -67 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 342 000 | -1 611 000 | -730 000 | 77 000 | 306 000 | 270 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -295 000 | -354 000 | -161 000 | 17 000 | 67 000 | 59 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 046 000 | -1 257 000 | -570 000 | 60 000 | 239 000 | 211 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 046 000 | -1 257 000 | -570 000 | 60 000 | 239 000 | 211 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | -1 489 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 046 000 | -1 257 000 | 920 000 | 60 000 | 239 000 | 211 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 939 000 | 644 000 | 290 000 | 549 000 | 566 000 | 633 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 939 000 | 644 000 | 290 000 | 549 000 | 566 000 | 633 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 940 000 | 645 000 | 290 000 | 550 000 | 567 000 | 634 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 127 000 | 1 793 000 | 1 947 000 | 1 961 000 | 2 065 000 | 1 654 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 127 000 | 1 793 000 | 1 947 000 | 1 961 000 | 2 065 000 | 1 654 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 61 000 | 38 000 | 7 000 | 1 000 | 202 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 43 000 | 1 910 000 | 0 | 98 000 | 264 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 104 000 | 1 948 000 | 7 000 | 100 000 | 466 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 35 000 | 57 000 | 33 000 | 110 000 | 85 000 | 54 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 162 000 | 1 953 000 | 3 927 000 | 2 078 000 | 2 249 000 | 2 174 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 102 000 | 2 598 000 | 4 218 000 | 2 628 000 | 2 816 000 | 2 808 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 669 000 | -1 622 000 | -366 000 | -1 286 000 | -1 346 000 | -1 584 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 669 000 | -1 622 000 | -366 000 | -1 286 000 | -1 346 000 | -1 584 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 169 000 | -1 122 000 | 134 000 | -786 000 | -846 000 | -1 084 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 59 000 | 78 000 | 77 000 | 133 000 | 65 000 | 3 119 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 95 000 | 41 000 | 110 000 | 117 000 | 97 000 | 73 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 117 000 | 3 601 000 | 3 896 000 | 3 163 000 | 3 499 000 | 700 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 271 000 | 3 720 000 | 4 083 000 | 3 413 000 | 3 661 000 | 3 892 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 271 000 | 3 720 000 | 4 083 000 | 3 413 000 | 3 661 000 | 3 892 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 102 000 | 2 598 000 | 4 218 000 | 2 628 000 | 2 816 000 | 2 808 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -47,1% | -47,2% | -21,3% | 2,8% | 14,1% | |||
| Resultat av driften i % | -34,0% | -33,0% | -11,6% | 0,9% | 3,2% | 3,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,4 | 1,9 | 3,2 | 4,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 22,5% | 13,7% | 22,2% | 29,8% | 26,4% | 31,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -34,0% | -33,0% | -11,5% | 0,9% | 3,2% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 81,6% | 326,1% | 223,9% | -9,4% | -31,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 63,6% | 254,5% | 174,8% | -7,4% | -24,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 4,1 | 5,0 | 5,7 | 7,2 | 6,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,5 | 1,0 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,4 | 2,3 | 2,5 | 3,1 | 4,4 | 3,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 230,9 | 159,8 | 142,0 | 119,9 | 73,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -69,9% | -43,2% | 3,2% | -29,9% | -30,0% | -38,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -55,0% | -23,0% | 2,1% | -9,1% | -6,9% | -12,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,4% | -0,6% | 2,2% | -0,7% | -0,7% | -0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -146,2% | -98,5% | -8,0% | -68,1% | -68,4% | -103,9% | ||
| Gjeldsgrad | -2,4 | -3,3 | 30,5 | -4,3 | -4,3 | -3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 169,9% | 143,2% | 96,8% | 129,9% | 130,0% | 138,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
