Sandalsringen Næringspark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 14 566 000 | 14 149 000 | 15 250 000 | 13 809 000 | 13 526 000 | 13 187 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 566 000 | 14 149 000 | 15 250 000 | 13 809 000 | 13 526 000 | 13 187 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 425 000 | 2 618 000 | 2 509 000 | 2 437 000 | 2 415 000 | 2 311 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 677 000 | 3 927 000 | 2 889 000 | 2 521 000 | 2 879 000 | 3 280 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 102 000 | 6 545 000 | 5 398 000 | 4 958 000 | 5 294 000 | 5 591 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 464 000 | 7 604 000 | 9 852 000 | 8 851 000 | 8 232 000 | 7 596 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 537 000 | 537 000 | 519 000 | 501 000 | 484 000 | 624 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 1 113 000 | 519 000 | 148 000 | 11 000 | -1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 8 000 | 14 000 | 8 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 659 000 | 1 064 000 | 681 000 | 520 000 | 488 000 | 626 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 147 000 | 4 509 000 | 3 349 000 | 2 330 000 | 2 412 000 | 3 032 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 147 000 | 4 509 000 | 3 349 000 | 2 330 000 | 2 412 000 | 3 032 000 |
|
|
| Netto finans | -3 488 000 | -3 445 000 | -2 668 000 | -1 810 000 | -1 924 000 | -2 406 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 976 000 | 4 159 000 | 7 184 000 | 7 041 000 | 6 308 000 | 5 190 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 875 000 | 811 000 | 1 548 000 | 1 549 000 | 1 388 000 | 1 142 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 101 000 | 3 348 000 | 5 636 000 | 5 492 000 | 4 920 000 | 4 048 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 101 000 | 3 348 000 | 5 636 000 | 5 492 000 | 4 920 000 | 4 048 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 2 500 000 | 0 | 2 500 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 1 950 000 | 1 010 000 | 2 087 000 | 4 680 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 151 000 | 2 338 000 | 1 049 000 | 812 000 | 420 000 | 4 048 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 77 941 000 | 79 910 000 | 81 199 000 | 82 355 000 | 83 948 000 | 82 586 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 254 000 | 1 475 000 | 1 736 000 | 2 013 000 | 2 291 000 | 2 569 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 79 195 000 | 81 386 000 | 82 935 000 | 84 368 000 | 86 239 000 | 85 155 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 16 813 000 | 15 877 000 | 18 281 000 | 16 421 000 | 14 320 000 | 13 836 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 813 000 | 15 877 000 | 18 281 000 | 16 421 000 | 14 320 000 | 13 836 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 96 009 000 | 97 262 000 | 101 216 000 | 100 789 000 | 100 559 000 | 98 990 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 770 000 | 1 889 000 | 2 770 000 | 2 147 000 | 2 320 000 | 4 163 000 |
|
|
| Andre fordringer | 272 000 | 68 000 | 47 000 | 36 000 | 34 000 | 148 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 042 000 | 1 956 000 | 2 817 000 | 2 183 000 | 2 354 000 | 4 311 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 644 000 | 1 021 000 | 188 000 | 360 000 | 1 860 000 | 1 575 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 686 000 | 2 978 000 | 3 006 000 | 2 543 000 | 4 214 000 | 5 886 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 100 694 000 | 100 240 000 | 104 221 000 | 103 332 000 | 104 772 000 | 104 877 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 | 5 600 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 11 399 000 | 10 248 000 | 7 910 000 | 6 861 000 | 6 049 000 | 5 628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 11 399 000 | 10 248 000 | 7 910 000 | 6 861 000 | 6 049 000 | 5 628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 16 999 000 | 15 848 000 | 13 510 000 | 12 461 000 | 11 649 000 | 11 228 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 055 000 | 2 075 000 | 2 113 000 | 2 121 000 | 2 113 000 | 2 088 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 055 000 | 2 075 000 | 2 113 000 | 2 121 000 | 2 113 000 | 2 088 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 73 870 000 | 76 786 000 | 78 675 000 | 80 855 000 | 85 205 000 | 86 292 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 75 925 000 | 78 861 000 | 80 788 000 | 82 976 000 | 87 318 000 | 88 380 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 298 000 | 308 000 | 332 000 | 71 000 | 48 000 | 135 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 345 000 | 563 000 | 968 000 | 221 000 | 1 364 000 | 1 072 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 254 000 | 925 000 | 269 000 | 187 000 | 354 000 | 729 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 2 500 000 | 0 | 2 500 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 874 000 | 3 734 000 | 5 855 000 | 7 416 000 | 1 540 000 | 3 332 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 771 000 | 5 530 000 | 9 924 000 | 7 895 000 | 5 806 000 | 5 268 000 |
|
|
| Sum gjeld | 83 696 000 | 84 391 000 | 90 712 000 | 90 871 000 | 93 124 000 | 93 648 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 100 694 000 | 100 240 000 | 104 221 000 | 103 332 000 | 104 772 000 | 104 877 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,1% | 8,5% | 10,1% | 9,0% | 8,3% | |||
| Resultat av driften i % | 51,2% | 53,7% | 64,6% | 64,1% | 60,9% | 57,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 62,6% | 61,3% | 69,1% | 67,9% | 64,5% | 62,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,2% | 28,3% | 55,3% | 58,4% | 55,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,9% | 22,8% | 43,4% | 45,6% | 43,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,9% | 15,8% | 13,0% | 12,1% | 11,1% | 10,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 116,7% | 112,0% | 88,6% | 90,2% | 86,1% | 85,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,9 | 5,3 | 6,7 | 7,3 | 8,0 | 8,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,7% | 5,5% | 9,5% | 7,6% | 5,5% | 5,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 75,4% | 78,7% | 77,5% | 80,3% | 83,3% | 84,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
