Likvidert 03.12.2025 (avviklet uten konkurs)
Sandakerveien 16 Oppgang B og E AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 435 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 435 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | -27 000 | 366 000 | 679 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 74 000 | 99 000 | 137 000 | 2 176 000 | 1 829 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 74 000 | 99 000 | 110 000 | 2 542 000 | 2 508 000 |
|
|
| Driftsresultat | -74 000 | -99 000 | -110 000 | -2 542 000 | 6 927 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 5 390 000 | 4 805 000 | 2 527 000 | 2 355 000 | 224 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 13 881 000 | 33 946 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 390 000 | 4 805 000 | 2 527 000 | 16 236 000 | 34 170 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 628 000 | 2 479 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 3 870 000 | 2 479 000 |
|
|
| Netto finans | 5 390 000 | 4 805 000 | 2 527 000 | 12 366 000 | 31 691 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 316 000 | 4 706 000 | 2 417 000 | 9 824 000 | 38 618 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 170 000 | 1 035 000 | 532 000 | 442 000 | 1 027 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 147 000 | 3 671 000 | 1 885 000 | 9 382 000 | 37 592 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 147 000 | 3 671 000 | 1 885 000 | 9 382 000 | 37 592 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 4 147 000 | 3 671 000 | 1 885 000 | 1 567 000 | 3 640 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 7 815 000 | 33 952 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 450 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 450 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 77 586 000 | 76 958 000 | 74 629 000 | 74 286 000 | 45 715 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 85 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 621 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 77 586 000 | 76 958 000 | 74 629 000 | 74 286 000 | 136 421 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 77 586 000 | 76 958 000 | 74 629 000 | 74 286 000 | 138 871 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 41 000 | 51 000 | 44 000 | 44 000 | 299 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 41 000 | 51 000 | 44 000 | 44 000 | 299 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 57 000 | 7 000 | 37 000 | 59 000 | 26 501 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 98 000 | 58 000 | 81 000 | 103 000 | 26 800 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 77 685 000 | 77 016 000 | 74 710 000 | 74 389 000 | 165 671 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 30 470 000 | 30 470 000 | 30 470 000 | 30 470 000 | 30 470 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 30 524 000 | 30 524 000 | 30 524 000 | 30 524 000 | 30 524 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 41 767 000 | 41 767 000 | 41 767 000 | 41 767 000 | 33 952 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 41 767 000 | 41 767 000 | 41 767 000 | 41 767 000 | 33 952 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 72 291 000 | 72 291 000 | 72 291 000 | 72 291 000 | 64 476 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 501 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 501 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 501 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 69 000 | 19 000 | 3 000 | 89 000 | 11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 325 000 | 4 706 000 | 2 417 000 | 2 010 000 | 4 684 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 394 000 | 4 725 000 | 2 420 000 | 2 099 000 | 4 695 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 394 000 | 4 725 000 | 2 420 000 | 2 099 000 | 101 196 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 77 685 000 | 77 016 000 | 74 710 000 | 74 389 000 | 165 671 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | 6,2% | 3,2% | 11,4% | |||
| Resultat av driften i % | 73,4% | ||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 435,6% | ||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,4% | 6,5% | 3,3% | 14,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,7% | 5,1% | 2,6% | 13,7% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 5,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 93,1% | 93,9% | 96,8% | 97,2% | 38,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 683,4% | ||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,9% | 6,1% | 3,2% | 2,8% | 2,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 58,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
