Samlerhuset-Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 322 675 000 | 1 384 128 000 | 1 306 633 000 | 1 223 519 000 | 1 286 469 000 | 1 173 041 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 322 675 000 | 1 384 128 000 | 1 306 633 000 | 1 223 519 000 | 1 286 469 000 | 1 173 041 000 |
|
|
| Varekostnad | 663 755 000 | 689 722 000 | 700 023 000 | 642 229 000 | 686 245 000 | 603 522 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 334 877 000 | 314 564 000 | 293 505 000 | 282 560 000 | 284 822 000 | 251 456 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 10 625 000 | 8 922 000 | 8 839 000 | 10 600 000 | 11 626 000 | 12 549 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 303 164 000 | 310 257 000 | 281 807 000 | 263 036 000 | 268 165 000 | 264 832 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 312 422 000 | 1 323 466 000 | 1 284 177 000 | 1 198 426 000 | 1 250 860 000 | 1 132 360 000 |
|
|
| Driftsresultat | 10 253 000 | 60 662 000 | 22 456 000 | 25 093 000 | 35 609 000 | 40 681 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 045 000 | 2 307 000 | 1 080 000 | 477 000 | 26 900 000 | 1 625 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 045 000 | 2 307 000 | 1 080 000 | 477 000 | 26 900 000 | 1 625 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 31 259 000 | 30 171 000 | 28 336 000 | 22 227 000 | 31 158 000 | 22 901 000 |
|
|
| Netto finans | -29 214 000 | -27 864 000 | -27 256 000 | -21 750 000 | -4 258 000 | -21 276 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -18 960 000 | 32 798 000 | -4 798 000 | 3 343 000 | 31 351 000 | 19 404 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 18 390 000 | 4 409 000 | 14 759 000 | 9 756 000 | 5 909 000 | 10 776 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -37 350 000 | 28 389 000 | -19 557 000 | -6 413 000 | 25 441 000 | 8 628 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -37 350 000 | 28 389 000 | -19 557 000 | -6 413 000 | 25 441 000 | 8 628 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | -19 557 000 | -6 413 000 | 25 441 000 | 8 628 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 30 584 000 | 17 947 000 | 7 778 000 | 3 414 000 | 4 343 000 | 6 313 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 11 589 000 | 18 392 000 | 10 061 000 | 17 369 000 | 21 558 000 | 16 144 000 |
|
|
| Goodwill | 4 103 000 | 7 654 000 | 10 021 000 | 14 198 000 | 17 493 000 | 20 311 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 46 278 000 | 43 994 000 | 27 861 000 | 34 982 000 | 43 396 000 | 42 769 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 752 000 | 13 622 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 951 000 | 4 238 000 | 4 263 000 | 6 575 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 7 951 000 | 4 238 000 | 4 263 000 | 6 575 000 | 8 752 000 | 13 622 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 6 831 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 6 505 000 | 7 063 000 | 9 288 000 | 8 106 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 5 940 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 382 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 7 126 000 | 765 000 | 4 606 000 | 25 296 000 | 18 598 000 | 23 807 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 066 000 | 7 597 000 | 11 112 000 | 32 359 000 | 27 886 000 | 40 297 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 67 296 000 | 55 829 000 | 43 236 000 | 73 917 000 | 80 035 000 | 96 689 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 155 435 000 | 152 832 000 | 143 116 000 | 167 033 000 | 156 134 000 | 116 912 000 |
|
|
| Sum varelager | 155 435 000 | 152 832 000 | 143 116 000 | 167 033 000 | 156 134 000 | 116 912 000 |
|
|
| Kundefordringer | 185 009 000 | 202 230 000 | 189 060 000 | 177 552 000 | 197 450 000 | 182 613 000 |
|
|
| Andre fordringer | 36 955 000 | 48 552 000 | 52 530 000 | 60 217 000 | 42 055 000 | 38 159 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 221 964 000 | 250 783 000 | 241 591 000 | 237 770 000 | 239 506 000 | 220 772 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 565 000 | 22 162 000 | 8 374 000 | 20 092 000 | 31 480 000 | 30 131 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 392 966 000 | 425 778 000 | 393 082 000 | 424 897 000 | 427 121 000 | 367 816 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 460 262 000 | 481 608 000 | 436 319 000 | 498 814 000 | 507 157 000 | 464 506 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 813 000 | 799 000 | 707 000 | 650 000 | 686 000 | 630 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 38 699 000 | 38 031 000 | 33 629 000 | 94 417 000 | 99 642 000 | 91 508 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 39 512 000 | 38 830 000 | 34 336 000 | 95 067 000 | 100 328 000 | 92 138 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 6 763 000 | 0 | -11 626 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | 74 550 000 | 98 818 000 | 83 746 000 | 88 197 000 | 67 904 000 | 48 837 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 74 550 000 | 105 582 000 | 83 746 000 | 76 570 000 | 67 904 000 | 48 837 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 114 063 000 | 144 412 000 | 118 083 000 | 171 637 000 | 168 233 000 | 140 976 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 117 000 | 315 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 117 000 | 315 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 125 002 000 | 100 315 000 | 81 109 000 | 90 676 000 | 85 838 000 | 111 888 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 32 258 000 | 49 260 000 | 48 388 000 | 59 343 000 | 31 083 000 | 38 346 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 32 258 000 | 49 260 000 | 48 388 000 | 59 343 000 | 31 200 000 | 38 661 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 137 022 000 | 120 615 000 | 103 899 000 | 90 676 000 | 85 838 000 | 111 888 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 105 460 000 | 98 007 000 | 112 446 000 | 106 491 000 | 102 012 000 | 78 663 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 673 000 | 6 431 000 | 4 960 000 | 4 187 000 | 1 576 000 | 1 615 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 33 921 000 | 26 229 000 | 21 527 000 | 24 920 000 | 30 171 000 | 18 941 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 45 906 000 | 56 949 000 | 49 803 000 | 41 557 000 | 88 133 000 | 73 758 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 313 963 000 | 287 934 000 | 269 846 000 | 267 833 000 | 307 732 000 | 284 868 000 |
|
|
| Sum gjeld | 346 221 000 | 337 194 000 | 318 234 000 | 327 176 000 | 338 932 000 | 323 529 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 460 285 000 | 481 608 000 | 436 319 000 | 498 814 000 | 507 167 000 | 464 506 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | 13,7% | 5,0% | 5,1% | 12,9% | |||
| Resultat av driften i % | 0,8% | 4,4% | 1,7% | 2,1% | 2,8% | 3,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 3,0 | 2,8 | 2,4 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 49,8% | 50,2% | 46,4% | 47,5% | 46,7% | 48,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,9% | 4,5% | 1,8% | 2,1% | 4,9% | 3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,7% | 25,0% | -3,3% | 2,0% | 20,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -28,9% | 21,6% | -13,5% | -3,8% | 16,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 4,4 | 4,5 | 4,3 | 4,5 | 4,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | 1,6 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,3 | 4,5 | 4,9 | 3,8 | 4,4 | 5,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 83,6 | 77,2 | 79,7 | 90,6 | 71,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,8% | 30,0% | 27,1% | 34,4% | 33,2% | 30,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,6% | 10,4% | 9,0% | 14,0% | 13,1% | 12,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,7% | 6,9% | 6,6% | 5,5% | 10,9% | 8,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 50,8% | 90,2% | 86,1% | 94,0% | 76,5% | 70,9% | ||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,3 | 2,7 | 1,9 | 2,0 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 68,2% | 59,8% | 61,8% | 53,7% | 60,7% | 61,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,0% | 10,2% | 11,1% | 11,9% | 6,2% | 8,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 138 000 | 1 839 000 | 0 | 0 | 2 638 000 | 3 880 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
