Sameiet Ragna Nielsensvei 32-40
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 405 000 | 2 173 000 | 1 970 000 | 1 956 000 | 1 833 000 | 1 849 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 405 000 | 2 173 000 | 1 970 000 | 1 956 000 | 1 833 000 | 1 849 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 160 000 | 148 000 | 148 000 | 137 000 | 137 000 | 137 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 525 000 | 525 000 | 525 000 | 525 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | -98 000 | -111 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 735 000 | 1 556 000 | 1 760 000 | 1 687 000 | 1 773 000 | 1 504 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 895 000 | 1 704 000 | 2 433 000 | 2 349 000 | 2 337 000 | 2 055 000 |
|
|
| Driftsresultat | 510 000 | 469 000 | -463 000 | -393 000 | -504 000 | -206 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 39 000 | 17 000 | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 39 000 | 17 000 | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 233 000 | 185 000 | 128 000 | 109 000 | 116 000 | 126 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 233 000 | 185 000 | 128 000 | 109 000 | 116 000 | 126 000 |
|
|
| Netto finans | -194 000 | -168 000 | -123 000 | -108 000 | -114 000 | -118 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 317 000 | 301 000 | -586 000 | -501 000 | -618 000 | -324 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 317 000 | 301 000 | -586 000 | -501 000 | -618 000 | -324 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 317 000 | 301 000 | -586 000 | -501 000 | -618 000 | -324 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 317 000 | 301 000 | -586 000 | -501 000 | -618 000 | -324 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 525 000 | 1 050 000 | 1 575 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 525 000 | 1 050 000 | 1 575 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 525 000 | 1 050 000 | 1 575 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 9 000 | 0 | 19 000 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Andre fordringer | 82 000 | 68 000 | 187 000 | 181 000 | 166 000 | 163 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 91 000 | 68 000 | 207 000 | 181 000 | 166 000 | 171 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 228 000 | 299 000 | 318 000 | 353 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 228 000 | 299 000 | 318 000 | 353 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 292 000 | 807 000 | 630 000 | 861 000 | 1 203 000 | 928 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 611 000 | 1 173 000 | 1 154 000 | 1 395 000 | 1 369 000 | 1 099 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 611 000 | 1 173 000 | 1 154 000 | 1 920 000 | 2 419 000 | 2 674 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 993 000 | -2 309 000 | -2 611 000 | -2 025 000 | -1 524 000 | -906 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 993 000 | -2 309 000 | -2 611 000 | -2 025 000 | -1 524 000 | -906 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 993 000 | -2 309 000 | -2 611 000 | -2 025 000 | -1 524 000 | -906 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 165 000 | 2 955 000 | 3 157 000 | 3 374 000 | 3 598 000 | 3 141 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 165 000 | 2 955 000 | 3 157 000 | 3 374 000 | 3 598 000 | 3 141 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 165 000 | 2 955 000 | 3 157 000 | 3 374 000 | 3 598 000 | 3 141 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 100 000 | 94 000 | 239 000 | 176 000 | 198 000 | 205 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 339 000 | 434 000 | 369 000 | 395 000 | 147 000 | 234 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 439 000 | 528 000 | 608 000 | 571 000 | 345 000 | 439 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 604 000 | 3 483 000 | 3 765 000 | 3 945 000 | 3 943 000 | 3 580 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 611 000 | 1 173 000 | 1 154 000 | 1 920 000 | 2 419 000 | 2 674 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 39,5% | 41,8% | -29,8% | -18,1% | -19,7% | |||
| Resultat av driften i % | 21,2% | 21,6% | -23,5% | -20,1% | -27,5% | -11,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,9 | 1,3 | 0,9 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 22,8% | 22,4% | -23,2% | -20,0% | -27,4% | -10,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,7% | -12,2% | 25,3% | 28,2% | 50,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,7% | -12,2% | 25,3% | 28,2% | 50,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 15,0 | 14,7 | 13,3 | 14,3 | 13,4 | 13,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,7 | 2,2 | 1,9 | 2,4 | 4,0 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,7 | 2,2 | 1,9 | 2,4 | 4,0 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,9 | 1,5 | 1,0 | 1,5 | 3,5 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -123,7% | -196,8% | -226,3% | -105,5% | -63,0% | -33,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -82,9% | -106,3% | -132,5% | -103,5% | -83,1% | -49,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,4% | 0,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,8 | -1,5 | -1,4 | -1,9 | -2,6 | -4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,3% | 45,0% | 52,7% | 29,7% | 14,3% | 16,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 196,5% | 251,9% | 273,6% | 175,7% | 148,7% | 117,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
