Sameiet nordre Skrenten 1
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 467 000 | 4 792 000 | 4 337 000 | 3 784 000 | 4 031 000 | 12 789 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 467 000 | 4 792 000 | 4 337 000 | 3 784 000 | 4 031 000 | 12 789 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 200 000 | 177 000 | 161 000 | 165 000 | 147 000 | 148 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 65 000 | 65 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 535 000 | 6 518 000 | 6 475 000 | 3 706 000 | 5 643 000 | 3 232 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 800 000 | 6 760 000 | 6 636 000 | 3 871 000 | 5 790 000 | 3 380 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 667 000 | -1 968 000 | -2 299 000 | -87 000 | -1 759 000 | 9 409 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 58 000 | 43 000 | 39 000 | 9 000 | 33 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 58 000 | 43 000 | 39 000 | 9 000 | 33 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 539 000 | 496 000 | 192 000 | 175 000 | 248 000 | 265 000 |
|
|
| Netto finans | -481 000 | -453 000 | -153 000 | -166 000 | -215 000 | -257 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 185 000 | -2 421 000 | -2 452 000 | -253 000 | -1 974 000 | 9 152 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 185 000 | -2 421 000 | -2 452 000 | -253 000 | -1 974 000 | 9 152 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 185 000 | -2 421 000 | -2 452 000 | -253 000 | -1 974 000 | 9 152 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 185 000 | -2 421 000 | -2 452 000 | -253 000 | -1 974 000 | 9 152 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 357 000 | 134 000 | 882 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 518 000 | 583 000 | 647 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 518 000 | 583 000 | 647 000 | 357 000 | 134 000 | 882 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 518 000 | 583 000 | 647 000 | 357 000 | 134 000 | 882 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 070 000 |
|
|
| Andre fordringer | 126 000 | 219 000 | 162 000 | 142 000 | 96 000 | 151 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 146 000 | 219 000 | 162 000 | 142 000 | 96 000 | 1 221 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 276 000 | 2 021 000 | 2 488 000 | 3 604 000 | 6 192 000 | 9 113 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 422 000 | 2 240 000 | 2 649 000 | 3 746 000 | 6 288 000 | 10 335 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 940 000 | 2 823 000 | 3 297 000 | 4 104 000 | 6 423 000 | 11 217 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 734 000 | -3 919 000 | -1 498 000 | 954 000 | 1 206 000 | 3 180 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 734 000 | -3 919 000 | -1 498 000 | 954 000 | 1 206 000 | 3 180 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 734 000 | -3 919 000 | -1 498 000 | 954 000 | 1 206 000 | 3 180 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 65 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 643 000 | 6 574 000 | 3 618 000 | 3 086 000 | 5 186 000 | 6 336 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 643 000 | 6 574 000 | 3 618 000 | 3 086 000 | 5 186 000 | 6 336 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 856 000 | 1 597 000 | 2 305 000 | 3 087 000 | 5 187 000 | 6 337 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 000 | 100 000 | 1 173 000 | 42 000 | 16 000 | 1 692 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 17 000 | 3 000 | 2 000 | 21 000 | 14 000 | 8 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 31 000 | 168 000 | 1 176 000 | 64 000 | 31 000 | 1 701 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 674 000 | 6 742 000 | 4 794 000 | 3 150 000 | 5 217 000 | 8 037 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 940 000 | 2 823 000 | 3 297 000 | 4 104 000 | 6 423 000 | 11 217 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 59,8% | -62,9% | -61,1% | -1,5% | -19,6% | |||
| Resultat av driften i % | 37,3% | -41,1% | -53,0% | -2,3% | -43,6% | 73,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,6 | 1,2 | 0,7 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 38,6% | -40,2% | -52,1% | -2,1% | -42,8% | 73,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -35,6% | 89,4% | 901,5% | -23,4% | -90,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -35,6% | 89,4% | 901,5% | -23,4% | -90,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 22,3 | 27,1 | 26,9 | 22,9 | 27,4 | 86,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 78,1 | 13,3 | 2,3 | 58,5 | 202,8 | 6,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 78,1 | 13,3 | 2,3 | 58,5 | 202,8 | 6,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 73,4 | 12,0 | 2,1 | 56,3 | 199,7 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -93,0% | -138,8% | -45,4% | 23,2% | 18,8% | 28,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -61,2% | -81,8% | -34,5% | 25,2% | 29,9% | 24,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,3% | 1,0% | 1,0% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -1,7 | -3,2 | 3,3 | 4,3 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 6,0% | 35,7% | 1,6% | 0,5% | 15,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 191,9% | 232,9% | 109,7% | 75,2% | 80,7% | 56,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
