Sameiet Englegården -Torshov Kvartal Xiv.B
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 4 467 000 | 4 416 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 196 000 | 5 207 000 | 0 | 0 | 4 881 000 | 10 882 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 196 000 | 5 207 000 | 4 467 000 | 4 416 000 | 4 881 000 | 10 882 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 171 000 | 171 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 343 000 | 2 977 000 | 2 610 000 | 2 552 000 | 2 628 000 | 16 789 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 343 000 | 2 977 000 | 2 610 000 | 2 552 000 | 2 799 000 | 16 960 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 853 000 | 2 230 000 | 1 857 000 | 1 864 000 | 2 082 000 | -6 078 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 58 000 | 57 000 | 18 000 | 0 | 51 000 | 49 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 53 000 | 49 000 | 46 000 | 45 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 111 000 | 106 000 | 64 000 | 45 000 | 51 000 | 49 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 650 000 | 1 458 000 | 945 000 | 702 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 650 000 | 1 458 000 | 945 000 | 702 000 | 835 000 | 1 026 000 |
|
|
| Netto finans | -1 539 000 | -1 352 000 | -881 000 | -657 000 | -784 000 | -977 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 315 000 | 878 000 | 976 000 | 1 207 000 | 1 297 000 | -7 056 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 315 000 | 878 000 | 976 000 | 1 207 000 | 1 297 000 | -7 056 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 315 000 | 878 000 | 976 000 | 1 207 000 | 1 297 000 | -7 056 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 297 000 | -7 056 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 10 000 | 0 | 0 | 49 000 | 264 000 |
|
|
| Andre fordringer | 539 000 | 634 000 | 574 000 | 30 000 | 9 000 | 498 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 539 000 | 644 000 | 574 000 | 30 000 | 57 000 | 762 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 322 000 | 1 781 000 | 1 576 000 | 1 449 000 | 1 271 000 | 5 505 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 862 000 | 2 425 000 | 2 149 000 | 1 479 000 | 1 328 000 | 6 267 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 862 000 | 2 425 000 | 2 149 000 | 1 479 000 | 1 328 000 | 6 267 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -22 044 000 | -22 358 000 | -23 236 000 | -24 212 000 | -25 418 000 | -26 716 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -22 044 000 | -22 358 000 | -23 236 000 | -24 212 000 | -25 418 000 | -26 716 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -22 044 000 | -22 358 000 | -23 236 000 | -24 212 000 | -25 418 000 | -26 716 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 23 393 000 | 24 041 000 | 24 721 000 | 25 555 000 | 26 443 000 | 32 309 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 23 393 000 | 24 041 000 | 24 721 000 | 25 555 000 | 26 443 000 | 32 309 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 393 000 | 24 041 000 | 24 721 000 | 25 555 000 | 26 447 000 | 32 316 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 447 000 | 678 000 | 546 000 | 40 000 | 211 000 | 608 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 66 000 | 64 000 | 118 000 | 95 000 | 88 000 | 59 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 513 000 | 742 000 | 664 000 | 135 000 | 303 000 | 674 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 906 000 | 24 783 000 | 25 385 000 | 25 690 000 | 26 746 000 | 32 983 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 862 000 | 2 425 000 | 2 149 000 | 1 479 000 | 1 328 000 | 6 267 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 91,7% | 102,1% | 105,9% | 136,0% | 56,1% | |||
| Resultat av driften i % | 35,7% | 42,8% | 41,6% | 42,2% | 42,7% | -55,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,3 | 2,5 | 3,1 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 37,8% | 44,9% | 43,0% | 43,2% | 43,7% | -55,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,4% | -3,9% | -4,1% | -4,9% | -5,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,4% | -3,9% | -4,1% | -4,9% | -5,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,5 | 63,6 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 3,3 | 3,2 | 11,0 | 4,4 | 9,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,6 | 3,3 | 3,2 | 11,0 | 4,4 | 9,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,6 | 2,4 | 2,4 | 10,7 | 4,2 | 8,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -1183,9% | -922,0% | -1081,2% | -1637,1% | -1914,0% | -426,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -424,2% | -429,4% | -520,2% | -548,3% | -520,8% | -245,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,6% | 30,6% | 30,9% | 9,1% | 22,8% | 10,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1256,3% | 991,4% | 1150,3% | 1727,9% | 1991,2% | 515,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
