Salong Fantasi AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 309 000 | 6 130 000 | 5 973 000 | 5 645 000 | 5 530 000 | 6 385 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 309 000 | 6 130 000 | 5 973 000 | 5 645 000 | 5 626 000 | 6 385 000 |
|
|
| Varekostnad | 621 000 | 597 000 | 615 000 | 683 000 | 622 000 | 652 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 853 000 | 3 515 000 | 3 325 000 | 3 566 000 | 3 568 000 | 4 083 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 40 000 | 28 000 | 11 000 | 0 | 14 000 | 14 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 173 000 | 1 058 000 | 929 000 | 938 000 | 913 000 | 998 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 687 000 | 5 198 000 | 4 880 000 | 5 187 000 | 5 117 000 | 5 747 000 |
|
|
| Driftsresultat | 622 000 | 932 000 | 1 093 000 | 458 000 | 509 000 | 638 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 34 000 | 6 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 34 000 | 6 000 | 2 000 | 0 | 10 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 32 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 10 000 | 15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 654 000 | 936 000 | 1 094 000 | 458 000 | 518 000 | 654 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 144 000 | 209 000 | 241 000 | 101 000 | 112 000 | 144 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 510 000 | 728 000 | 853 000 | 357 000 | 406 000 | 511 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 510 000 | 728 000 | 853 000 | 357 000 | 406 000 | 511 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 510 000 | 728 000 | 853 000 | -43 000 | 406 000 | 511 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 3 000 | 8 000 | 9 000 | 9 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 3 000 | 8 000 | 9 000 | 9 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 97 000 | 148 000 | 126 000 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 97 000 | 148 000 | 126 000 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 98 000 | 149 000 | 130 000 | 8 000 | 10 000 | 24 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 294 000 | 278 000 | 279 000 | 307 000 | 435 000 | 450 000 |
|
|
| Sum varelager | 294 000 | 278 000 | 279 000 | 307 000 | 435 000 | 450 000 |
|
|
| Kundefordringer | 16 000 | 1 000 | 28 000 | 24 000 | 8 000 | 4 000 |
|
|
| Andre fordringer | 173 000 | 177 000 | 145 000 | 127 000 | 237 000 | 152 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 190 000 | 178 000 | 173 000 | 150 000 | 245 000 | 156 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 743 000 | 734 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 743 000 | 734 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 618 000 | 3 044 000 | 2 333 000 | 1 758 000 | 1 867 000 | 1 601 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 101 000 | 3 499 000 | 2 785 000 | 2 214 000 | 3 291 000 | 2 941 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 200 000 | 3 648 000 | 2 915 000 | 2 222 000 | 3 301 000 | 2 965 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 513 000 | 2 003 000 | 1 275 000 | 422 000 | 1 615 000 | 1 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 513 000 | 2 003 000 | 1 275 000 | 422 000 | 1 615 000 | 1 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 563 000 | 2 053 000 | 1 325 000 | 472 000 | 1 715 000 | 1 309 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 173 000 | 207 000 | 173 000 | 170 000 | 168 000 | 157 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 144 000 | 198 000 | 236 000 | 99 000 | 113 000 | 144 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 425 000 | 360 000 | 353 000 | 302 000 | 413 000 | 455 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 895 000 | 822 000 | 828 000 | 779 000 | 892 000 | 900 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 637 000 | 1 587 000 | 1 590 000 | 1 750 000 | 1 586 000 | 1 656 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 637 000 | 1 595 000 | 1 590 000 | 1 750 000 | 1 586 000 | 1 656 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 200 000 | 3 648 000 | 2 915 000 | 2 222 000 | 3 301 000 | 2 965 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,7% | 28,6% | 42,6% | 16,6% | 16,5% | |||
| Resultat av driften i % | 9,9% | 15,2% | 18,3% | 8,1% | 9,0% | 10,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,9 | 2,3 | 2,0 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,2% | 90,3% | 89,7% | 87,9% | 88,8% | 89,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,4% | 15,3% | 18,3% | 8,1% | 9,2% | 10,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,3% | 55,4% | 121,8% | 41,9% | 34,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,1% | 43,1% | 94,9% | 32,6% | 26,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,2 | 1,8 | 1,3 | 2,1 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 2,0 | 1,6 | 1,1 | 1,8 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,2 | 1,9 | 1,5 | 1,0 | 1,2 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,1 | 2,1 | 2,2 | 2,2 | 1,4 | 1,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 165,8 | 167,9 | 171,5 | 195,5 | 256,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,0% | 56,3% | 45,5% | 21,2% | 52,0% | 44,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 40,6% | 33,5% | 22,2% | 8,4% | 30,5% | 20,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 199,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 838,4% | 687,8% | 428,3% | 151,1% | 392,0% | 285,6% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,8 | 1,2 | 3,7 | 0,9 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,0% | 43,5% | 54,5% | 78,8% | 48,0% | 55,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 739 000 | 740 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
