Sætre havn Marina AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 638 000 | 5 376 000 | 5 874 000 | 6 250 000 | 6 109 000 | 5 037 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 000 | 6 000 | 7 000 | 37 000 | 35 000 | 37 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 645 000 | 5 382 000 | 5 881 000 | 6 287 000 | 6 145 000 | 5 074 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 429 000 | 4 118 000 | 4 771 000 | 5 023 000 | 4 646 000 | 4 102 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 173 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 948 000 | 671 000 | 729 000 | 346 000 | 202 000 | 351 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 000 | 40 000 | 21 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 572 000 | 620 000 | 440 000 | 528 000 | 663 000 | 833 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 990 000 | 5 622 000 | 5 961 000 | 5 905 000 | 5 511 000 | 5 286 000 |
|
|
| Driftsresultat | -345 000 | -240 000 | -80 000 | 382 000 | 634 000 | -212 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 2 000 | 2 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 27 000 | 4 000 | 9 000 | 25 000 | 22 000 | 30 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 000 | 4 000 | 9 000 | 25 000 | 22 000 | 30 000 |
|
|
| Netto finans | -27 000 | -2 000 | -7 000 | -25 000 | -20 000 | -30 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -372 000 | -242 000 | -88 000 | 357 000 | 613 000 | -241 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 74 000 | 128 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -372 000 | -242 000 | -88 000 | 282 000 | 485 000 | -241 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -372 000 | -242 000 | -88 000 | 282 000 | 485 000 | -241 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 264 000 | 244 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -372 000 | -242 000 | -87 000 | 18 000 | 241 000 | -241 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 37 000 | 78 000 | 72 000 | 29 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 37 000 | 78 000 | 72 000 | 29 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 15 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 52 000 | 83 000 | 77 000 | 34 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 354 000 | 311 000 | 485 000 | 314 000 | 245 000 | 266 000 |
|
|
| Sum varelager | 354 000 | 311 000 | 485 000 | 314 000 | 245 000 | 266 000 |
|
|
| Kundefordringer | 8 000 | 8 000 | 21 000 | 19 000 | 7 000 | 26 000 |
|
|
| Andre fordringer | 22 000 | 153 000 | 17 000 | 31 000 | 19 000 | 5 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 203 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 29 000 | 162 000 | 39 000 | 49 000 | 229 000 | 31 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 218 000 | 17 000 | 87 000 | 254 000 | 123 000 | 199 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 601 000 | 490 000 | 611 000 | 618 000 | 597 000 | 496 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 653 000 | 573 000 | 688 000 | 652 000 | 597 000 | 496 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -683 000 | -311 000 | -69 000 | 18 000 | 0 | -241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -683 000 | -311 000 | -69 000 | 18 000 | 0 | -241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -583 000 | -211 000 | 31 000 | 118 000 | 100 000 | -141 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 284 000 | 169 000 | 18 000 | 24 000 | 16 000 | 16 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 59 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 28 000 | 19 000 | 19 000 | 37 000 | 3 000 | 66 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 838 000 | 437 000 | 562 000 | 456 000 | 403 000 | 428 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 86 000 | 159 000 | 58 000 | 16 000 | 16 000 | 128 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 236 000 | 784 000 | 657 000 | 533 000 | 497 000 | 638 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 236 000 | 784 000 | 657 000 | 533 000 | 497 000 | 638 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 653 000 | 573 000 | 688 000 | 652 000 | 597 000 | 496 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -56,3% | -37,7% | -11,8% | 61,2% | 116,2% | |||
| Resultat av driften i % | -6,1% | -4,5% | -1,4% | 6,1% | 10,3% | -4,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 9,2 | 8,5 | 8,8 | 10,1 | 11,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 21,4% | 23,4% | 18,8% | 19,6% | 23,9% | 18,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,1% | -4,4% | -1,3% | 6,1% | 10,3% | -4,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 93,7% | 268,9% | -118,1% | 327,5% | -2990,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 93,7% | 268,9% | -118,1% | 258,7% | -2365,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,0 | 8,0 | 8,1 | 18,2 | 30,4 | 14,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,6 | 0,9 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 12,5 | 13,2 | 9,8 | 16,0 | 19,0 | 15,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 27,0 | 34,8 | 30,1 | 20,0 | 19,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -89,3% | -36,8% | 4,5% | 18,1% | 16,8% | -28,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -10,3% | -3,9% | 0,5% | 1,9% | 1,6% | -2,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,1% | -0,4% | 2,5% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -179,4% | -94,5% | -9,5% | 26,8% | 40,8% | -53,0% | ||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -3,7 | 21,2 | 4,5 | 5,0 | -4,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 189,3% | 136,8% | 95,5% | 81,7% | 83,2% | 128,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 | 131 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
