Sállir Natur AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 18 806 000 | 13 405 000 | 12 330 000 | 15 231 000 | 11 938 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 000 | 0 | 0 | 32 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 18 808 000 | 13 405 000 | 12 330 000 | 15 263 000 | 11 938 000 |
|
|
| Varekostnad | 8 648 000 | 5 411 000 | 5 009 000 | 7 221 000 | 4 417 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 858 000 | 5 676 000 | 5 150 000 | 5 430 000 | 3 811 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 82 000 | 47 000 | 76 000 | 55 000 | 41 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 065 000 | 1 818 000 | 1 854 000 | 1 462 000 | 1 273 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 17 653 000 | 12 952 000 | 12 089 000 | 14 168 000 | 9 542 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 155 000 | 453 000 | 241 000 | 1 095 000 | 2 396 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 6 000 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 6 000 | 1 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | -5 000 | 1 000 | -1 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 151 000 | 449 000 | 241 000 | 1 094 000 | 2 394 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 245 000 | 108 000 | 53 000 | 243 000 | 524 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 906 000 | 340 000 | 188 000 | 851 000 | 1 870 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 906 000 | 340 000 | 188 000 | 851 000 | 1 870 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 906 000 | 340 000 | 188 000 | 851 000 | 1 870 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 11 000 | 0 | 12 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 11 000 | 17 000 | 28 000 | 19 000 | 17 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 90 000 | 130 000 | 76 000 | 69 000 | 124 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 90 000 | 130 000 | 76 000 | 69 000 | 124 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 101 000 | 147 000 | 104 000 | 88 000 | 140 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 837 000 | 885 000 | 940 000 | 349 000 | 177 000 |
|
|
| Andre fordringer | 427 000 | 302 000 | 0 | 7 000 | 56 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 264 000 | 1 186 000 | 940 000 | 355 000 | 233 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 281 000 | 4 658 000 | 6 029 000 | 4 572 000 | 3 695 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 546 000 | 5 845 000 | 6 969 000 | 4 927 000 | 3 929 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 647 000 | 5 992 000 | 7 074 000 | 5 015 000 | 4 069 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 30 000 | 30 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 080 000 | 3 174 000 | 2 904 000 | 2 716 000 | 1 870 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 080 000 | 3 174 000 | 2 904 000 | 2 716 000 | 1 870 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 180 000 | 3 274 000 | 2 934 000 | 2 746 000 | 1 894 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 896 000 | 161 000 | 2 625 000 | 12 000 | 7 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 256 000 | 97 000 | 62 000 | 246 000 | 524 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 395 000 | 1 675 000 | 673 000 | 1 342 000 | 879 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 920 000 | 784 000 | 780 000 | 669 000 | 765 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 467 000 | 2 717 000 | 4 140 000 | 2 269 000 | 2 175 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 467 000 | 2 717 000 | 4 140 000 | 2 269 000 | 2 175 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 647 000 | 5 992 000 | 7 074 000 | 5 015 000 | 4 069 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,1% | 7,0% | 4,0% | 24,1% | |||
| Resultat av driften i % | 6,1% | 3,4% | 2,0% | 7,2% | 20,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 2,1 | 2,0 | 3,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,0% | 59,6% | 59,4% | 52,6% | 63,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,1% | 3,4% | 2,0% | 7,2% | 20,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,9% | 14,5% | 8,5% | 47,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,3% | 11,0% | 6,6% | 36,7% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,4 | 2,4 | 2,8 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,2 | 1,7 | 2,2 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 2,2 | 1,7 | 2,2 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,7 | 1,5 | 2,0 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,9% | 54,6% | 41,5% | 54,8% | 46,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,2% | 24,4% | 23,8% | 18,0% | 15,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 0,8 | 1,4 | 0,8 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 64,1% | 45,3% | 58,5% | 45,2% | 53,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 620 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
