Ryfylke Forskaling AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 072 000 | 7 408 000 | 6 796 000 | 7 133 000 | 7 906 000 | 8 600 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 16 000 | 64 000 | 285 000 | 76 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 072 000 | 7 408 000 | 6 812 000 | 7 197 000 | 8 191 000 | 8 676 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 165 000 | 3 616 000 | 3 580 000 | 4 290 000 | 4 171 000 | 5 253 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 332 000 | 2 176 000 | 2 098 000 | 1 851 000 | 2 833 000 | 1 769 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 109 000 | 64 000 | 83 000 | 88 000 | 74 000 | 70 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | -61 000 | 61 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 757 000 | 746 000 | 932 000 | 788 000 | 818 000 | 622 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 363 000 | 6 602 000 | 6 632 000 | 7 078 000 | 7 896 000 | 7 714 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 709 000 | 806 000 | 180 000 | 119 000 | 295 000 | 962 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 27 000 | 23 000 | 67 000 | 110 000 | 113 000 | 155 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 55 000 | 23 000 | 67 000 | 110 000 | 113 000 | 155 000 |
|
|
| Netto finans | -54 000 | -23 000 | -67 000 | -110 000 | -113 000 | -155 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 655 000 | 784 000 | 113 000 | 9 000 | 183 000 | 807 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 372 000 | 172 000 | 25 000 | 2 000 | 40 000 | 178 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 283 000 | 611 000 | 88 000 | 7 000 | 143 000 | 629 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 283 000 | 611 000 | 88 000 | 7 000 | 143 000 | 629 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 750 000 | 320 000 | 0 | 0 | 0 | 35 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 533 000 | 291 000 | 8 000 | -93 000 | 73 000 | 594 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 000 | 13 000 | 109 000 | 134 000 | 136 000 | 176 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 000 | 13 000 | 109 000 | 134 000 | 136 000 | 176 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 59 000 | 70 000 | 81 000 | 2 492 000 | 2 564 000 | 3 301 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 658 000 | 321 000 | 141 000 | 213 000 | 104 000 | 150 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 717 000 | 391 000 | 221 000 | 2 705 000 | 2 668 000 | 3 452 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 750 000 | 434 000 | 361 000 | 2 839 000 | 2 804 000 | 3 628 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 24 000 | 50 000 | 20 000 | 30 000 | 26 000 | 47 000 |
|
|
| Sum varelager | 24 000 | 50 000 | 20 000 | 30 000 | 26 000 | 47 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 580 000 | 326 000 | 218 000 | 730 000 | 765 000 | 976 000 |
|
|
| Andre fordringer | 30 000 | 18 000 | 15 000 | 52 000 | 23 000 | 92 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 610 000 | 345 000 | 233 000 | 782 000 | 788 000 | 1 068 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 080 000 | 425 000 | 179 000 | 165 000 | 116 000 | 247 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 886 000 | 820 000 | 431 000 | 977 000 | 930 000 | 1 361 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 636 000 | 1 253 000 | 792 000 | 3 816 000 | 3 734 000 | 4 989 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 37 000 | 37 000 | 37 000 | 37 000 | 37 000 | 37 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 951 000 | 418 000 | 127 000 | 119 000 | 212 000 | 140 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 951 000 | 418 000 | 127 000 | 119 000 | 212 000 | 140 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 988 000 | 456 000 | 164 000 | 156 000 | 249 000 | 177 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 910 000 | 412 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 146 000 | 2 257 000 | 3 266 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 146 000 | 2 257 000 | 3 266 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 3 056 000 | 2 669 000 | 3 266 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 782 000 | 108 000 | 129 000 | 187 000 | 293 000 | 731 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 363 000 | 76 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 520 000 | 174 000 | 269 000 | 182 000 | 256 000 | 300 000 |
|
|
| Utbytte | 750 000 | 220 000 | 0 | 0 | 0 | 35 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 233 000 | 220 000 | 230 000 | 235 000 | 267 000 | 481 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 648 000 | 798 000 | 628 000 | 1 514 000 | 1 228 000 | 1 547 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 648 000 | 798 000 | 628 000 | 3 660 000 | 3 485 000 | 4 813 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 636 000 | 1 253 000 | 792 000 | 3 816 000 | 3 734 000 | 4 989 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 70,0% | 78,9% | 7,8% | 3,2% | 6,8% | |||
| Resultat av driften i % | 17,0% | 10,9% | 2,6% | 1,7% | 3,6% | 11,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,1 | 7,2 | 3,0 | 1,9 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 48,7% | 51,2% | 47,3% | 39,9% | 47,2% | 38,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,0% | 10,9% | 2,6% | 1,7% | 3,6% | 11,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 229,2% | 252,9% | 70,6% | 4,4% | 85,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 177,7% | 197,1% | 55,0% | 3,5% | 67,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 3,4 | 3,2 | 3,9 | 2,9 | 4,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 215,2 | 72,3 | 179,0 | 143,0 | 160,4 | 111,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 2,6 | 3,5 | 2,5 | 2,3 | 3,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,2% | 36,4% | 20,7% | 4,1% | 6,7% | 3,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,8% | 6,2% | 2,4% | 2,2% | 3,0% | 2,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,7% | 1,5% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 1,0% | 2,2% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 991,7% | 44,0% | -985,0% | -1790,0% | -1146,2% | -393,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 1,8 | 3,8 | 23,5 | 14,0 | 27,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,8% | 63,7% | 79,3% | 39,7% | 32,9% | 31,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 56,2% | 60,4% | 65,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 017 000 | 932 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
