Ryen Eiendomsinvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 86 000 | 37 000 | 37 000 | 33 000 | 36 000 | 32 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 648 000 | 584 000 | 805 000 | 594 000 | 359 000 | 842 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 734 000 | 621 000 | 842 000 | 627 000 | 395 000 | 874 000 |
|
|
| Driftsresultat | -734 000 | -621 000 | -842 000 | -627 000 | -395 000 | -874 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 162 000 | 183 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | -9 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | -9 000 | 172 000 | 191 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 896 000 | 2 066 000 | 1 605 000 | 208 000 | 9 000 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | -2 896 000 | -2 066 000 | -1 605 000 | -217 000 | 163 000 | 187 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 630 000 | -2 686 000 | -2 447 000 | -845 000 | -233 000 | -687 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -799 000 | -591 000 | -538 000 | -186 000 | -51 000 | -151 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 831 000 | -2 095 000 | -1 909 000 | -659 000 | -182 000 | -536 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 831 000 | -2 095 000 | -1 909 000 | -659 000 | -182 000 | -536 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 000 000 | 0 | 4 000 000 | 13 000 000 | 9 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 831 000 | -2 095 000 | -1 909 000 | -659 000 | -182 000 | -536 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 459 000 | 2 660 000 | 2 069 000 | 1 531 000 | 1 345 000 | 1 293 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 459 000 | 2 660 000 | 2 069 000 | 1 531 000 | 1 345 000 | 1 293 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 | 104 980 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 108 439 000 | 107 640 000 | 107 049 000 | 106 511 000 | 106 325 000 | 106 274 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 32 000 | 3 000 | -23 000 | 114 000 | 167 000 | 161 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 345 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 000 | 3 000 | -23 000 | 114 000 | 167 000 | 4 506 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 241 000 | 119 000 | 173 000 | 442 000 | 596 000 | 4 752 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 273 000 | 122 000 | 150 000 | 555 000 | 763 000 | 9 259 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 108 711 000 | 107 762 000 | 107 199 000 | 107 066 000 | 107 088 000 | 115 532 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 62 774 000 | 66 774 000 | 66 774 000 | 70 774 000 | 95 274 000 | 113 874 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 63 768 000 | 67 768 000 | 67 768 000 | 71 768 000 | 96 268 000 | 114 868 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 135 000 | -4 304 000 | -2 209 000 | -300 000 | 359 000 | 541 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 135 000 | -4 304 000 | -2 209 000 | -300 000 | 359 000 | 541 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 56 632 000 | 63 464 000 | 65 559 000 | 71 468 000 | 96 627 000 | 115 408 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 48 017 000 | 44 266 000 | 37 605 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 48 017 000 | 44 266 000 | 37 605 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 48 017 000 | 44 266 000 | 37 605 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 000 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 78 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 000 | 12 000 |
|
|
| Utbytte | 4 000 000 | 0 | 4 000 000 | 13 000 000 | 9 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 22 566 000 | 1 416 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 55 000 | 33 000 | 33 000 | 32 000 | 33 000 | 34 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 062 000 | 33 000 | 4 035 000 | 35 598 000 | 10 462 000 | 124 000 |
|
|
| Sum gjeld | 52 079 000 | 44 299 000 | 41 640 000 | 35 598 000 | 10 462 000 | 124 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 108 711 000 | 107 762 000 | 107 199 000 | 107 066 000 | 107 088 000 | 115 532 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,7% | -0,6% | -0,8% | -0,6% | -0,2% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,0% | -4,2% | -3,6% | -1,0% | -0,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,7% | -3,2% | -2,8% | -0,8% | -0,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 3,7 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 74,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 3,7 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 74,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 3,6 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 38,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,1% | 58,9% | 61,2% | 66,8% | 90,2% | 99,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,5% | 1,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,1 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,7% | 0,0% | 3,8% | 33,2% | 9,8% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 44,2% | 41,1% | 35,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
