Rud-Hauger Næringsbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 112 000 | 5 958 000 | 5 687 000 | 5 339 000 | 4 785 000 | 4 734 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 112 000 | 5 958 000 | 5 687 000 | 5 339 000 | 4 785 000 | 4 789 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 994 000 | 994 000 | 994 000 | 994 000 | 994 000 | 994 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 516 000 | 418 000 | 344 000 | 583 000 | 399 000 | 116 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 510 000 | 1 412 000 | 1 338 000 | 1 577 000 | 1 393 000 | 1 110 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 602 000 | 4 546 000 | 4 349 000 | 3 762 000 | 3 392 000 | 3 679 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 290 000 | 130 000 | 138 000 | 7 000 | 0 | 40 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 290 000 | 130 000 | 138 000 | 7 000 | 0 | 40 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 000 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 284 000 | 130 000 | 135 000 | 7 000 | 0 | 40 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 886 000 | 4 676 000 | 4 485 000 | 3 770 000 | 3 392 000 | 3 719 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 076 000 | 1 029 000 | 987 000 | 829 000 | 746 000 | 818 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 809 000 | 3 647 000 | 3 498 000 | 2 940 000 | 2 646 000 | 2 901 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 809 000 | 3 647 000 | 3 498 000 | 2 940 000 | 2 646 000 | 2 901 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 3 120 000 | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 689 000 | 1 647 000 | 3 498 000 | 2 940 000 | 2 646 000 | 2 901 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 766 000 | 14 759 000 | 15 753 000 | 16 747 000 | 17 740 000 | 18 734 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 13 766 000 | 14 759 000 | 15 753 000 | 16 747 000 | 17 740 000 | 18 734 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 13 766 000 | 14 759 000 | 15 753 000 | 16 747 000 | 17 740 000 | 18 734 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 73 000 | 78 000 | 19 000 | 6 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 000 | 78 000 | 78 000 | 19 000 | 2 006 000 | 8 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 973 000 | 3 162 000 | 1 444 000 | 1 493 000 | 3 862 000 | 1 994 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 991 000 | 3 240 000 | 1 522 000 | 1 513 000 | 5 868 000 | 2 002 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 757 000 | 18 000 000 | 17 275 000 | 18 259 000 | 23 608 000 | 20 736 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 460 000 | 460 000 | 460 000 | 460 000 | 460 000 | 460 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 364 000 | 14 364 000 | 14 364 000 | 16 246 000 | 17 086 000 | 17 086 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 14 824 000 | 14 824 000 | 14 824 000 | 16 706 000 | 17 546 000 | 17 546 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 336 000 | 1 647 000 | 0 | 0 | 4 220 000 | 1 575 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 336 000 | 1 647 000 | 0 | 0 | 4 220 000 | 1 575 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 17 161 000 | 16 471 000 | 14 824 000 | 16 706 000 | 21 766 000 | 19 120 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 291 000 | 396 000 | 494 000 | 584 000 | 665 000 | 736 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 291 000 | 396 000 | 494 000 | 584 000 | 665 000 | 736 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 291 000 | 396 000 | 494 000 | 584 000 | 665 000 | 736 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 000 | 6 000 | 0 | 59 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 302 000 | 1 126 000 | 829 000 | 910 000 | 818 000 | 879 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 360 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 999 000 | 0 | 1 127 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 305 000 | 1 132 000 | 1 956 000 | 969 000 | 1 178 000 | 879 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 596 000 | 1 528 000 | 2 450 000 | 1 553 000 | 1 843 000 | 1 615 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 757 000 | 18 000 000 | 17 275 000 | 18 259 000 | 23 608 000 | 20 736 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,6% | 26,5% | 25,3% | 18,0% | 15,3% | |||
| Resultat av driften i % | 75,3% | 76,3% | 76,5% | 70,5% | 70,9% | 76,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 80,0% | 78,5% | 78,9% | 70,6% | 70,9% | 77,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 29,1% | 29,9% | 28,4% | 19,6% | 16,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,7% | 23,3% | 22,2% | 15,3% | 12,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 2,9 | 0,8 | 1,6 | 5,0 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,9 | 0,8 | 1,6 | 5,0 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 2,8 | 0,7 | 1,5 | 3,3 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 78,9% | 91,5% | 85,8% | 91,5% | 92,2% | 92,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 280,8% | 276,5% | 260,7% | 312,9% | 454,9% | 399,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 15,8% | 3,9% | 5,0% | 2,7% | 2,8% | 2,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,8% | 6,3% | 11,3% | 5,3% | 5,0% | 4,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,3% | 2,2% | 2,9% | 3,2% | 2,8% | 3,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
