Rs Bygg & Rehabilitering AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 795 000 | 12 608 000 | 10 045 000 | 10 846 000 | 9 040 000 | 9 020 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 13 795 000 | 12 608 000 | 10 045 000 | 10 846 000 | 9 040 000 | 9 020 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 685 000 | 7 093 000 | 5 862 000 | 5 764 000 | 4 513 000 | 4 716 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 678 000 | 3 331 000 | 3 783 000 | 3 550 000 | 3 024 000 | 2 684 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 124 000 | 98 000 | 123 000 | 89 000 | 96 000 | 121 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 258 000 | 1 051 000 | 863 000 | 937 000 | 793 000 | 809 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 745 000 | 11 573 000 | 10 631 000 | 10 340 000 | 8 426 000 | 8 330 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 050 000 | 1 035 000 | -586 000 | 506 000 | 614 000 | 690 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 22 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 30 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 27 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 078 000 | 1 039 000 | -583 000 | 510 000 | 616 000 | 691 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 429 000 | 110 000 | 0 | 130 000 | 155 000 | 144 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 648 000 | 930 000 | -583 000 | 380 000 | 460 000 | 546 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 648 000 | 930 000 | -583 000 | 380 000 | 460 000 | 546 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 806 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -158 000 | 930 000 | -583 000 | 380 000 | 460 000 | 546 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 559 000 | 101 000 | 200 000 | 181 000 | 130 000 | 226 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 559 000 | 101 000 | 200 000 | 181 000 | 130 000 | 226 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 25 000 | 45 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 25 000 | 45 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 559 000 | 101 000 | 200 000 | 187 000 | 154 000 | 271 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 51 000 | 77 000 | 186 000 | 40 000 | 42 000 | 59 000 |
|
|
| Sum varelager | 51 000 | 77 000 | 186 000 | 40 000 | 42 000 | 59 000 |
|
|
| Kundefordringer | 582 000 | 1 814 000 | 519 000 | 2 714 000 | 988 000 | 1 427 000 |
|
|
| Andre fordringer | 564 000 | 15 000 | 201 000 | 91 000 | 38 000 | 15 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 806 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 952 000 | 1 829 000 | 720 000 | 2 805 000 | 1 026 000 | 1 443 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 612 000 | 2 638 000 | 2 732 000 | 758 000 | 2 310 000 | 1 367 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 616 000 | 4 545 000 | 3 637 000 | 3 603 000 | 3 377 000 | 2 869 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 175 000 | 4 646 000 | 3 837 000 | 3 790 000 | 3 531 000 | 3 140 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 720 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 780 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 998 000 | 2 876 000 | 1 946 000 | 2 529 000 | 2 149 000 | 1 689 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 998 000 | 2 876 000 | 1 946 000 | 2 529 000 | 2 149 000 | 1 689 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 778 000 | 2 936 000 | 2 006 000 | 2 589 000 | 2 209 000 | 1 749 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 429 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 429 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 429 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 510 000 | 413 000 | 186 000 | 55 000 | 277 000 | 351 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 110 000 | 0 | 130 000 | 300 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 548 000 | 675 000 | 645 000 | 688 000 | 480 000 | 653 000 |
|
|
| Utbytte | 1 806 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 104 000 | 512 000 | 999 000 | 328 000 | 265 000 | 243 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 968 000 | 1 710 000 | 1 830 000 | 1 201 000 | 1 322 000 | 1 247 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 397 000 | 1 710 000 | 1 830 000 | 1 201 000 | 1 322 000 | 1 391 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 175 000 | 4 646 000 | 3 837 000 | 3 790 000 | 3 531 000 | 3 140 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 35,2% | 24,5% | -15,3% | 13,9% | 18,5% | |||
| Resultat av driften i % | 14,9% | 8,2% | -5,8% | 4,7% | 6,8% | 7,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 3,0 | 2,6 | 3,0 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 51,5% | 43,7% | 41,6% | 46,9% | 50,1% | 47,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,1% | 8,2% | -5,8% | 4,7% | 6,8% | 7,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 72,7% | 42,0% | -25,4% | 21,3% | 31,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 57,7% | 37,6% | -25,4% | 15,8% | 23,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 3,8 | 2,7 | 3,1 | 3,0 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 2,7 | 2,0 | 3,0 | 2,6 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 2,6 | 1,9 | 3,0 | 2,5 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,5 | 1,5 | 0,6 | 1,7 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 131,1 | 92,1 | 31,5 | 144,1 | 107,5 | 79,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 3,4 | 6,7 | 6,9 | 2,6 | 4,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,7% | 63,2% | 52,3% | 68,3% | 62,6% | 55,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,1% | 23,3% | 20,0% | 23,9% | 24,4% | 19,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 9,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 5192,2% | 3681,8% | 971,0% | 6005,0% | 4892,9% | 2749,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 0,6 | 0,9 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 55,3% | 36,8% | 47,7% | 31,7% | 37,4% | 39,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 4,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 579 000 | 483 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
