Roverud Barnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 897 000 | 2 227 000 | 2 461 000 | 2 532 000 | 2 168 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 13 883 000 | 14 214 000 | 12 223 000 | 11 718 000 | 12 346 000 | 14 554 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 15 780 000 | 16 441 000 | 14 684 000 | 14 251 000 | 14 514 000 | 14 554 000 |
|
|
| Varekostnad | 282 000 | 287 000 | 255 000 | 222 000 | 222 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 999 000 | 13 292 000 | 12 082 000 | 11 156 000 | 11 937 000 | 13 397 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 86 000 | 264 000 | 270 000 | 274 000 | 274 000 | 280 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 881 000 | 1 922 000 | 1 845 000 | 1 716 000 | 1 363 000 | 1 678 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 16 248 000 | 15 765 000 | 14 452 000 | 13 368 000 | 13 796 000 | 15 355 000 |
|
|
| Driftsresultat | -468 000 | 676 000 | 232 000 | 883 000 | 718 000 | -801 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 51 000 | 20 000 | 13 000 | 4 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 51 000 | 20 000 | 13 000 | 4 000 | 2 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 248 000 | 236 000 | 160 000 | 106 000 | 143 000 | 163 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 249 000 | 236 000 | 160 000 | 106 000 | 143 000 | 163 000 |
|
|
| Netto finans | -198 000 | -216 000 | -147 000 | -102 000 | -141 000 | -147 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -665 000 | 460 000 | 85 000 | 781 000 | 577 000 | -948 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -665 000 | 460 000 | 85 000 | 781 000 | 577 000 | -948 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -665 000 | 460 000 | 85 000 | 781 000 | 577 000 | -948 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -665 000 | 460 000 | 85 000 | 781 000 | 577 000 | -948 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 029 000 | 2 115 000 | 2 201 000 | 2 286 000 | 2 372 000 | 2 458 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 179 000 | 363 000 | 552 000 | 741 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 029 000 | 2 115 000 | 2 379 000 | 2 650 000 | 2 924 000 | 3 198 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 029 000 | 2 115 000 | 2 379 000 | 2 650 000 | 2 924 000 | 3 198 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 14 000 | 18 000 | 13 000 | 13 000 | 87 000 |
|
|
| Andre fordringer | 352 000 | 876 000 | 347 000 | 666 000 | 381 000 | 260 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 359 000 | 890 000 | 366 000 | 679 000 | 393 000 | 347 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 066 000 | 3 727 000 | 3 514 000 | 2 748 000 | 2 244 000 | 1 423 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 425 000 | 4 617 000 | 3 880 000 | 3 427 000 | 2 637 000 | 1 770 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 454 000 | 6 732 000 | 6 259 000 | 6 077 000 | 5 561 000 | 4 968 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 195 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 155 000 | 158 000 | 185 000 | 175 000 | 178 000 | 195 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -485 000 | 180 000 | -280 000 | -365 000 | -1 146 000 | -1 723 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -485 000 | 180 000 | -280 000 | -365 000 | -1 146 000 | -1 723 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -330 000 | 338 000 | -95 000 | -190 000 | -969 000 | -1 528 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 405 000 | 3 677 000 | 3 949 000 | 4 068 000 | 4 188 000 | 4 307 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 405 000 | 3 677 000 | 3 949 000 | 4 068 000 | 4 188 000 | 4 307 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 204 000 | 214 000 | 198 000 | 282 000 | 105 000 | 56 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 771 000 | 747 000 | 752 000 | 721 000 | 654 000 | 850 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 404 000 | 1 756 000 | 1 455 000 | 1 195 000 | 1 583 000 | 1 283 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 379 000 | 2 717 000 | 2 405 000 | 2 198 000 | 2 342 000 | 2 189 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 784 000 | 6 394 000 | 6 354 000 | 6 266 000 | 6 530 000 | 6 496 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 454 000 | 6 732 000 | 6 259 000 | 6 077 000 | 5 561 000 | 4 968 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -6,8% | 10,7% | 4,0% | 15,2% | 13,7% | |||
| Resultat av driften i % | -3,0% | 4,1% | 1,6% | 6,2% | 4,9% | -5,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,5 | 2,4 | 2,4 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,1% | 87,1% | 89,6% | 91,2% | 89,8% | |||
| Overskuddsgrad i % | -2,6% | 4,2% | 1,7% | 6,2% | 5,0% | -5,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -16625,0% | 378,6% | -59,6% | -134,8% | -46,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -16625,0% | 378,6% | -59,6% | -134,8% | -46,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,3 | 1,0 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -6,1% | 5,0% | -1,5% | -3,1% | -17,4% | -30,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -2,1% | 2,1% | -0,6% | -1,3% | -6,7% | -10,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,7% | 1,6% | 1,5% | 1,6% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,9% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -17,5 | 18,9 | -66,9 | -33,0 | -6,7 | -4,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,6% | 40,4% | 38,4% | 36,2% | 42,1% | 44,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 62,4% | 54,6% | 63,1% | 66,9% | 75,3% | 86,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 956 000 | 613 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
