Roslagen Shipping AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 73 854 000 | 78 099 000 | 49 863 000 | 39 468 000 | 22 116 000 | 31 682 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 920 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 73 854 000 | 78 099 000 | 49 863 000 | 39 468 000 | 22 116 000 | 34 602 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 28 434 000 | 25 310 000 | 19 528 000 | 16 680 000 | 13 085 000 | 13 664 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 552 000 | 7 286 000 | 4 062 000 | 3 421 000 | 3 044 000 | 3 175 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 34 888 000 | 36 688 000 | 24 576 000 | 16 722 000 | 12 300 000 | 16 134 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 71 874 000 | 69 284 000 | 48 166 000 | 36 823 000 | 28 429 000 | 32 973 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 980 000 | 8 815 000 | 1 697 000 | 2 645 000 | -6 313 000 | 1 629 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 747 000 | 1 060 000 | 277 000 | 260 000 | 260 000 | 213 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 9 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 756 000 | 1 064 000 | 281 000 | 264 000 | 261 000 | 224 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 158 000 | 240 000 | 162 000 | 123 000 | 141 000 | 151 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 228 000 | 274 000 | 347 000 | 254 000 | 154 000 | 519 000 |
|
|
| Netto finans | -472 000 | 790 000 | -66 000 | 10 000 | 107 000 | -295 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 508 000 | 9 605 000 | 1 631 000 | 2 654 000 | -6 206 000 | 1 332 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 16 000 | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 8 000 | 5 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 492 000 | 9 600 000 | 1 627 000 | 2 651 000 | -6 214 000 | 1 328 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 492 000 | 9 600 000 | 1 627 000 | 2 651 000 | -6 214 000 | 1 328 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 492 000 | 9 600 000 | 1 627 000 | 2 651 000 | -6 214 000 | 1 328 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 39 135 000 | 34 830 000 | 22 619 000 | 18 452 000 | 10 902 000 | 10 891 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 538 000 | 765 000 | 456 000 | 566 000 | 727 000 | 773 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 39 673 000 | 35 595 000 | 23 075 000 | 19 018 000 | 11 629 000 | 11 663 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 5 025 000 | 5 025 000 | 5 025 000 | 1 025 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 6 478 000 | 7 637 000 | 5 144 000 | 4 994 000 | 4 849 000 | 5 075 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 478 000 | 7 637 000 | 10 169 000 | 10 019 000 | 9 874 000 | 6 100 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 46 151 000 | 43 231 000 | 33 243 000 | 29 037 000 | 21 503 000 | 17 763 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 733 000 | 8 715 000 | 1 081 000 | 10 000 | 9 000 | 3 246 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 256 000 | 1 597 000 | 1 432 000 | 1 201 000 | 823 000 | 781 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 3 605 000 | 2 075 000 | 6 132 000 | 4 305 000 | 3 458 000 | 4 551 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 595 000 | 12 386 000 | 8 645 000 | 5 517 000 | 4 289 000 | 8 577 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 70 000 | 168 000 | 41 000 | 59 000 | 64 000 | 62 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 665 000 | 12 554 000 | 8 686 000 | 5 576 000 | 4 353 000 | 8 639 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 56 816 000 | 55 785 000 | 41 930 000 | 34 613 000 | 25 855 000 | 26 402 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 10 669 000 | 10 669 000 | 10 669 000 | 10 669 000 | 10 669 000 | 13 738 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 11 657 000 | 11 657 000 | 11 657 000 | 11 657 000 | 11 657 000 | 14 726 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 17 868 000 | 16 376 000 | 4 286 000 | 2 659 000 | 8 000 | 3 153 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 17 868 000 | 16 376 000 | 4 286 000 | 2 659 000 | 8 000 | 3 153 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 29 526 000 | 28 034 000 | 15 943 000 | 14 317 000 | 11 666 000 | 17 880 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 1 701 000 | 1 555 000 | 297 000 | 76 000 | 225 000 | 270 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 4 215 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 701 000 | 10 676 000 | 5 093 000 | 6 815 000 | 2 078 000 | 1 655 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 701 000 | 10 676 000 | 5 093 000 | 6 815 000 | 2 078 000 | 1 655 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 207 000 | 5 221 000 | 1 395 000 | 1 596 000 | 2 148 000 | 1 770 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 388 000 | 5 140 000 | 13 530 000 | 5 287 000 | 6 927 000 | 4 965 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 16 000 | 9 000 | 4 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 22 000 | 22 000 | 0 | 415 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 485 000 | 10 350 000 | 7 040 000 | 8 116 000 | 4 541 000 | 1 633 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 18 590 000 | 17 076 000 | 20 893 000 | 13 482 000 | 12 111 000 | 6 868 000 |
|
|
| Sum gjeld | 27 291 000 | 27 752 000 | 25 986 000 | 20 297 000 | 14 189 000 | 8 523 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 56 816 000 | 55 785 000 | 41 930 000 | 34 613 000 | 25 855 000 | 26 402 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,9% | 20,2% | 5,2% | 9,6% | -23,2% | |||
| Resultat av driften i % | 2,7% | 11,3% | 3,4% | 6,7% | -28,5% | 4,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,6 | 1,3 | 1,3 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,7% | 12,6% | 4,0% | 7,4% | -27,4% | 5,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,2% | 43,7% | 10,8% | 20,4% | -42,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,2% | 43,7% | 10,8% | 20,4% | -42,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 3,1 | 2,6 | 2,4 | 1,7 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,0% | 50,3% | 38,0% | 41,4% | 45,1% | 67,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 40,0% | 35,9% | 32,0% | 36,3% | 52,7% | 51,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,1% | 2,6% | 5,1% | 3,0% | 6,8% | 5,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,6% | 1,4% | 1,6% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 32,7% | 30,6% | 49,8% | 39,0% | 46,8% | 26,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 15,3% | 19,1% | 12,1% | 19,7% | 8,0% | 6,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
